Strict Standards: Declaration of vB_Database_MySQLi::db_connect() should be compatible with vB_Database::db_connect($servername, $port, $username, $password, $usepconnect) in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 1095

Strict Standards: Declaration of vB_Database_MySQLi::select_db_wrapper() should be compatible with vB_Database::select_db_wrapper($database = '', $link = NULL) in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 1095

Deprecated: Non-static method vB_Shutdown::init() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 2294
Namus... - Arka BahÇe Forumu
Arka BahÇe Forumu  

Geri Dön   Arka BahÇe Forumu > Nadas Alanı > Dünya Hali > iç-dış politika
Kullanıcı ismi
Şifreniz
Kayıt ol SSS Üye Listesi Takvim Arama Bugünkü Mesajlar Bütün Forumları okunmuş kabul et

Konu Bilgileri
Konu Başlığı
Namus...
Konudaki Cevap Sayısı
3
Şuan Bu Konuyu Görüntüleyenler

Görüntülenme Sayısı
3935

Konu Seçenekleri Bu Konuda Ara Modları Göster
Eski 27-02-2006, 18:09
Trusty - ait Avatar
Trusty Trusty bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 58/44
0 Mesaj ına 411 Kere teşekkür edildi
Thumbs down Namus...

Götür Kemal Abi...

Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'ın Üsküdar'daki kaçak villası Büyükşehir Belediyesi, Üsküdar Belediyesi ve İstanbul 3 No'lu Koruma Kurulu'nun el ele vererek çıkardığı yeni imar planıyla kurtarıldı.

Karar itiraz eden 2 kurul üyesi sürüldü.

Küçük Çamlıca'nın yüzde 6 olan imar hakkı, bu kurtarma operasyonu uğruna yüzde 15'e çıkarıldı.

Böylece İstanbul'un bir parça yeşil kalabilmiş ender köşelerinden olan Çamlıca'ya betonlaşma yolu da bilvesile açılmış oldu.

Kaçak villanın yapımı 1998'de başlamıştı.

Zamanın Saadet Partili belediyesi kaçak villayı bin dereden su getirip yıkmadı.

Şimdiki AKP'li belediye başkanı Mehmet Çakır da alkol içenleri suçlu bulduğu kadar kaçak inşaatı sakıncalı bulmadı.

Sonunda kanun kaçakları bol kepçe imar izniyle ödüllendirildi.

Kemal Abi'ye dönersek...

Sahte faturadan hayali ihracata ve vergi kaçakçılığına kadar envai çeşit suçtan sanık bu zat, demokrasi ve hukukun işlediği bir ülkede olsa şimdi çoktan hapisteydi.

2002'de sahte faturadan 3 yıl hapis istemiyle yargılanırken milletvekili seçildi,

AK iktidarın Maliye Bakanı oldu.

Halkımız Kemal Abi'yi sempatik buluyor! Medyamız da Kemal Abi'ye çalışıyor. Eşinin Kemal Abi'ye nasıl da âşık olduğunu, onun nasıl da esprili bir ağabey olduğunu anlata anlata bitiremiyor.

Kemal Abi de bunca desteğin hakkını veriyor, götürdükçe götürüyor.

Böyle başa böyle abi...

Götür abi...

Melih ASIK
Eski 01-03-2006, 21:04
buena vista buena vista bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 895/3266
652 Mesaj ına 4322 Kere teşekkür edildi
Tanımlı Öbürleri..

DİNCİ kardeşimiz Unakıtan’ın piyasaya sürdüğü yeni ürününe bakın:

"Lick Krem Şanti..."

(.......)

Bu arkadaşların içinde, başa çıkamadıkları birer Hıristiyan kültürü özentisi var.

Topluma dönükken "İslami kültür, adet ve gelenekler" diye tuttursalar da, içlerindeki öbürkü özenti arada bir fırlayıp öne çıkıyor.

Bir de bakıyorsunuz ki bakanları Kürşad Tüzmen reklamlarda deri ceket tanıtıyor, Ayşe Arman’ın karşısında belli ki uçmuş, "Ben gidince kızlar plaja koşarlardı" diyor.

Demek ki o an içindeki öbürünü tutamadı.

AKP milletvekillerinin türkü-saz kursuna gittiklerini ve altı ayda ancak "Beyaz giyme toz olur"u öğrendiklerini okumuşsunuzdur. İçlerindeki öbürlerinin "Dans kursuna da gidelim... Dans kursuna da gidelim..." diye tutturduğundan eminim.

*

Başbakan türban yasağına kızıp da türbanlı kızlarını niçin Amerika’daki Hıristiyan mekteplerine gönderdiğini anlayamasam bile, çiçekli İtalyan kravatı geçirip, Ray-Ban gözlükleri taktığında anlıyorum:

O, içindeki öbürküsüdür...

Keza eşleri...

Örtünmek, tesettür, türban erkeklerin dikkatini çekmemek için diyorlar. Öyle ise o metalik parlak üzeri kırmızı sim gül işlemeli uzaylı gibi giysiler ne oluyor?..

Ki UFO komutanı uzaydan bakıp görse "Kim o erkenden Dünya’ya gitmiş oralarda geziniyor?" diye kızacak...

Ama ben biliyorum; içlerindeki öbürkülerdir...

*

Mümin ve dindar kardeşimiz Unakıtan’dan yeni ürünü gördünüz:

"Lıck Krem Şanti..."

Belki sizler pastörize zemzem suyu, ya da gülyağı kokulu macun umuyordunuz ama, öyle değil.

Ben zaman zaman yönlerini niye şaşırdıklarını bilirim.

Bir yanda onları iktidara getiren din-iman söylemleri, Doğu gelenekleri, Arap kültürü, sofuluk ve imamlık...

Öte yanda içine balıklama atlamamak için kendilerini zor tuttukları ağız sulandıran Batı nimetleri...

Zaman zaman saptırıp yön değiştirdiklerinde ve dağıttıklarında ben anlarım.

İçlerindeki öbürkülerini tutamadıklarındandır... (Bekir Coskun) Hürriyet
Eski 05-03-2006, 08:41
buena vista buena vista bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 895/3266
652 Mesaj ına 4322 Kere teşekkür edildi
Tanımlı Canım Türkiyem!

CANIM Türkiyem 1: AKP Bursa milletvekili Mehmet Emin Tutan, hacca giden vatandaşların isim listesini aldı. Sonra güzel bir kart bastırıp her birine gönderdi:

"Muhterem Hacım,

Mübarek Hac görevini ifa ederek yurdunuza ve yuvanıza döndüğünüzü memnuniyetle öğrenmiş bulunuyorum. Bu vesileyle Haccınızı içtenlikle tebrik ediyor, bundan sonraki hayatınızda sağlık ve afiyet üzere daim olmanızı diliyorum. Saygılarımla."

Bu kartı alan hacı vatandaşlarımızdan biri kendisine mektupla yanıt verdi:

"Muhterem milletvekili, Hac tebriğinizi aldım. Ama siz beni tanımıyorsunuz, ben de sizi tanımıyorum. Benim kutsal Hac ibadetimi Maliye Bakanı’nı aklama gibi siyasetinize ve çıkarlarınıza alet etmeyin.

Benim Haccım Allah’la benim aramdadır. Samimi değilsiniz. Beni kendi çıkarlarınızın aracı olarak kullanmaya çalışmayın.

Tebrik kartınızı şahsınıza iade ediyorum. Saygılarımla."

* * *

Canım Türkiyem 2: Vatandaş Hamdi Kayra borcunu ödememiş. Hakkında icra takibi yapılıyor, Batman’da Grosmar şirketinde çalıştığı belirleniyor. İstanbul 13. İcra Müdürlüğü tarafından bu adrese maaş haczi gönderiliyor. Grosmar şirketinden İcra Müdürlüğü’ne gelen 17 Şubat 2006 tarihli yazı:

"İlgi: 2002/10...sayılı dosya. Kurumumuz bünyesinde böyle bir elemanımız yoktur.

Grosmar A.Ş.’nin sahibi AKP İl Başkanı’dır. (Borçlu) Hamdi Kayra onun dayısıdır ve sürekli onunla birliktedir... Bilgilerinize arz ederiz."

Resmi bir kurumun yazısına gönderilen yanıt! Yurdum insanı İcra Müdürlüğü’ne çaktırmadan gözdağı veriyor!

* * *

Canım Türkiyem 3: Devletin Anadolu Ajansı’nın 3 Mart 2006 tarihli haberi:

"İstanbul-Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Cuma namazını konutunun yakınındaki Akabe Camisi’nde kıldı. Namazı burada kılan Erdoğan, çıkışta KENDİSİNİ BEKLEYEN ve SEVGİ GÖSTERİSİNDE BULUNAN İLKÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİNE ’nasıl olduklarını’ sordu.

Daha sonra çocukları severek bisküvi dağıttı, onlarla hatıra fotoğrafı çektirdi."

Cuma namazından çıkış saati ilköğretim okullarının ne giriş, ne de çıkış zamanı. Çocuklar oraya "Başbakan’ı alkışlasınlar" diye toparlanıp getirilmiş olmasın!

Çocukların geleceği bilinmediği (!) halde bagajdan hemen bisküviler çıkarılıyor ve oracıkta dağıtılıyor. Rastlantı, rastlantı!

Çıkar hesaplarında ve siyasette bazıları hacdan dönen hacıları, bazıları AKP il başkanlarını, bazıları da ilköğretim öğrencilerini kullanıyor! Hangisi denk gelirse!

* * *

Canım Türkiyem 4: Geçtiğimiz cuma günü gelir vergisi yatıracaktım. Tahakkuk fişi kesilmişti. Yani işlem tamamdı. Verginin tamamını yatıracağım. Öğleden sonra bizim gazetenin yakınındaki dört ayrı bankaya gittim, hiçbiri almadı. Nedenini sordum, hepsi aynı şeyi söyledi:

"Maliye’nin bilgisayar sistemi sadece ilk taksiti almaya göre kurulmuş. Öteki taksitleri kabul etmiyor."

Yaklaşık 1.5 saatim o bankadan bu bankaya giderek boşa geçti, verginin tamamını yatıramadım.

Devlete para lazım! Ancak verginizin tamamını kabul etmiyor, "sadece ilk taksiti yatırın" diyor.

Hey gidi canım Türkiyem! Hürriyet (Emin Cölasan)
buena vista kullanıcısına teşekkür edenler
alihoca (05-03-2006), serdarkus (05-03-2006), Trusty (18-03-2006)
Eski 18-03-2006, 06:12
Trusty - ait Avatar
Trusty Trusty bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 58/44
0 Mesaj ına 411 Kere teşekkür edildi
Arrow Uyuduk muhterem...!

Uyuduk Ey Halkım Uyandır Bizi...

Okullarına Atatürk köşesi kurdurmuşlardı. Yurtlarında boy boy Atatürk fotoğrafları vardı...

Sabah okula gelen öğretmen, öğrenciler Atatürk büstlerine, fotoğraflarına tükürerek derse giriyorlardı...

Işık Evleri vardı Türkiye'nin dört bir yanında. İstanbul'u yedi bölgeye ayırmışlardı.

Başimamı yedi bölgeden sorumluydu.

Yoksul ailelerin, zeki ve çalışkan çocuklarını tek tek saptayıp onları okuttular, Işık Evleri 'nde laik demokratik Cumhuriyete düşman kuşaklar yetiştirdiler...

Kimileri savcı, yargıç, kimileri vali, kaymakam, emniyet müdürü oldu; kimileri subay, astsubay, öğretmen; kimileri bakan, milletvekili, üst düzey bürokrat...

1986 yılında sahte sağlık raporlarıyla İzmir Maltepe, Bursa Işıklar, İstanbul Kuleli askeri liselerine öğrenci soktular, tatil günleri Işık Evleri'nde eğitim verdiler...

Numaraları anlaşıldı. Soruşturma açıldı. Başimamlar, imamlar, Işık Evleri'nin yöneticileri tek tek yargılandı.

Sahte sağlık raporlarıyla askeri liselere giren öğrenciler okuldan uzaklaştırıldı.

O dönemde ANAP iktidardaydı. Nakşi başbakan Turgut Özal , askeri liselerden atılan öğrencileri Anadolu liselerine aldırdı...

Şimdi O Nurcuların çoğu kamu görevlisi.

Kadın Eli sıkmaz hiçbirisi. Şeyh Ne buyruk verirse yerine getirir...

1994 yılında yerel yönetimlerde iktidarı ele geçirdiler...

Binlerce öğrenciye burs verdiler...

Finans kurumlarında Kara para akladılar, Orta Asya cumhuriyetlerinden Kafkaslar 'a; Kara Afrika 'Dan Rusya 'ya dek her ülkede okul açtılar...

Kimi sözde solcu politikacılar, Türk-İslam sentezcileri, dönekler, tarikatçılar, ülkücüler, milliyetçiler onları alkışladılar, bağırlarına bastılar...

Binlerce Işık Evi, şirket, okul, finans kurumları, fabrikalar..Arkalarına ABD 'yi ve AB 'yi aldılar...

Cumhuriyet devriminin tüm kazanımlarının altı oyulurken sustuk!..

Milli Eğitim kadroları ele geçirilirken gözlerimizi kapattık...

Bunun bir karşı devrim atağı olduğu bilindiği halde ''demokrasi-özgürlük'' diyerek ''siyasal İslam'' a destek verdik...

Ey sözde Atatürkçü, sözde demokrat bilim insanları, yazarlar, politikacılar, askerler, savcılar, yargıçlar Ne yaptınız bugüne dek
anlatır mısınız?

On-on iki yaşındaki kız çocuklarına ''sıkmabaş'' taktıranlara, kadınları çarşafa sokanlara, onları ezen, baskı altında tutanlara hoşgörü
gösterenler şimdilerde ''Laik Cumhuriyet elden gidiyor'' demeye utanmıyormusunuz?

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Aşkın 'ı, ''Üniversite bahçesine haçlı heykeli yaptırdı'' diye dergilerine kapak
yapan sözde sosyalistler bugün yüzünüz hiç kızarmıyor mu?

PKK 'ye karşı Hizbullah 'ı yetiştirenler, onlara eğitim verenler bu olup bitenlerde sizin de katkınız olduğunu hiç düşündünüz mü?

Emperyalizmin kokuşmuşluğundan yakınan, Hamas'ı savunan, ''İş, ekmek, vatan'' kurultayları düzenleyen, halkçılığı, ulusçuluğu kendi çıkarları
için savunanlar, ulusal dip dalgasını, Türk-İslam senteziyle yoğuran, ülkücü faşistlerle aynı masaya oturan sizler Ne diyorsunuz bu olup
bitenlere...

Tarikatçılar her aşamada Türk-İslam sentezinin tabanına oturan milliyetçilerle işbirliği yaparlar...

Işte yaptılar da...!

Bugün Anadolu üniversitelerinde dinciler, ülkücü faşistler terör estiriyor, yurtsever, demokrat, sosyalist kız ve erkek öğrenciler üzerinde
baskı kuruyor...

Kastamonu Eğitim Fakültesi'nde yaşanan olayları Yalçın Bayer Hürriyet'teki köşesinde yazdı...

Öğretmen derste Atatürk'ün adını anmamak için ''1938'de ölen'' tanımını kullanıyor, İsmet İnönü içinde ''O Adam gebermek bilmedi'' diyor...
Kız öğrenciler sıkmabaşla giriyor derslere..

Saldırı dört koldan yapılıyor...

Orgeneral Yaşar Büyükanıt 'a karşı yürütülen kampanyayı salt bir savcının iddianamesi olarak görenler, ''Canım ben de bir iddianameyle
yargılanıyorum'' yorumu yapanlar oturup düşünmelidir uzun uzun...

Fatih 'in Çarşamba semtine gidip şöyle bir havayı koklamalıdır...

Saldırı planlıdır. Hedef Türk Silahlı Kuvvetleri'dir.

Hedef Cumhuriyet devrimleri ve kazanımlarıdır.

Bir karşıdevrim hareketidir...

Uyuduk ey halkım, uyandır bizi!..

HİKMET ÇETİNKAYA
meraklı (22-04-2007)

Konuyu Toplam 1 üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Konu Seçenekleri Bu Konuda Ara
Bu Konuda Ara:

Gelişmiş arama yap
Modları Göster