Strict Standards: Declaration of vB_Database_MySQLi::db_connect() should be compatible with vB_Database::db_connect($servername, $port, $username, $password, $usepconnect) in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 1095

Strict Standards: Declaration of vB_Database_MySQLi::select_db_wrapper() should be compatible with vB_Database::select_db_wrapper($database = '', $link = NULL) in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 1095

Deprecated: Non-static method vB_Shutdown::init() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 2294
Medya Yorumları - Sayfa 58 - Arka BahÇe Forumu
Arka BahÇe Forumu  

Geri Dön   Arka BahÇe Forumu > Nadas Alanı > Dünya Hali > iç-dış politika
Kullanıcı ismi
Şifreniz
Kayıt ol SSS Üye Listesi Takvim Arama Bugünkü Mesajlar Bütün Forumları okunmuş kabul et

Konu Bilgileri
Konu Başlığı
Medya Yorumları
Konudaki Cevap Sayısı
741
Şuan Bu Konuyu Görüntüleyenler

Görüntülenme Sayısı
443741

Konu Seçenekleri Bu Konuda Ara Modları Göster
Eski 31-01-2010, 22:54
Gozlemci Gozlemci bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 73/737
61 Mesaj ına 268 Kere teşekkür edildi
Tanımlı ALTAN ve AHMAKLAR

Kimligi belli olmayan ihbarcilar ve kanitlanmamis iddialari dogru kabul eden ahmaklar. Yalan uzerine yalanlari ortaya cikiyor, halen iddiayi niye dogru kabul etmiyorsunuz diye soruyorlar. Peki o zaman su senaryoyu degerlendirin.

Birgun forumdan birisine bir e-mail gelir, tanimadigi birinden, genel bir e-mail adresinden. E-mail kisadir ve soyle yazmaktadir: "X kişisi cocuklara tecavuz eden bir sapiktir." Ben diyorum ki, ben boyle bir e-maile inanmam, cunku iddiayi yapan belli degildir. Ustelik bir iddiadir, kanitlanmamistir. Ama, burada Sayin Lazio ve Altan gibiler diyor ki, kanit onemli degil, biz her iddiayi dogru kabul edelim. Edelim mi gercekten?

Sayın Gözlemci iyi niyetinize güvencim tam olmasına rağmen mesajınızda küçük bir düzeltme yapmak zorundayım . dentist
Gozlemci kullanıcısına teşekkür edenler
Master (01-02-2010), neron (02-02-2010)
Eski 01-02-2010, 07:56
AnnE - ait Avatar
AnnE AnnE bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 606/518
314 Mesaj ına 5527 Kere teşekkür edildi
Tanımlı

Seviyemizin düşme ihtimaline karşı dikkatli olmakta fayda var.
Sadece seviye riskinden huzursuzlandığım için yazma gereği duydum.
Derin hörmetlerimle.
AnnE kullanıcısına teşekkür edenler
account (02-02-2010), Master (01-02-2010), neron (01-02-2010), Süvari (01-02-2010)
Eski 02-02-2010, 04:15
Gozlemci Gozlemci bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 73/737
61 Mesaj ına 268 Kere teşekkür edildi
Tanımlı Evrensel Hukuk

Bir ustteki yazim kiskirtici idi ve oyle olmasi gerekiyordu. Sadece sanal bir kisiligin (gercek kisi degil) adi veriliyor ve yazilanin bir senaryo oldugu acikca ifade ediliyordu. Ana fikrininin de acik oldugunu saniyorum. Simdi, bir sayfa, geriye donun ve Albay Cicek icin yazilmis suclamaya bakin. Islak imza kanitlanmis diye yaziliyor, boyle bir mahkeme karari yok! Adli Tip karari diyecekseniz, sorusturma gizli oldugu icin o kararin ne oldugunu kimse bilemez, basinda dahil. Cami bombalama olayi zaten yalan ve bir iftira araci olarak kullaniliyor.

Bu ulkeye hizmet etmis kimseleri, internetteki gizlilik zirhi altinda iftiralar ile suclamayin. Yukaridaki yaziyi okuyunca ne hissettiyseniz (ki yazinin senaryo oldugu acikca yaziyor), bu insanlar cok daha agirlarini hergun hissetmek zorunda kaliyor. Kimsenin serefiyle oynamayin. Kendinize yapilmasini istemediginizi, baskasina yapmayin. Hele hele, haysiyet cellatligi sakin yapmayin.

Mahkemeler zaten bunlari sorusturuyor, kendinizi kadi yerine koyup hukum vermeyin. Evrensel hukuk, gordugunuz gibi, herkese lazim olur!
Gozlemci kullanıcısına teşekkür edenler
account (02-02-2010), buena vista (02-02-2010), coser (02-02-2010), Master (02-02-2010), neron (02-02-2010)
Eski 03-02-2010, 10:09
dohol dohol bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 187/292
54 Mesaj ına 2054 Kere teşekkür edildi
Tanımlı Ortam ısınıyor dahada ısınacak gibi.

Eski 03-02-2010, 11:11
Master - ait Avatar
Master Master bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 6.503/2290
5427 Mesaj ına 23007 Kere teşekkür edildi
Arrow Uzaktan Bakınca

Hoş değil ama $/TL ısınmadıkca... Bildiğimiz diziler, zamanında yaşım gereği çok izledim... IMF $ kellesinin üzeride bir sert sopa...

Şimdilik Akıllı kurnazlığı da izliyoruz....
''Gelişmekte olan bir ülke enflasyonu düşürebilir.. Yolsuzlukları azaltabilir.. Bütçelerde kısıntıya gidebilir.. Özelleştirme yapabilir..Ama yine de zenginleşemeyebilir! Çünkü bilgi değil,yalnızca mal üretiyordur." Juan Enriquez
Master kullanıcısına teşekkür edenler
account (03-02-2010), buena vista (03-02-2010), dentist (03-02-2010), Gozlemci (09-02-2010), neron (05-02-2010)
Eski 03-02-2010, 14:57
LAZIO LAZIO bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 111/62
83 Mesaj ına 243 Kere teşekkür edildi
Tanımlı Bir soru

Hasta bir sanatciyi ziyaret icin Askeri hastaneye giden Basbakan'in esini iceri almamislar......Boylece laik cumhuriyete indirilecek bir darbeden hep birlikte korunmus olduk....Gozumuz aydin....

Ancak benim sormak istedigim bir sey var.....Askeri hastahanede tedavi goren,diyelim bir Guneydoguda yaralanmis bir Gazi'yi.....Basi bagli annesi ziyaret etmek isterse onuda kapidan ceviriyorlarmi?.....Bilen varsa ve beni aydinlatirsa memnun olurum.....LAZIO

--------------------------------------------------------------------------
Eski 04-02-2010, 11:39
dohol dohol bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 187/292
54 Mesaj ına 2054 Kere teşekkür edildi
Tanımlı Biter mi?

Alıntı:
LAZIO´isimli üyeden Alıntı
Hasta bir sanatciyi ziyaret icin Askeri hastaneye giden Basbakan'in esini iceri almamislar......Boylece laik cumhuriyete indirilecek bir darbeden hep birlikte korunmus olduk....Gozumuz aydin....

Ancak benim sormak istedigim bir sey var.....Askeri hastahanede tedavi goren,diyelim bir Guneydoguda yaralanmis bir Gazi'yi.....Basi bagli annesi ziyaret etmek isterse onuda kapidan ceviriyorlarmi?.....Bilen varsa ve beni aydinlatirsa memnun olurum.....LAZIO

--------------------------------------------------------------------------

Sayın Lazio sorduğunuz soru biraz ajitasyon içermekte gördüğüm kadarı ile, bana sorarsanız değil Gata ya nereye olursa olsun herkes başörtü ile girebilmeli heleki bu kişi başbakan eşi ise olay kesinlikle büyütülememeli ve bir formül bulunmalıydı kanaatindeyim.

Ama madem soru cevap şeklinde gidiyoruz bende size bir soru sorayım ; diyelimki başörtülü kişilere her hakkı tanıdınız ve herkes memnun oldu sizce istekler bitecekmi ? yoksa çarşaflılarda girsin heryere şalvarlılarda girsin heryere türü istekler olacakmı? hadi onada şöyle diyelim girsinler kardeşim ne zararı var .

Peki bu meseleyide böyle hallettik diyelim peki iş burada sonlanacakmı sizce?

Benim şahsi fikrim başörtü yasağının özellikle askerler tarafından gereksiz abartıldığı yönünde olmakla beraber olayın belli kesimler tarafından mağdur taraf edebiyatı için kullanıldığı yönündedir ve netekim dün mecliste net bir şekilde gözyaşı hikayesi ile olay kullanıldı.

Sonuç olarak demem şu ki olaya çok basit olarak bakmamak gerktiğini olayın arkasından neler geleceğini olayın nerelere varabileceğini sizin gibi zeki biri gayet iyi anlayabilir ama anlamak istermi derseniz ben anlar derim.

Daha yazacaklarım uzun ama başka bir yazıda yazmak üzere.

Saygılarımla.
dohol kullanıcısına teşekkür edenler
Gozlemci (09-02-2010), Master (05-02-2010), neron (05-02-2010)
Eski 04-02-2010, 14:19
LAZIO LAZIO bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 111/62
83 Mesaj ına 243 Kere teşekkür edildi
Tanımlı

Sn Dohol,

Basortusunun iktidar tarafindan kullanildigi ve istismar edildigi gun gibi acik...Bu konuda yerden goge kadar haklisiniz...

Ancak bu istismar icin gerekli ortam o kadar guzel yaratiliyor ki;

Tayyip Erdogan esine yapilandan dolayi belki bir koca olarak uzuntu duymus olabilir......Ancak bir siyasetci olarak zil takip oynadigindan eminim.....Turkiyede yasiyan milyonlarca basi bagli kadinin kocalarinda bu olayin nasil bir tepki doguracagini dusunsenize...

Sekilci,dar kafali burokrat anlayisi bu silahi onlara altin tepsi icinde sunuyor farkinda degil.......Universite ve resmi dairelerde turban yasagini kaldirin,bu iktidar ve inanc somurusu yapan her kesim elinden oyuncagi alinmis cocuga doner........LAZIO

-------------------------------------------------------------------------
LAZIO kullanıcısına teşekkür edenler
janus (09-02-2010), Master (06-02-2010)
Eski 06-02-2010, 15:25
Master - ait Avatar
.

Cool Vay bee Demiyeceğim....

Necati Doğru
ndogru@gazetevatan.com

Demiri tavında dövmeli!

Madem ki, geldi tavına dayandı “demiri tavında” dövmeli. Gerçeği zamanında söylemeli. Söyleyeceğim. Özelleştirme İdaresi Başkan Vekili Ahmet Aksu, bu hafta içinde bu köşede çıkan; “Bakan Çiçek’in oğluna var TEKEL işçisine yok” ve “Bakan Çiçek’in oğlu ismini sildirdi” başlıklı yazılara bir cevap gönderdi.

Yasalara uygun diyor.

Hep yapıyoruz diyor.

Özel uygulama değil diyor.

Bakan’ın oğlu işletme ve ekonomi mezunu halen üniversitede yüksek lisans yapıyor diyor. Bakan’ın oğlundan “Başkanlık Müşaviri” kadrosunda yararlanmaktayız diyor. Kendisine şöförlü makam aracı vermedik diyor. TEKEL işçilerini eğitmek için seminerler yapacaktık, işçiler itibar etmedi diyor. Özelleştirilecek şirketleri, “iktidar partisinin arpalığı haline getirmiyoruz” diyor.

Güzel.

Madem ki, “şirketleri arpalık” haline getirmiyorsunuz, Siirt’de seçimlerin yenilenmesi kararını vererek Tayyip Erdoğan’a milletvekili seçilme ve başbakan olma yolunu açan YSK’nın o dönemki başkanının oğlu Özelleştirme İdaresi’nde bir dairenin başında bulunuyor mu, bulunmuyor mu?

İtham etmiyorum.

Yakıştırma yapmıyorum.

Çalışkandır. Dürüsttür.

Okulu yeni bitirmiş biri olmasına rağmen Daire Başkanı olabilecek kadar yeteneklidir. Şüphem yok. Hakkıyla almıştır. Genç insan bunlar, kırmak da istemiyorum. Fakat siz; bana açıklama gönderen Özelleştirme İdaresi Başkanı sayın Ahmet Aksu, size soruyorum.

Bana söyleyiniz:

“Bu da bir tesadüf” müdür?

Bakan’ın oğlu tesadüf!

YSK Başkanı’nın oğlu da mı tesadüf! Diyelim ki o da tesadüf, peki şu soruyu cevaplayınız: AKP’nin iktidara geldiği 2002 yılından bugüne yani 2010 yılına kadar Özelleştirme İdaresi’ne “özel sektöre satılsın” diye devredilen kaç şirket var? Ve bu şirketlerin Genel Müdürlüğü’ne atananlardan kaç kişi, 6 ay genel müdürlük yaptırılıp emekli oldu?

Biliyorsunuz: Ballı kıyaktır.

Özelleşecek şirketin genel müdürlüğünü 6 ay yapan kişi; müsteşar yardımcısı seviyesinden emeklilik hakkı kazanır. Yani bu ballı kişilerin 6 aylık genel müdürlük yapabilmesi onlara “emekli maaşı” artı “makam tazminatı” artı “temsil gideri karşılığı” 3600 ek göstergeden aylık 3 bin TL’ye yakın emekli maaşı sağlar. Kendilerine bu kıyak çekilmeyenler ise bin 300 TL emekli maaşına razı olurlar.

Sayın Ahmet Aksu!

Bana ayrıca söyleyiniz.

Sizin davanız ne oldu?

2005’te Özelleştirme İdaresi Başkanı sayın Metin Kilci (şimdi Enerji Bakanlığı müsteşarı) ve siz sayın Ahmet Aksu, devlet şirketi Sümerbank’ın 50 yıl önce kurduğu Manisa’daki Pamuklu Mensucat Fabrikası’nı arsalarıyla birlikte 3 milyon 750 bin dolara Ortak Girişim Grubu adlı bir şirkete satılmasına karar verdiniz. Bu Ortak Girişim Grubu’nun başkanı AKP’li Manisa Belediye Başkanı Bülent Kar idi. Şirketi alan grubun ilk yaptığı iş; fabrikanın 90 dönümlük kıymetli arsasının 55 dönümlük bölümünü alışveriş merkezi yapılmak üzere KİPA TESCO adlı yabancı bir şirkete 13 milyon 750 bin dolara satmak oldu. Böylece AKP’li başkanın şirketi, arsanın bir bölümünü satarak yatırdığı paranın 4 katını 4.5 ay sonra, taş atmadan, çalışmadan, terlemeden kazanıverdi. Bunun üzerine savcı, siz Ahmet Aksu hakkında da “düşük değer tespiti yaparak devleti zarara uğratmaktan” dava açılmasını istedi. O sıradaki Maliye Bakanı (Kemal Unakıtan) sizi korumaya kalktı, dava açılmasına izin vermedi, fakat Danıştay yargılanmanıza karar verdi.

Bu dava ne oldu?

Bana söyleyiniz.

Bu davalarla yargılanların, “TEKEL işçisini 4/C’ye zincirleyecek girişimleri” yapma hakkı olabilir mi?

Demiri tavında dövmeli!

Dövmeye devam edeceğim
!
''Gelişmekte olan bir ülke enflasyonu düşürebilir.. Yolsuzlukları azaltabilir.. Bütçelerde kısıntıya gidebilir.. Özelleştirme yapabilir..Ama yine de zenginleşemeyebilir! Çünkü bilgi değil,yalnızca mal üretiyordur." Juan Enriquez
account (07-02-2010), coser (07-02-2010), dentist (06-02-2010), neron (06-02-2010), Ramo (07-02-2010)
Eski 07-02-2010, 10:04
Master - ait Avatar
.

Arrow TEKEL böyle birşey işte...

Necati Doğru
ndogru@gazetevatan.com

Öz yurdunda soyulan!

Demiri tavında dövmeli diye başlamıştım, devam ediyorum. Özelleştirme Ana Planı'nı; “TEKEL işçilerine şahin, yabancı sermayeye yastıklı yalaka” haline getirmenin ülkeyi neye benzettiğini görmeliyiz.

Belgelerle görmeliyiz.

Rakamlarla görmeliyiz.

Sonuçlarla görmeliyiz.

Kadınlı erkekli hepsi bu ülkenin temiz süt emmiş çocukları TEKEL işçilerine “devlet kasası soyguncuları” diye hakaret eden bugünkü Başbakan'ın çok sevdiği dinci-sağcı şair merhum Necip Fazıl, “Öz yurdunda garipsin/ Öz vatanında paraya” diyor ya; rahmetli yaşasaydı, şiirine “Öz ülkende soyulan...” diye bir mısra daha eklemek ihtiyacını duyardı.

Soyduran kim?

Ne kadar soydurmuş?

AKP'nin kurucusu açıklıyor.

Kurucu 4 kişiden biriydi.

AKP'nin ikinci adamıydı.

Devlet bakanlığı yaptı.

Özelleştirmeden sorumluydu.

Akademik kariyeri de var, doçent olmuş, üniversitede dersler de veriyor, dürüst, temiz bir insan olan Abdüllatif Şener, Özelleştirme İdaresi'nin eski başkan yardımcısı Kenan Işık'la birlikte bir bilimsel makale yayınladılar.

Soygunu anlattılar.

Şunları yazdılar:

“AKP döneminde Türkiye'nin toplam özelleştirmesinin (miktar olarak) yüzde 73'ü gerçekleşti ve ülkeye 30 milyar dolar yabancı sermaye girdi. Fakat özelleştirme ile yabancı firmaların hakimiyetine geçen şirketlerdeki kâr transferlerindeki patlama yeni bir darboğazın yolunu açmaya doğru koşuyor.”

2002 yılında:

Kâr transferleri:

89 milyon dolardı.

2007 yılı Ekim ayında:

Kâr transferleri:

1.5 milyar dolara çıktı.

Yabancı geliyor, özelleşen şirketleri alıyor, çalışan sayısını azaltıyor, şirketlerin şehir içlerinde kalmış kıymetli arsalarını yine yabancı alışveriş merkezi kuracaklara satıyor, yüksek karları dışarıya transfer ediyor.

Özelleştirme 1985'de başladı.

Özelleştirme Ana Planı'nın amacı; “ülkeyi yabancıya soydurmak” değil; yolsuzluklarla mücade edebilmek için devletin ekonomideki payını küçültmek, piyasada rekabet ortamı yaratmak, iş-emek-sermaye verimliliğini artırmak, çalışan sayısını çoğaltmak, kaliteyi yükseltmek, yabancı marka yaratmak, çevreyi kirletmeyen üretimler yapmak ve devletin toplayacağı vergiyi artırmaktı.

25 yıl geçti.

Son 7 yılda AKP var.

Özelleştirme İdaresi 199 fabrika ya da devlet şirketini sattı. Bunlardan 125 tanesinin kapısına kilit vuruldu, üretim durdu, malları, arsaları satıldı, işçilerine tazminatları ödendi evlerine gönderildi. 25 yıl önce başlayan özelleştirmede başlangıçta işletmelerin parçalanmasına, parçalara ayrılarak satılmasına ve fabrikalar kapatılarak arsaları üzerinde alışveriş plazası, otel-motel, eğlence merkezi yapılmasına izin yoktu.

Ana planı deldiler.

Özelleştirme soyguna dönüştü.

Devletin tekel imtiyazını, vergi toplama hakkını, kamunun arsa imar rantını yabancılara ve yabancılarla işbirliği yapan iktidar yandaşı yerli sermaye sahiplerine satmaya dönüştü. Halkın karşısına geçip, “Bir yılda şu kadar milyar dolar özelleştirme yaptık, şu kadar milyar dolar yabancı sermaye geldi” diye böbürlenerek ülkenin soydurulmasını gizlediler. Gizliyorlar. Hakkını savunan TEKEL işçisine ise “Sana devlet kasasını soydurmayız” diye hakaret ediyorlar.

Özelleştirme çürüme yarattı.

Yabancıya yaltaklanma üretti.

Kurtuluş savaşımızda yabancı işgaline karşı en yiğit çarpışmalara mekan olmuş iki kentimiz Sakarya ile Eskişehir, bugün bir Çinli otomobil firmasını şehirlerine çekmek için aralarında neredeyse kanlı-bıçaklı olacak duruma geldiler!

İki koca şehir!

Çinli'nin önünde el pençe.

“Sana arsa hibe edelim, yeter ki fabrikayı bizim şehre kur” diye yalvarıyorlar.

İnsan yazmaya bile utanıyor.
buena vista (07-02-2010), dentist (07-02-2010), janus (09-02-2010), neron (08-02-2010)

Konuyu Toplam 2 üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 2 Misafir)

Konu Seçenekleri Bu Konuda Ara
Bu Konuda Ara:

Gelişmiş arama yap
Modları Göster