Strict Standards: Declaration of vB_Database_MySQLi::db_connect() should be compatible with vB_Database::db_connect($servername, $port, $username, $password, $usepconnect) in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 1095

Strict Standards: Declaration of vB_Database_MySQLi::select_db_wrapper() should be compatible with vB_Database::select_db_wrapper($database = '', $link = NULL) in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 1095

Deprecated: Non-static method vB_Shutdown::init() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 2294
elliotçunun doğum sancısı - Arka BahÇe Forumu
Arka BahÇe Forumu  

Geri Dön   Arka BahÇe Forumu > Piyasalar > Elliot Waves
Kullanıcı ismi
Şifreniz
Kayıt ol SSS Üye Listesi Takvim Arama Bugünkü Mesajlar Bütün Forumları okunmuş kabul et

Konu Bilgileri
Konu Başlığı
elliotçunun doğum sancısı
Konudaki Cevap Sayısı
47
Şuan Bu Konuyu Görüntüleyenler

Görüntülenme Sayısı
21712

Konu Seçenekleri Modları Göster
Eski 28-03-2006, 20:52
berrak - ait Avatar
berrak berrak bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 191/80
92 Mesaj ına 154 Kere teşekkür edildi
Tanımlı elliotçunun doğum sancısı

yanlış sayım paket programdan döner, resimli fotoroman kıvamında pek yakında burada, ama gene ara sıra gene bazı bazı
berrak kullanıcısına teşekkür edenler
emirler (23-04-2006)
Eski 02-04-2006, 21:44
berrak - ait Avatar
.

Talking yarı şaka yarı ciddi

İmkb de para kazanmak hem çok kolay hem çok zor. Sistemi ve bu sisteme uyacak disiplini olanlar için çok kolay, olmayanlar için ise çok zor. Sistem nedir ne değildir bu sorunun yanıtı ise kimine göre maalesef bana göre ise çok şükür ki tek değil. İmkb de işlem yapanları (yatırımcılar demiyorum bilinçli bir şekilde) bir kaç sınıfa ayırmak mümkün. Bu sınıflama subjektiflik gösterse de bana göre zordan kolaya doğru şu şekilde.
1- Elliott dalga teorisine göre işlem yapanlar
2- Teknik göstergelere göre işlem yapanlar
3- Tüyo, duyum, manipülasyona göre işlem yapanlar
4- Aracı kurum raporlarına, borsa dergilerine, sanal veya gerçek şeyhlere, kısaca yönlendirmeye göre işlem yapanlar
5- Bilinçli bir bilinçsizlikle giden trene atlarım diyerek ekrana göre işlem yapanlar

Bu listeyi uzatmak ve daydayciler, kısa vadeciler, takascılar, teknikçiler, ekrancılar, açıkcılar vs. gibi farklı şekillerde sınıflama yapmak elbette mümkündür. Öyle bir trent içindeyizki hemen hemen herkes az veya çok para kazanmıştır. Bu nedenle, yukarıda sıralanan 5 maddenin son üçünde yer alanlar da şimdilik haklıdırlar. Peki ya trent gerçekten sona erdiğinde... Neyse zaten konumuz bu değil. Bu topiğin ilgi alanına ilk iki madde ye göre işlem yapanlar girmektedir.
Elliottçular mı teknikçileri döver, teknikçiler mi elliottçuları diyerek şakayla karışık ve şimdilik nihayetlendirelim yazımızı. Devam edecek .......
emirler (23-04-2006)
Eski 02-04-2006, 21:57
berrak - ait Avatar
.

Tanımlı

ve aylık ytl bazlı dohol grafiği
teknikçiler bilmem kaç kere işlem yaptılar kaç kere paniklediler kaç kere kol kestiler ne kadar komisyon ödediler bilmem

7,45/0,4389=16,974 kat yapmış 2001 ekimden bu yana. bilmem anlatabildim mi
devam edecek.....
emirler (23-04-2006)
Eski 03-04-2006, 00:21
bikmisbroker - ait Avatar
bikmisbroker bikmisbroker bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 590/835
107 Mesaj ına 2988 Kere teşekkür edildi
bikmisbroker - MSN üzerinden Mesaj gönder
Tanımlı Sorulmasi gereken soru ne??

Alıntı:
berrak´isimli üyeden Alıntı
ve aylık ytl bazlı dohol grafiği
teknikçiler bilmem kaç kere işlem yaptılar kaç kere paniklediler kaç kere kol kestiler ne kadar komisyon ödediler bilmem

7,45/0,4389=16,974 kat yapmış 2001 ekimden bu yana. bilmem anlatabildim mi
devam edecek.....

Sevgili Berrak kardesim, ESAS Sorulmasi gereken soru ne?? Biliyormusun?? 2001 senesinde USDOLAR 1700 leri ZORLARKEN, 2.500 Oldu olacak laflari varken, endeks 10.500 lerde SURUNURKEN "kim, kime kagit aldirabilirdi" ACABA??

Soru bu??

5 sene sonra 2006 grafigi cizdirip, US$ bazinda XXXX kadar deger kazanmis demek degildir cevabi aranan soru..

Nedenine gelince bu satirlarin yazari gariban bikmisbroker, etrafindaki 1 ci derece akrabalarina 2001 yilinda iMKB den yani bizim borsamizdan sidddetle kagit almalarini onerirken (YKBK 1000 TL isC 2500 TL vs) Millet onunla DALGA geciyordu, sevgili kardesim..

"Sen Manyaksin" diyen de cogunlukdaydi..

Yerim onlarin hepsini...
TEKNiGE iNANMA TEKNiKSiZ KALMA. Bikmisbroker
bikmisbroker kullanıcısına teşekkür edenler
salacak (03-04-2006), serdarkus (03-04-2006)
Eski 03-04-2006, 00:37
berrak - ait Avatar
.

Tanımlı

Alıntı:
bikmisbroker´isimli üyeden Alıntı
[b][font="Comic Sans MS"]"kim, kime kagit aldirabilirdi"
Soru bu??

5 sene sonra 2006 grafigi cizdirip, US$ bazinda XXXX kadar deger kazanmis demek degildir cevabi aranan soru..

Sn. bıkmışbroker elbetteki soru neye göre ne zaman nereye kadar hangi kağıdın alınacağı, taşınacağı ve satılacağıdır. Buradaki amaç dipten 5 sene sonrasına vurgu yapmak değildir. 17 kat yapabilen bir kağıdın neye göre tespit edilebileceğidir. Siz teknik analize göre ben elliotta göre tespit ederim, ama bu iki disiplin temelinde birbirlerini inkar etmezler ve rahatsız olmazlar ötekinin varlığından. Birisi OBO der diğeri ABC-WXY, birisi kama formasyonu der ötekisi ending diagonal. EWP nin ve teknik analizin birbirlerine karşı zayıflık ve üstünlüklerini irdelemekten öte kötü bir amacım sümme haşa olmamamıştır ve olmayacaktır. Bu bağlamda, kim kimi döver şeklindeki şaka ile karışık ifademin tarafımdan oluşturulmaya çalışılan ismi zikredilen iki disiplini bir araya getirecek bir sistemin ilk ipuçları olarak algılanması ümidiyle. Saygılarımla.
hakanen (13-05-2006), salacak (03-04-2006)
Eski 03-04-2006, 02:00
salacak salacak bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 94/223
59 Mesaj ına 191 Kere teşekkür edildi
Tanımlı

Devam ediniz.. SAKIN haaa DARILMAYINIZ.

Tartismak

Tartismak

incetmeden..

salacak kullanıcısına teşekkür edenler
berrak (09-04-2006)
Eski 09-04-2006, 14:20
berrak - ait Avatar
.

Tanımlı

Alıntı:
EWP nin ve teknik analizin birbirlerine karşı zayıflık ve üstünlüklerini irdelemek...
ilginç bir site ve bakış açısı okunmasında sanırım fayda var. verdiğim linkte teknik analiz eleştirel bir gözle irdelenmiş.
http://www.turtletrader.com/fidelity.html
Eski 17-04-2006, 20:19
berrak - ait Avatar
.

Tanımlı

Beş dalgadan oluşan klasik bir itkinin fiyat olarak toplam uzunluğunun 1 birim olarak kabul edildiği aşağıdaki şekillerde, itkinin 4. dalgasının itkinin toplam uzunluğunu göstermesi mümkün müdür değil midir?

emirler (23-04-2006)
Eski 17-04-2006, 20:31
berrak - ait Avatar
.

Tanımlı

soru varsa yanıtta var

emirler (23-04-2006)
Eski 23-04-2006, 13:04
emirler emirler bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 1/15
1 Mesaj ına 3 Kere teşekkür edildi
emirler - MSN üzerinden Mesaj gönder
Tanımlı elliot ve t. analiz birbirini destekler

Alıntı:
Sn. bıkmışbroker elbetteki soru neye göre ne zaman nereye kadar hangi kağıdın alınacağı, taşınacağı ve satılacağıdır. Buradaki amaç dipten 5 sene sonrasına vurgu yapmak değildir. 17 kat yapabilen bir kağıdın neye göre tespit edilebileceğidir. Siz teknik analize göre ben elliotta göre tespit ederim, ama bu iki disiplin temelinde birbirlerini inkar etmezler ve rahatsız olmazlar ötekinin varlığından. Birisi OBO der diğeri ABC-WXY, birisi kama formasyonu der ötekisi ending diagonal. EWP nin ve teknik analizin birbirlerine karşı zayıflık ve üstünlüklerini irdelemekten öte kötü bir amacım sümme haşa olmamamıştır ve olmayacaktır. Bu bağlamda, kim kimi döver şeklindeki şaka ile karışık ifademin tarafımdan oluşturulmaya çalışılan ismi zikredilen iki disiplini bir araya getirecek bir sistemin ilk ipuçları olarak algılanması ümidiyle. Saygılarımla.
(emirler)Sn berrak adınız gibi ömür boyu berrak kalın inşallah.1992 yılından beri borsayla M.ST LA teknik analiz yaparak uğraşıyorum.Fakat hep birşeylerin eksik olduğunu hissettim. Araştırmacı ruhum huzursuzdu. Takii Elliot prensiplerini duyuncaya kadar.Benim teknik analizdeki boşluğu dolduracak nitelikteydi.Ne zaman duyumlarla hareket ettiysem zarar ettim.En kısa zamanda tekniğe baş vurdum.ilk anlarda yeterli geldi fakat eksikler bellirsislikler çoktu.Gelecekteki hedefleri belirleyemiyorum vs. ben öğrenmeye meraklı insanım hala elliot hakkında çok az şey biliyorum diyeceksiniz ki marketwave var al çok pahalı alamıyorum.Cocukların evin masrafları vs nedenlerden dolayı yaşım 43 işciyim hikmet basamaklarını inmeye başladım her zaman yazın yiteceğim hurmaların kışın beni tırmalayacağından korkuyorum fakat ilk teknik analizi anadoluya taşıyan 5000 dolarla evime sistemi kuran ben şimdi elliot için yanıp tutuşuyorum belki beni annayamıyorsunuzdur işte ben böyleyim öğrenmek ve uygulamak için uğraşıyorum. böyle mutlu oluyorum.
emirler kullanıcısına teşekkür edenler
alihoca (23-04-2006), berrak (23-04-2006), Ramo (23-04-2006)

Konuyu Toplam 1 üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Konu Seçenekleri
Modları Göster