Strict Standards: Declaration of vB_Database_MySQLi::db_connect() should be compatible with vB_Database::db_connect($servername, $port, $username, $password, $usepconnect) in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 1095

Strict Standards: Declaration of vB_Database_MySQLi::select_db_wrapper() should be compatible with vB_Database::select_db_wrapper($database = '', $link = NULL) in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 1095

Deprecated: Non-static method vB_Shutdown::init() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 2294
Cepheleşme üzerine haberler - Sayfa 5 - Arka BahÇe Forumu
Arka BahÇe Forumu  

Geri Dön   Arka BahÇe Forumu > Nadas Alanı > Dünya Hali > iç-dış politika
Kullanıcı ismi
Şifreniz
Kayıt ol SSS Üye Listesi Takvim Arama Bugünkü Mesajlar Bütün Forumları okunmuş kabul et

Konu Bilgileri
Konu Başlığı
Cepheleşme üzerine haberler
Konudaki Cevap Sayısı
77
Şuan Bu Konuyu Görüntüleyenler

Görüntülenme Sayısı
41985

Konu Seçenekleri Bu Konuda Ara Modları Göster
Eski 18-05-2006, 13:04
TheSecret TheSecret bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 193/144
60 Mesaj ına 370 Kere teşekkür edildi
Tanımlı

Alıntı:
neron´isimli üyeden Alıntı
Sevgili berrak ve the secret...

Lütfen politika düşünmekten ve siyaseti eleştirmekten çekinmeyin. Para hergün kazanılır, ama harcayacak bir yeriniz olmazsa ne işe yarar o para?Bugünleri yaşamamızın nedeni, 80 darbesi sonrasında, bu konuları düşünmesi istenmeyen ve çekinen bir neslin yaratılmasıdır.

Bu forum sevgi , saygı düzeyi ve kişilik hakları korunduğu sürece her konunun tartışmasına açıktır.

Ayrıca forumdaki konu başlıklarına bakarsanız elliot dan sağlık, spor ve tebessüme kadar birçok başlık altında fikir/konu/bilgi paylaşma alanı mevcuttur. Bu fikir özgürlüğüne-renk kartelasındaki her renge verilen açık çektir. Tadını çıkarın, hep beraber çıkaralım.

Soytarının birisi Tv lere çıkıp bağırdı: Bu ülkede bir tane komünist kalmayana kadar saldırın, vurun, kırın, öldürün. 1980 öncesini bilenler bilir. Bilmeyenlerde acı destan olan o günleri duymuştur yaşamış kadar olmuştur.

Düşünün, tartışın, saygılı olun diye ellere verilen fırçalarla duvarlara sloganlar yazdırılmadı mı? Düşünün, saygılı olun ama al bu silahı lazım olur diye kardeş kardeşi kırmadı mı? Birisinin püsküllü bıyıkları, diğerinin gözüne batmış, diğerinin pos bıyıkları diğerinin gözüne batmış ve cinayetler çıkmıştı. Unutmadık.
Şimdi yapılanın da o zamandan farkı nedir? Hiç farkı yok, durum aynı durum, metod aynı metod.

O zaman olayların arkasında Rusya ile soğuk savaşta kilit rol üstlenen Türkiye'nin müttefiki (!) ABD vardı. Şimdi gene kilit roldeyiz, bu sefer neye karşı Büyük Ortadoğu Projesi. Bu projenin arkasında kim var ABD.

Düşünecek başka ne kaldı ki? Haydi kardeşler savaşa!

Siz en iyisi yine de düşünün. Düşünmek lazım çünkü.

Düşünün düşünün.
Eski 18-05-2006, 13:11
AnnE - ait Avatar
AnnE AnnE bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 606/518
314 Mesaj ına 5527 Kere teşekkür edildi
Tanımlı

Alıntı:
TheSecret´isimli üyeden Alıntı
Soytarının birisi Tv lere çıkıp bağırdı: Bu ülkede bir tane komünist kalmayana kadar saldırın, vurun, kırın, öldürün. 1980 öncesini bilenler bilir. Bilmeyenlerde acı destan olan o günleri duymuştur yaşamış kadar olmuştur.

Düşünün, tartışın, saygılı olun diye ellere verilen fırçalarla duvarlara sloganlar yazdırılmadı mı? Düşünün, saygılı olun ama al bu silahı lazım olur diye kardeş kardeşi kırmadı mı? Birisinin püsküllü bıyıkları, diğerinin gözüne batmış, diğerinin pos bıyıkları diğerinin gözüne batmış ve cinayetler çıkmıştı. Unutmadık.
Şimdi yapılanın da o zamandan farkı nedir? Hiç farkı yok, durum aynı durum, metod aynı metod.
.............
Düşünün düşünün.

Düşünüyorum ve iyi hatırlıyorum ki, pek de öyle olmadıydı...
Eski 18-05-2006, 13:12
.

Tanımlı

Alıntı:
AnnE´isimli üyeden Alıntı
Tabi yaaa haklısınız FB-GS futbol maçında gitti o kadar vatandaş.
Eski 18-05-2006, 13:20
AnnE - ait Avatar
AnnE AnnE bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 606/518
314 Mesaj ına 5527 Kere teşekkür edildi
Tanımlı

Onca vatandaş ve onlardan sonra dur emrine uymadığı için, nezarette, hapishanede, işkendehanede ölen bir o kadar daha vatandaş maçta da gitmedi, sizin uzun uzun yazdığınız basitlikle de gitmedi.

Keşke, düşünmeye sabrımız ve hoşgörümüz o zaman da olsaydı ; şimdi de...

Seviye riski, konuyu, Aziz Yıldırım-Adnan Polat kıvamına getirebileceği için devamını yazmayı uygun görmemekteyim.

Saygılarımla, ben düşünmeye devam edeceğim.
Eski 18-05-2006, 13:27
.

Tanımlı

Alıntı:
Onca vatandaş ve onlardan sonra dur emrine uymadığı için, nezarette, hapishanede, işkendehanede ölen bir o kadar daha vatandaş maçta da gitmedi, sizin uzun uzun yazdığınız basitlikle de gitmedi.

Keşke, düşünmeye sabrımız ve hoşgörümüz o zaman da olsaydı ; şimdi de...

Seviye riski, konuyu, Aziz Yıldırım-Adnan Polat kıvamına getirebileceği için devamını yazmayı uygun görmemekteyim.

Saygılarımla, ben düşünmeye devam edeceğim.
Seviyemizi ve saygımızı biliriz çok şükür. Sadece meramımızı yazıya dökmekte sıkıntılıyız.

Ne kadar güzel özetlediniz Yıldırım-Adnan Polat kıvamıyla. 80 öncesi bu kıvamdaydı, şimdi de bu kıvama yaklaşıyoruz Türkiye olarak. Ha gayret.

Saygılar bizden efendim.
Eski 18-05-2006, 13:33
neron - ait Avatar
neron neron bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 139/3021
68 Mesaj ına 527 Kere teşekkür edildi
Tanımlı Kısa cevap

Homeros düşünür ve tartışırdı
Eflatun da
Arşimet de
Newton da
Graham Bell de
Mevlana da
Hayyam da
Nazım Hikmet de
Ziya Gökalp de

Bugün hala düşünen ve tartışanların klüpleri bizi kapılarından içeri alsınlar diye yalvar yakarız. Bize yapıştırdıkları yalanlardan kurtulalım diye kapılarını aşındırıp oylamalarını engellemeye çalışıyoruz.

Son 25 yıldır düşünüp tartışmadığımız için meydan bugünün 30 bin kürt katledildi diye işkembe-i kübradan sallayanlara kaldı .

Ya da cennetin anahtarını satanlara. Düşünen adam, en azından 3000 euro ya cennetin anahtarı ne kadar ucuzmuş diye işkillenirdi.
Eski 18-05-2006, 13:41
.

Tanımlı

Alıntı:
Homeros düşünür ve tartışırdı
Eflatun da
Arşimet de
Newton da
Graham Bell de
Mevlana da
Hayyam da
Nazım Hikmet de
Ziya Gökalp de

Keşke bunlar gibi düşünebilsek? Birbirimizi yemeye değil, birbirimizi yememizi isteyenlere karşı sağlam düşünceler geliştirebilsek. Sorun da burada ya zaten.

Hiç düşünmeyelim gibi bir iddiam olmadı ki. Yanlış anlaşılmış.
Eski 18-05-2006, 13:47
HANNIBAL - ait Avatar
HANNIBAL HANNIBAL bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 211/64
21 Mesaj ına 116 Kere teşekkür edildi
HANNIBAL - MSN üzerinden Mesaj gönder
Tanımlı

Melih Aşıkın bir şiiri (Rahmetli Cem Karaca nın bir parçasından esinlenerek oluşturmuş, günümüze uyarlarsınız)

İstanbulda RP öne geçti
rep rep
imam hatiplerde okuyan öğrenci sayısı, teknik lise kolej ve anadolu liselerini geçti
rep rep
anayasa mahkemesinin bütçesini indiren hükümet, diyanet bütçesini 8 trilyona çıkardı
rep rep
su sesi, ezan sesi, tansu hanımın sesi
rep rep
suudi arabistan RP ye 5 bin kişilik hac kotası tanıdı
rep rep
suudiler ADB nin izni ve desteği olmadan kılını oynatmaz
rep rep
RP yi demek ki Amerikada destekliyor
rep rep
almanya zaten yıllardır RP nin yan kuruluşlarına kucak açıyor
rap rap
LAİK CUMHURİYETE karşı hırıistiyan- şeriatçı dayanışması mı kuruldu
rep rep
Allah sonumuzu hayretsin
rep rep
rap diye zap zap
zap diye zap zap
rep rep
(12.02.1994 milliyet, Melih aşık)
Mazhi (18-05-2006)
Eski 18-05-2006, 14:00
alihoca alihoca bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 361/2464
166 Mesaj ına 2501 Kere teşekkür edildi
Tanımlı

Sn Thesecret;
Alıntı:
Mazhi´isimli üyeden Alıntı
Bu ülkede islamın askerleri varsa ,Atatürk'ün askerleri de vardır,
Sn Sevgili Mazhi’nin bu masajını,
Alıntı:
TheSecret´isimli üyeden Alıntı
Yazık Mazhi çok yazık. Kaleminden böyle düşüncesizce bir cümle çıkmamalı. İslam ile Atatürkçü düşünceyi mi savaştıyorsun? Nedir bu cümle böyle? Türkiye Cumhiretiyeti İslam Dinine inanan insanların çoğunluğunu oluşturmuş bir devlettir. Bu kısmı içinden çıkardığın zaman Ortada bir cumhuriyet olur ama asla bir Türkiye olmaz. Sap ile samanı ayırdetmek lazımdı.
Bu mesajınızdaki şekilde anladınız ve şekilde görülen kelimeleri seçerek tepki verdiniz.
Bunun üzerine,
Alıntı:
alihoca´isimli üyeden Alıntı
İşte böylece;
Laik, Çağdaş, Cumhuriyet Katilinin,
İstisnasız tüm Türk Ulusunun VİCDANI demek olan hakim ve yargıçlarımızı katlederken kullanmış olduğu, İslamın Askerleri tükenmez sloganını ne kadar bilinçle seçmiş olduğu anlaşılmış oluyor.
Bu mesajımla olası yanlış değerlendirmeler konusunda uyarmaya çalıştım.
Alıntı:
Şimdii,
Sevgili Mazhi,
Yukarıda alıntıladığım kısımdaki İslamın Askerleri deyimini neden kullanma ihtiyacı duymuş olabilir?

Laik Çağdaş Cumhuriyetin Vicdanları olan Danıştay Yüksek Hâkimlerini katlederken attığı slogan olan ''İslamın Askerleri Tükenmez'' deyimi için kullanmış olabilir.
Varsayalım ki bu tahminim doğrudur. Peki bu tahminim doğru ise, katilin kendisi ve olası yandaşları için kullandığı ''İslamın Askerleri'' deyiminin,

Türkiye Cumhuriyetinin çoğunluğu olan Türk Ulusunun inançlı İnsanları ile birebir alakalı sanıp, tüm Ulus ile bütünleştirmem ve bundan gocunmam doğru olur mu?

Diğer taraftan Sn Sevgili Mazhi kullanmış olduğu ''Atatürk'ün Askerleri'' deyimi ile Türkiye'nin inançsız insanlarını kastetmiş olabilir mi? Ya da ileri süreceğim; Türkiye'de Atatürk'ün Askerlerinin inançsız olabileceği gibi bir savın dayanağı olabilir mi?
Hadi azıcık da olsa iyiniyet arayalım,
Sn Sevgili Mazhi ''İslamın Askerleri'' deyimini bizzat kullanan KATİLİN kendini ve yandaşlarını kastederek kullanmış olması olasılığı var diyelim. İş bu halde, katilin kendisi ve yandaşları için kullandığı bir niteleme beni ve tüm İslam Ulusunu bağlar ve rahatsız eder mi? Benim birebir ilişkilendirmiş oluşum ile KATİLİN ekmeğine yağ sürmüş olabilir miyim?

Diyelim ki, Sn Mazhi'nin başkaca bir niyeti olduğu hakkında şüphe duydum. O zaman bunu tam ve tüm anlamları ile nasıl öğrenebilirim. Eh Arka BahÇe gibi eğitim, kültür, anlama ve algılama düzeyi yüksek olan bu yerde, özenle seçilmiş kelimelerden oluşacak kısa bir soru sorarak öğrenme isteğimi karşılayabilirim. Sonra gelecek cevaba göre, gerekirse diye elimdeki çekici kullanmak üzere hazır tutarım.

Bu mesajımla da bunak olmayı bile kabullenerek yanlış anlamış ve değerlendirmiş olabileceğinizi, diğer olasılıkları da sunarak tekrar değerlendirmeniz çağrısı yapmaya çalıştım.
Sonra Sizin ‘Yapmayın Hocam’’ seslenişinize dahi,
Alıntı:
Sevgili Thesecret;

Öncelikle bir yanlışım olmuş ise özür diliyorum.

Sn Mazhi'nin göndermiş olduğu -Sn Adminimiz tarafından silinmiş olduğu için kullanmış olduğu argo kelime dışında- tüm mesajı anlayabilmek adına defalarca okudum.

Görüldüğü üzre anlayıp görebildiğim olasılıklardan bir kaçını da biraz önce yazdım. Ama kıt kanaat aklımla anlayabildiğim katilin katli sırasında kullandığı ''İslamın Askerlerinin'' kendisi ile aynı amaç ve hedefli yandaşları dışında bir tek müslümanı dahi bağlamayacağıdır. Ya da ben öyle algıladım diyeyim de çok iddialı olmasın.

Diğer taraftan Atatürk'ün Askerlerinin de kafir olmadıklarını az çok bildiğim için, -hadi onuda iddialı söylemeyeyim- öyle tahmin ettiğim için doğrusu yarım buçuk müslüman olarak üstüme alınmadım.

Ama itiraf etmek gerekir ise;

''Öyle bir çakalın ağzından çıkan cümle ile inancımız, dinimiz sorgulanmamalıdır''

Kısmında belirttiğiniz [color="blue"]öyle bir çakalın ağzından çıkan sözü forumdaki yazısında kullanan Sn Sevgili Mazhi'nin dinimizi sorguladığı gibi bir hükme ve anlama ulaşamadığımı itiraf etmeliyim. Bunu benim anlayışımın kıtlığına da verebilirsiniz.

Siyasi-dini oluşumlar üstüne yine az buçuk bilgimle söyleyebileceğim, laik çağdaş Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve onun kurduğu tüm kurumları yıkmak hedefi ile hareket eden Şeriat Devleti Amaçlı örgütlenmelerin attığı İslami tandanslı sloganların, doğru tahlil edilip layıkınca değerlendirilmesi gerekir gibi geliyor. Tabii ki bana böyle gelenin nacizane bir fikir olduğunu eklemek gerekebilir.

Diğer taraftan her ne olur ise olsun; ana sayfasına [B]Mustafa Kemal Atatürk ve Hz Mevlana Celaleddin-i Rum-i
' yi alan Arka BahÇe Dostluğunun yegane amaç ve önceliğinin kırmak, kırılmak, yıkmak, dökmek olmadığının hepimizin ortak konsesüsü olduğuna yürekten inanıyorum.Saygı ile

Şekilde görüleceği üzre hata yapmamış olduğum halde, yapmış olabileceğim hata için özür dileyerek, kullandığınız üslup konusunda tatlı bir uyarıcık yaparken yanlış anlayıp değerlendirdikleriniz hakkında tekrar açıklamalar yapmaya çalıştım.

Daha sonra ise; Sizin tüm değerlendirmelerinize cevaben;
Alıntı:
Mazhi´isimli üyeden Alıntı
İslam ile Atatürk'ü karşıt olarak kullanmadım....
Atatürk'ün bize hediye etmiş olduğu laik cumhuriyete göz dikenlerin;yaptıkları bütün pislikler sırasında İslam gibi yüce bir dinin arkasına sığınmalarına isyan ettim...İslam diyerek gurbetçileri soyanların,İslam diyerek köşe dönenlerin,İslam diyerek ihale kapanların,İslam diyerek insanları düşmanlığa sürükleyenlerin,İslam diyerek çocuklarını trilyonluk düğünlerle evlendirenlerin,İslam diyerek Atatürk'ün kurtardığı bir topluluğun bireylerini Atatürk'e düşman etmeye çalışanların,İslam diyerek terör yaratanların,İslam diyyerek öldürenlerin,İslam diyerek hedef gösterenlerin,İslam diyerek ÜLKEMİ İSTİLA EDEN,BÖLEN,GÜÇSÜZLEŞTİREN,ÇİRKİNLEŞTİREN bazı MÜNAFIKLARIN yaptıkları karşısında patladım...Yoksa ne Atatürkü İslamın karşısına koyarım,ne kendim İslamın karşısına geçerim...Ama devletimin namusu olan Danıştay'ın,devletimin yumruğu olan Genelkurmay'ın,devletimin en asil kurumu olan Cumhurbaşkanlığı'nın gölgesine İslam Kalkanıyla yanaşmaya çalışanlara karşı ben de Atatürk'ün askeri olacağımı korkmadan bağırırım..Olay bundan ibarettir...Susmanın yararı olmadığından,ŞİDDET KULLANMAMAK VE KURALLARI DELMEMEK KAYDIYLA var gücümle bağırmayı kendime borç bilirim;eğer burası uygun değilse uyarırsınız,bir daha yazmam..
Sn Mazhi;
Amaç ve niyetini tane tane açık açık bu mesajda açıklamasına rağmen;
Alıntı:
Bu forum sevgi , saygı düzeyi ve kişilik hakları korunduğu sürece her konunun tartışmasına açıktır.
Bu fikir özgürlüğüne-renk kartelasındaki her renge verilen açık çektir
. Tadını çıkarın, hep beraber çıkaralım.
Alıntı:
Ve böylesi nezih çağrılara rağmen;
Mazhi’nin mesajından sonra dahi vermek istenen mesajı anlamamak için adeta inat hali sergilemeye mi başladınız yoksa yine ben mi yanlış anlıyorum?

Ama nihayetinde aklıma takılanı sormadan edemeyeceğim için de affınıza sığınıyorum.
Sn Mazhinin son açıklama mesajında ki deklere ettiği amaç ve niyetlere;
Hangi neden ,akılcı gerekçe ve bilgi tabanlı açıklamalar ile karşısınız?

Gerekli görür aydınlatırsanız öğreneceğim için sevineceğimi söyleyebilirim.

Saygılarımı sunuyorum.
alihoca kullanıcısına teşekkür edenler
HANNIBAL (18-05-2006), Mazhi (24-03-2008)
Eski 18-05-2006, 14:13
.

Tanımlı

Mazhinin son mesajında yazdıklarına tek bir şekilde itirazım olamaz. Yerinde ve doğrudur. Kabulümdür. Altına da imza atarım.

Bahse konu olan anlatmak istediğimi ya ben anlatamıyorum ya uygun cümlelerle yazıya dökemiyorum.

Provokasyonlar, yapılan olaylar, çakallar, soytarılar ile işim yok. Benim işim o provokasyonları yaptıran zihniyet ile. Büyük İsrail Projesine imza atmaya niyetli devletlerin ülkem üzerinde oynadıkları oyunlara dikkat çekmek istiyorum.
Tilki kümese dadanacak deyip bizi tilki peşinde koşturan, sonra da kümeste tavuk bırakmayan o hırsızı işaret ediyorum ben.

Daha da anlatamamışsam eğer kapasitem buymuş der susarım artık.

Konuyu Toplam 2 üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 2 Misafir)

Konu Seçenekleri Bu Konuda Ara
Bu Konuda Ara:

Gelişmiş arama yap
Modları Göster