Strict Standards: Declaration of vB_Database_MySQLi::db_connect() should be compatible with vB_Database::db_connect($servername, $port, $username, $password, $usepconnect) in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 1095

Strict Standards: Declaration of vB_Database_MySQLi::select_db_wrapper() should be compatible with vB_Database::select_db_wrapper($database = '', $link = NULL) in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 1095

Deprecated: Non-static method vB_Shutdown::init() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 2294
1 cent'in 1 milyon $'a yolculuğu - Sayfa 3 - Arka BahÇe Forumu
Arka BahÇe Forumu  

Geri Dön   Arka BahÇe Forumu > Nadas Alanı > Müştemilat
Kullanıcı ismi
Şifreniz
Kayıt ol SSS Üye Listesi Takvim Arama Bugünkü Mesajlar Bütün Forumları okunmuş kabul et

Konu Bilgileri
Konu Başlığı
1 cent'in 1 milyon $'a yolculuğu
Konudaki Cevap Sayısı
28
Şuan Bu Konuyu Görüntüleyenler

Görüntülenme Sayısı
28347

Konu Seçenekleri Bu Konuda Ara Modları Göster
Eski 17-07-2007, 22:18
janus janus bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 293/3485
0 Mesaj ına 1818 Kere teşekkür edildi
Tanımlı

"Tikla ilani al parayi" siteleri ile basladigimiz yolculukta rota degistiriyoruz. Yine tiklamalardan ve internet üzerinden gelir elde etmenin yollarini gelistirmeye devam edeceğiz.

1 centlik ilan tıklama işinden elde ettiğimiz gelirleri ve paylaşımları ilan olarak kullanıp, o sitelerdeki hesapları kapatıyorum. Hedef; verilen ilanlardan 1 müşteri kazanmak ve trafik oluşturmak. Sonuç, 15 güne kadar belli olur.

Gönlünüzden geçtiği gibi, müşteriye tam hitap eden bir siteyi hazırlayabilir ve yaptırabilirsiniz. Ama trafik olmayınca hiç bir önemi yok. Trafiğin yanında Belediyeninde sitenize yol,su,elektrik gibi altyapı hizmetlerini getirmesi lazım.
Şaka yapmıyorum. Ziyaretçiniz olması, arama motorlarının sizi bulması için mutlaka sağa sola uyarı levhaları koymanız lazım. Hatta "Çay bahçesi 400m geride" yazsanız bile olur. Yeterki biri yada bir şey sizin sitenizin yerini göstersin. O levha yada işaret mutlaka size ulaşılmasını sağlayacaktır.

Internetin belediyesi de arama motorları ve reklam şirketleri. Peki bu reklam şirketleri kim hiç merak ettiniz mi? Google, Microsoft, Yahoo ve hisseleri NYSE'de işlem gören daha pek çok şirket. Uzunca bir süre aradıktan sonra yaklaşık 20 tanesini belirleyebildim.

Bu şirketlerden ilan alıp sitenizde yayınlayabilirsiniz, Bu şirketlere ilan verebilirsiniz. Hepsi aynı kapıya çıkar. Hangi yolu seçerseniz seçin, "Çay bahçesi 500m geride" demeye yararlar.

Tıkla ilanı al parayı siteleride bu işi yapıyorlar. Tıklama karşılığı size ziyaretçi getiren sitelerde. Trafik. Trafik. Trafik.

Internette Trafik = Müşteri demek. Hatta daha kısaca Trafik = gelir demek. Dönüşüm ise gelen trafikten elde ettiğiniz geliri ifade ediyor.

Sitelerin sağına soluna konan değişim linkleride hem trafik hemde çay bahçesi levhası hizmeti görür. Göründüğünden daha faydalıdır.

Hemen her sitede vardır. İlgili kurumlar, linkler, bağlantılar vs. Adı ne olursa olsun bu sayfanın internet siteleri ve arama motorları için çok özel bir önemi vardır. Öylesine bir bağlantılar sayfası değildir. O sayfa sitenizin dünyaya açılan kapılarını oluşturur. Sitenizin önündeki döner kavşaktır.

Microsoft, Google ve Yahoo arama motoru pazarında ilk üçler. Bu firmalar teknolojik üstünlüklerinin yanısıra reklam pazarında da rekabet içindeler. Microsoft 1-2 ay önce bir internet reklamcılığı firmasını aldı. Google zaten reklamları ile heryerde. Yahoo genelde kendi bünyesinde idi ama artık o da kabugunu kırıyor.

Önceki yazılarda, Google, Mamma gibi arama motorlarından, IPhone ve mobil telefon yazılarından bahsetmiştik. Reklam pazarında bundan sonraki hedef Mobil cihazlar, cep telefonları. Google bu konuda deneme testlerine başladı bile.
Mobil ilanlara tıkladığınızda firmayı arıyor yada karşıdan biri sizi arıyor(muş).

Mobil telefonlar geleceğin pazar yeri, yada Microsoft, Google, Yahoo gibi devlerin oyun alanı.

Iphone satışa çıktı ama AT&T hattı ile birlikte satılıyor ABD'de. Yani artık cep telefonu operatörleri de bu reklam pazarında bir oyuncu. Apple gibi diğer üreticileride bu alanda görmek surpriz olmayacak.

Google, Mamma biraz daha kenarda kalsin.
Eski 19-07-2007, 23:23
janus janus bağlı değil
.

Cherry www.issunar.com

www.issunar.com

Bildigimiz iş arama (kariyer) sitelerindeki ilanlar üzerinde arama yapar ve ilanları listeler. İş Arayan, ilgilendiği iş ilanının detaylarını görmek istediginde de ilgili siteye yönlendirilir. Amaç, o site senin, bu site benim gezerek iş aramak yerine, aradığınız işle ilgili ilanların hepsini bir arada görerek zaman kazanmak.

www.issunar.com şu anda deneme ve test aşamasında. Öneri ve eleştirileri beklerim.

www.issunar.com
Eski 28-08-2007, 13:31
janus janus bağlı değil
.

Tanımlı

Google hesabimi iptal etti

Alıntı:
janus´isimli üyeden Alıntı
www.issunar.com

Bildigimiz iş arama (kariyer) sitelerindeki ilanlar üzerinde arama yapar ve ilanları listeler. İş Arayan, ilgilendiği iş ilanının detaylarını görmek istediginde de ilgili siteye yönlendirilir. Amaç, o site senin, bu site benim gezerek iş aramak yerine, aradığınız işle ilgili ilanların hepsini bir arada görerek zaman kazanmak.

www.issunar.com şu anda deneme ve test aşamasında. Öneri ve eleştirileri beklerim.

www.issunar.com
Eski 28-08-2007, 13:38
janus janus bağlı değil
.

Tanımlı UcanAt sirketinin ettikleri

Havacilik sektöründe farklı ve yeni uygulamalara imza atmış olan UçanAt şirketi bundan böyle işbaşvurularından 10 YTL ücret almaya karar vermiş. Bu 10 YTL'nin 2 YTL'side şirket adına sosyal sorumluluk projelerinde kullanılırken kalan 8 YTL İnsan Kaynakları bölümünün verimliliğini artırmak için kullanılacakmış.

Neymiş. Ben bilmem kimin yeğeniyim diye şirket kurmakla para kazanılamıyormuş. Korkarım bunlar yakında rezervasyon için de para almaya kalkarlar. Hatta utanmasalar uçağa binen yolculardan benzin parasını da ayrıca alırlar.

Basit bir bakışla; Uçak yolculuğunda benzin, koltuk, insan ve servis girdileri/hizmetleri yer alıyor. Servis hizmetleri zaten bilete dahil degil. Bence diğerlerini de ayrı ayrı fiyatlandırsınlar, koltuk fiyatına bilet satsınlar ve en ucuza biz uçuruyoruz diye reklam yapsınlar.

Rahmetli Ağa'nın kemikleri sızlıyordur.

Not:
1) iki elim kanda olmadıkça UçanAt şirketinden, sahibinin ve akrabalarinin sirketlerinden bilerek hizmet yada mal alırsam, At tepsin beni

2) Janus'a ders : 1 cent öyle tiklayarak degil boyle goz gore gore yolarak 1 milyon yapilirmis
Eski 28-08-2007, 20:55
Buddha - ait Avatar
Buddha Buddha bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 55/105
26 Mesaj ına 165 Kere teşekkür edildi
Tanımlı

Alıntı:
janus´isimli üyeden Alıntı
Rahmetli Ağa'nın kemikleri sızlıyordur.

Not:
1) iki elim kanda olmadıkça UçanAt şirketinden, sahibinin ve akrabalarinin sirketlerinden bilerek hizmet yada mal alırsam, At tepsin beni

2) Janus'a ders : 1 cent öyle tiklayarak degil boyle goz gore gore yolarak 1 milyon yapilirmis

Pazar günü F1 çıkışı Sabiha Gökçen den son dakikada aldığım Antalya biletine biçtikleri değer (188 ytl) ; servis başlamadan salı pazarı esnafı ağzı ile pazarlama yaptırılan kaptan pilot ve tüm bunlara inat Hennessy açtıracağım kaç paraysa öderim kılıklı müşteri portföyü, olsa olsa efsanedir dedim...
Eski 28-08-2007, 21:22
AnnE - ait Avatar
AnnE AnnE bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 606/518
314 Mesaj ına 5526 Kere teşekkür edildi
Tanımlı

Tamam da anlayamadığım birşey var :

Çay bahçesi tam olarak kaç metre geride ?
Eski 28-08-2007, 23:01
janus janus bağlı değil
.

Talking

Alıntı:
AnnE´isimli üyeden Alıntı
Tamam da anlayamadığım birşey var :

Çay bahçesi tam olarak kaç metre geride ?

Geri geri giderken mi?
Eski 10-02-2008, 14:25
janus janus bağlı değil
.

Tanımlı Fark nedir?

Biraz uzaktan bakınca PKK sorunu ile türban sorunu arasında bir fark göremiyorum.

Nerede hata yapıyorum?
janus kullanıcısına teşekkür edenler
meraklı (10-02-2008)
Eski 10-02-2008, 22:14
Süvari - ait Avatar
Süvari Süvari bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 685/2402
454 Mesaj ına 1691 Kere teşekkür edildi
Tanımlı

Bakış açımıza bağlı svg. Janus;

Siyaset gözü ile bakar isek FARK YOK. Mhp bunu ispatladı zaten.

Oy alma yada verme yada kaptırma veya kaptırmama gözü ile bakarsak ise yine FARK YOK. Bunu da sağolsun Mhp ispatladı.

Saf avanak halk gözü ile bakınca biraz farklar oluyor. Ama yine bariz bir fark yok.
'' Ne olmuş canım türbanlı hanımlar üniversiteye girse ne olur girmese..''
'' Sanki Kürtçe anayasaya girse Türkiye bölünecek..''
'' Aman laiklik miş. İstikrar önemli... '' Pardon bu biraz malın gözü işadamı görüşü oldu. Halk bu dilde konuşmaz konuşmasının da anlamı yok istikrarın da ona faydası yok vs.
'' Hadi canım sanki zorla türban taktıracaklar...''
'' Kürtlerin çoğu zaten devletçi..'' Bilinmedik taraf tok olanlar. Oysaki açlar hergün artıyor.

Fark olaraksa siyasi rakip olmaları. Özellikle güneydoğu yerel seçimlerinde. %46 nın dayanılmaz ağırlığı ile ve de pkk nın ideolojik olarak dine ters bir yapıda olmaları bu farkı açacaktır... dersek de....
dtp denen partinin de türbana EVET demesi ile süvarilerin bu tezi de çürüyor. Burda da fark yoktur deyip bu pazar gecesi bu güzel topiği mahvetmekten vazgeçiyorum.

Belki de hiç açmamalı idim ağzımı...
Belki de söylememeliydim içimden geçenleri..
Belki de severdiniz bizi kim bilir...
Bakarsınız hiç gitmem o zaman kapıkulu olurum. Yok yok yalnız süvari daha iyi. Sıkılırım ben kapılarda.
Topiğime zıplama vakti. Hazır uykum kaçmışken...
Süvari kullanıcısına teşekkür edenler
ar_de_ (11-02-2008), Master (11-02-2008), meraklı (11-02-2008)

Konuyu Toplam 1 üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Konu Seçenekleri Bu Konuda Ara
Bu Konuda Ara:

Gelişmiş arama yap
Modları Göster