Strict Standards: Declaration of vB_Database_MySQLi::db_connect() should be compatible with vB_Database::db_connect($servername, $port, $username, $password, $usepconnect) in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 1095

Strict Standards: Declaration of vB_Database_MySQLi::select_db_wrapper() should be compatible with vB_Database::select_db_wrapper($database = '', $link = NULL) in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 1095

Deprecated: Non-static method vB_Shutdown::init() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 2294
Kum saati - Sayfa 5 - Arka BahÇe Forumu
Arka BahÇe Forumu  

Geri Dön   Arka BahÇe Forumu > Piyasalar > Elliot Waves
Kullanıcı ismi
Şifreniz
Kayıt ol SSS Üye Listesi Takvim Arama Bugünkü Mesajlar Bütün Forumları okunmuş kabul et

Konu Bilgileri
Konu Başlığı
Kum saati
Konudaki Cevap Sayısı
111
Şuan Bu Konuyu Görüntüleyenler

Görüntülenme Sayısı
36550

Konu Seçenekleri Modları Göster
Eski 02-04-2006, 14:16
hakan hakan bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 277/289
95 Mesaj ına 639 Kere teşekkür edildi
Tanımlı

hakan kullanıcısına teşekkür edenler
alihoca (02-04-2006)
Eski 02-04-2006, 14:34
hakan hakan bağlı değil
.

Tanımlı

alihoca (02-04-2006)
Eski 08-04-2006, 22:31
hakan hakan bağlı değil
.

Tanımlı

Su an akla en yakin modeli resimledim. En tepede etiketlenen 3 ün nisan 2005 den baslayan itkiye ait olma ihtimali devam etmekle beraber modelin tamamina en uygun sayim bu.

3 lerin uzun 5 lerin kisa kaldigi hem yukari hemde asagi hareketlerde belirgin olmasi sebebiyle bu model üzerinde duruyorum.

Ayni zamanda 2000 yilinin tepesi 3.77 cent tepesine dogru bir atakla ikinci 3 ümüzü etiketleyebiliriz.

Yukari hareketin gecikmesi düzeltmenin daha karmasik hale dönüsmesi halinde en tepeye bir üst dereceli 3 etiketleme ihtimali kuvvetlenirki, böyle bir durumda düsüsün uzamasi gerekir. Bu acidan kisa vadeli analizlere daha dikkatli bakmak gerekiyor.
alihoca (08-04-2006)
Eski 11-04-2006, 20:17
hakan hakan bağlı değil
.

Tanımlı

Henüz kötümser olmak icin bir sebep yok. Yukari zar zor saydigimiz itkinin düzeltmesi devam ediyor.

Gecen yil bu zamanlar yine stresli seanslar yasanmisti. Yukari hareket geciktikce sinirler gerilmis mal tasimak zor olmaya baslamisti.

Eger dip olusacaksa ümitlerin tükendigi anlarda olusur.

Hala yukari ümitli olan varmi?

alihoca (11-04-2006)
Eski 12-04-2006, 11:50
hakan hakan bağlı değil
.

Tanımlı

Geri alim olarak sorun gözükmesede zaman olarak yükselisin düsüse orani biraz uzadi.

32 saatlik yükselise karsilik 28 saattir düsüyor.

Izleyelim bakalim

Karamsarlik zirve yaptimi acaba. Diger taraftan dövizde ciddi bir hareket yok.

alihoca (12-04-2006), buena vista (12-04-2006)
Eski 14-04-2006, 18:50
hakan hakan bağlı değil
.

Tanımlı

Yukari hareket geciktikce düzeltmenin son bir yilin yükselisine ait bir düzeltme olma ihtimali artiyor. Bu sayimda bazi sorunlar var ama yinede dikkate almakta fayda var.

38-39000 li rakamlara ziyaret ihtimal dahilinde. Haftaya yukari bir itki olusmamasi halinde bu ihtimal dahada kuvvetlenecek. Bu modelde 4 kesinlesirse yukari hareket en azindan 50.000 lerin üzerine gitmesi gerekecek.

Düzeltme günleri SIKINTILI olur stres yapar. Bittiginde yine yukari devam edecek. Henüz net bir sinyal alamiyorum yukari hareket icin. Bu acidan en azindan vobda uzun pozisyon acmayi düsünmüyorum.

Diger taraftan bircok U 30 kagidi desteklerine geldi yakalsti. Bakalim ne olacak.

Izledigim kadari ile etiketleri tam netlestirebilen (1 kisi haric) EW ci göremedim. Benim kararsiz kalmam da normal olmali.
buena vista (14-04-2006)
Eski 16-04-2006, 13:49
hakan hakan bağlı değil
.

Tanımlı

Doholde yaptigim zaman analizini endeksteki modelede uyguladim.

Gecen hafta bir itki olusuyor gibi olmustu ama fazla sürmeden bitti. Cuma günki en düsük seviyesinin 48.000 lerden baslayan düzeltmenin dibi olma ihtimali var.

Haftaya yukari söyle güzel bir itki saymak mümkün olabilir.

Pazartesi biraz sönük gecebilir ama salidan itibaren yabancilar piyasaya gelirlerse durum daha netlesecektir.

Eger bir yükselis olacaksa yine belli hisselerle olacagi icin hisse secimleri önem tasiyor.

Bu kisa vadeli bakis acisinda düzeltmenin nasil bir yapiya dönüsecegini henüz netlestiremedim bir ücgen olusursa takibi kolay olur ama imzamdada belirttigim gibi düzeltmeler cözülmesi en zor durumlar ve düzeltmelerde al sat yapmak zarar ettirebilir. TA acisindanda ortalamalara göre yada indikatörlere göre islem yapanlar sürekli yanilabilirler. Bi asagi bi yukari döner sinyaller.

Eski 17-04-2006, 23:03
hakan hakan bağlı değil
.

Tanımlı

Imkb cok yükseldi acaba dahada yükselirmi?

Bu hükümet geldi hersey degiştimi?

Düzenli aralıklarla gelen ekonomik krizler bittimi yoksa cari açık vs bır sürü sayılabilecek olumsuzluk sonunda yine bir krizmi getirecek?

Yabancılar geldi bu kadar malı aldılar nasıl ve kime satacaklar?

Sayılabilecek bir sürü tedirgin edici durum var.

Önce Dow, Bovespa, Imkb ve avrupadan Isvicre indeksini tek grafıkte topladım. Görünen o ki son yıllarda gelismiş ve gelişmekte olan ülkelerin borsaları ciddi şekilde yükselmişler.

Burdada petrolün yükseliş trendi var acaba borsalar petrolümü takip ediyorlar.

Dünya borsaları neden yükseliyor olabilir, Irak savaşı peşinden kapıda İran problemi, Dünyada gerginleşen Dinler arası gerginlikler ve sayılabilecek onca olumsuzluğa rağmen borsalar yükseldi yükseliyor.

Petrol neden yükseliyor olabilir? Sakın dünyada yeni gelişen ülkelerin artan petrol talepleri olmasın bunun sebebi. Mesela Çin büyük coğrafyası ve nüfüsuyla petrole talebi artırmış olmasın. Yada Türkiyede ve benzeri bir çok ülkede hemen hemen herkesin araba sahibi olması, araç almanın artık eskisi kadar zor olmaması.

Kısacası artan ve artmakta olan talep petrol fiatlarınıda artırıyor.

ABD Dünyanın en büyük ekonomisi en büyük pazarı ABD ekonomisi kötüye giderse tüm Dünya ekonomisini olumsuz etklier peki yeni gelişen ekonomiler ve yeni pazarlar oluşuyor uzakdoğudan bize kadar.

SSCB sistemi çöktükten sonra ortaya çıkan ülkelerde Dünya finans sistemine dahil oldu. Bölgede ekonomik anlamda yeni pazarlar ortaya çıktı ve çıkmakta.

Bu yazı devam edecek bugünlük bu kadar.
alihoca (18-04-2006), ŞEN (18-04-2006)
Eski 20-04-2006, 23:08
hakan hakan bağlı değil
.

Tanımlı

Bu konu üzerine yazılabilecek çok şey var ama lafı fazla uzatmadan brent petrolün grafiği ile imkb yi kıyasladım çok fazla yoruma gerek yok birlikte yükselmişler diğer birçok borsanın yükseldiği gibi.

Bir müddet kısa vadeli analizlere ara verip izlemekle yetinmenin daha iyi olacağını düşünüyorum aylardır grafik bakıyorum kitap kaynak araştırıyorum cidden yoruldum.

Büyük modelleri takip ederek hangisinin ilerlemekte olduğunu takip etmek daha kolay olacak gelişme oldukça buraya yazarım.
alihoca (21-04-2006), AnnE (20-04-2006), ŞEN (21-04-2006)
Eski 30-04-2006, 23:36
hakan hakan bağlı değil
.

Tanımlı

Büyük modelde bişeyler belirginleşmeye başladı.

1. İhtimal kısa vade topiğinde verdiğim grafikteki gibi kanalın üst bandından dönen endeks 0,62 geri alımı cuma günü tamamladı. Burdan birkaç gelgitle çok aşağı düşmeden yukarı hareket başlatabilir. Bizde yukarı saymaya başlarız.

2. İhtimal kanal içinde bir süre hareket eder ve kanal destek direnç en kötü ihtimalle kanal aşağı geçilir ama herşeyin sonu olmaz 40,715 seviyesinden biraz yukarda biryerlerden dönerse bu durumda bir üçgen aramaya başlarız.

3. Bunlar sadece tahmindir

grafiği elimden geldiği kadar sadeleştirdim.

alihoca (01-05-2006), zumbul (01-05-2006)

Konuyu Toplam 1 üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Konu Seçenekleri
Modları Göster