Strict Standards: Declaration of vB_Database_MySQLi::db_connect() should be compatible with vB_Database::db_connect($servername, $port, $username, $password, $usepconnect) in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 1095

Strict Standards: Declaration of vB_Database_MySQLi::select_db_wrapper() should be compatible with vB_Database::select_db_wrapper($database = '', $link = NULL) in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 1095

Deprecated: Non-static method vB_Shutdown::init() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 2294
Cepheleşme üzerine haberler - Sayfa 4 - Arka BahÇe Forumu
Arka BahÇe Forumu  

Geri Dön   Arka BahÇe Forumu > Nadas Alanı > Dünya Hali > iç-dış politika
Kullanıcı ismi
Şifreniz
Kayıt ol SSS Üye Listesi Takvim Arama Bugünkü Mesajlar Bütün Forumları okunmuş kabul et

Konu Bilgileri
Konu Başlığı
Cepheleşme üzerine haberler
Konudaki Cevap Sayısı
77
Şuan Bu Konuyu Görüntüleyenler

Görüntülenme Sayısı
42012

Konu Seçenekleri Bu Konuda Ara Modları Göster
Eski 17-05-2006, 20:11
TheSecret TheSecret bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 193/144
60 Mesaj ına 370 Kere teşekkür edildi
Tanımlı

Alıntı:
alihoca´isimli üyeden Alıntı
Eh Arka BahÇe gibi eğitim, kültür, anlama ve algılama düzeyi yüksek olan bu yerde, özenle seçilmiş kelimelerden oluşacak kısa bir soru sorarak öğrenme isteğimi karşılayabilirim.
Anlama ve algılama düzeyi yüksek bu yerde cümleleri özenli seçmek de gerekir. Çünkü biliyorum ki; bu bahçede bulunan bilimum nebatat bu bahçe dışında nadiren bulunur. Farkını daha önce hissettirmiştir, bundan sonra da hissettirmeye devam etmelidir. İnanıyorum ki edecektir.

PS: hiç bir zaman siyasi tartışmanın ortasına girmedim. Bundan sonra da girmeye niyetim yoktur. İstedim ki cümleler özenle kullanılsın.
berrak (17-05-2006), Süvari (17-05-2006)
Eski 17-05-2006, 21:10
alihoca alihoca bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 361/2464
166 Mesaj ına 2501 Kere teşekkür edildi
Tanımlı

Alıntı:
TheSecret´isimli üyeden Alıntı
Yapmayın hocam

Sevgili Thesecret;

Öncelikle bir yanlışım olmuş ise özür diliyorum.

Sn Mazhi'nin göndermiş olduğu -Sn Adminimiz tarafından silinmiş olduğu için kullanmış olduğu argo kelime dışında- tüm mesajı anlayabilmek adına defalarca okudum.

Görüldüğü üzre anlayıp görebildiğim olasılıklardan bir kaçını da biraz önce yazdım. Ama kıt kanaat aklımla anlayabildiğim katilin katli sırasında kullandığı ''İslamın Askerlerinin'' kendisi ile aynı amaç ve hedefli yandaşları dışında bir tek müslümanı dahi bağlamayacağıdır. Ya da ben öyle algıladım diyeyim de çok iddialı olmasın.

Diğer taraftan Atatürk'ün Askerlerinin de kafir olmadıklarını az çok bildiğim için, -hadi onuda iddialı söylemeyeyim- öyle tahmin ettiğim için doğrusu yarım buçuk müslüman olarak üstüme alınmadım.

Ama itiraf etmek gerekir ise;

''Öyle bir çakalın ağzından çıkan cümle ile inancımız, dinimiz sorgulanmamalıdır''

Kısmında belirttiğiniz öyle bir çakalın ağzından çıkan sözü forumdaki yazısında kullanan Sn Sevgili Mazhi'nin dinimizi sorguladığı gibi bir hükme ve anlama ulaşamadığımı itiraf etmeliyim. Bunu benim anlayışımın kıtlığına da verebilirsiniz.

Siyasi-dini oluşumlar üstüne yine az buçuk bilgimle söyleyebileceğim, laik çağdaş Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve onun kurduğu tüm kurumları yıkmak hedefi ile hareket eden Şeriat Devleti Amaçlı örgütlenmelerin attığı İslami tandanslı sloganların, doğru tahlil edilip layıkınca değerlendirilmesi gerekir gibi geliyor. Tabii ki bana böyle gelenin nacizane bir fikir olduğunu eklemek gerekebilir.

Diğer taraftan her ne olur ise olsun; ana sayfasına Mustafa Kemal Atatürk ve Hz Mevlana Celaleddin-i Rum-i' yi alan Arka BahÇe Dostluğunun yegane amaç ve önceliğinin kırmak, kırılmak, yıkmak, dökmek olmadığının hepimizin ortak konsesüsü olduğuna yürekten inanıyorum.

Saygı ile
alihoca kullanıcısına teşekkür edenler
AnnE (18-05-2006), neron (18-05-2006), Süvari (17-05-2006), Ömmes (19-05-2006)
Eski 18-05-2006, 00:28
Mazhi - ait Avatar
Mazhi Mazhi bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 277/113
0 Mesaj ına 2144 Kere teşekkür edildi
Mazhi - MSN üzerinden Mesaj gönder
Tanımlı Laik Cumhuriyetimizin Şehidi Mustafa Yücel Özbilgin

İslam ile Atatürk'ü karşıt olarak kullanmadım....
Atatürk'ün bize hediye etmiş olduğu laik cumhuriyete göz dikenlerin;yaptıkları bütün pislikler sırasında İslam gibi yüce bir dinin arkasına sığınmalarına isyan ettim...İslam diyerek gurbetçileri soyanların,İslam diyerek köşe dönenlerin,İslam diyerek ihale kapanların,İslam diyerek insanları düşmanlığa sürükleyenlerin,İslam diyerek çocuklarını trilyonluk düğünlerle evlendirenlerin,İslam diyerek Atatürk'ün kurtardığı bir topluluğun bireylerini Atatürk'e düşman etmeye çalışanların,İslam diyerek terör yaratanların,İslam diyyerek öldürenlerin,İslam diyerek hedef gösterenlerin,İslam diyerek ÜLKEMİ İSTİLA EDEN,BÖLEN,GÜÇSÜZLEŞTİREN,ÇİRKİNLEŞTİREN bazı MÜNAFIKLARIN yaptıkları karşısında patladım...Yoksa ne Atatürkü İslamın karşısına koyarım,ne kendim İslamın karşısına geçerim...Ama devletimin namusu olan Danıştay'ın,devletimin yumruğu olan Genelkurmay'ın,devletimin en asil kurumu olan Cumhurbaşkanlığı'nın gölgesine İslam Kalkanıyla yanaşmaya çalışanlara karşı ben de Atatürk'ün askeri olacağımı korkmadan bağırırım..Olay bundan ibarettir...Susmanın yararı olmadığından,ŞİDDET KULLANMAMAK VE KURALLARI DELMEMEK KAYDIYLA var gücümle bağırmayı kendime borç bilirim;eğer burası uygun değilse uyarırsınız,bir daha yazmam..
alihoca (18-05-2006), AnnE (18-05-2006), neron (18-05-2006), Ömmes (19-05-2006)
Eski 18-05-2006, 00:36
berrak - ait Avatar
berrak berrak bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 191/80
92 Mesaj ına 154 Kere teşekkür edildi
Exclamation

Forum borsa forumu eksenine mi oturacak siyaset forumu eksenine mi? Yönetim karar verse de önümüzü görsek. Saygı ve sevgilerimle.
Eski 18-05-2006, 00:43
alihoca alihoca bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 361/2464
166 Mesaj ına 2501 Kere teşekkür edildi
Tanımlı

Alıntı:
berrak´isimli üyeden Alıntı
Forum borsa forumu eksenine mi oturacak siyaset forumu eksenine mi? Yönetim karar verse de önümüzü görsek. Saygı ve sevgilerimle.
Sn Sevgili Berrak;

Arka BahÇe Dostlarının olduğu yerde, bilgi, deneyim, hoş görü ve lisan-ı Üslupla donanımlı olarak her konu tartışılabilir. Diye biliyorum.
alihoca kullanıcısına teşekkür edenler
neron (18-05-2006), Süvari (18-05-2006)
Eski 18-05-2006, 00:51
Mazhi - ait Avatar
Mazhi Mazhi bağlı değil
.

Tanımlı Sn.Berrak

Değerli forumdaşım Sayın Berrak...
5 dalgadan oluşmayan hiç bir şey sizi ilgilendirmiyorsa yapacağınız iş çok basit; "iç-dış politika" köşesini hiç tıklamayarak,burada yer alan konuları okumama özgürlüğünüz var..

Sizin için "borsayı etkilemeyecek ufak bir hadise", benim için çocuklarımı yetiştireceğim bir ülkenin geleceğinin karartılmasında atılan adımlardan biridir...Cumhuriyet Şehitlerini anmak boynumun borcudur...Eğer kuralları delen bir üslubum varsa,yöneticilerimizin vereceği cezaya da saygım büyüktür...

Sevgi ve saygılarımla..
neron (18-05-2006)
Eski 18-05-2006, 01:03
TheSecret TheSecret bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 193/144
60 Mesaj ına 370 Kere teşekkür edildi
Tanımlı

Alıntı:
Mazhi´isimli üyeden Alıntı
5 dalgadan oluşmayan hiç bir şey sizi ilgilendirmiyorsa yapacağınız iş çok basit; "iç-dış politika" köşesini hiç tıklamayarak,burada yer alan konuları okumama özgürlüğünüz var..

Değerli Deli kanlı kardeşim Mazhi,

5 dalgadan oluşmayan iç-dış politika dışında yazacak bir şeyin yoksa borsa forumunda değil sosyal toplum örgütlerinin sitelerinde ya da kendi sitende bunu tartışabilirsin evet.

Lakin rahatsızlık odur ki; 3 gram aklıyla sonunu düşünmeyen bir gerizekalının gayet güzel planlanmış oyununa gelip ortalığı galeyana getirmek maksadıyla çıkarılan gürültünün aslında yapılmak istenen hedef olduğu gün gibi aşikardır.

Devrim bekçiliğini gün gelir yine o eller bizzat sana yaptırırlar hiç merak etme. Bu kadar heyecan ile hareket eden herkesi kullanacağı düşünülen o odaklar, şimdilik seni hazır kıt'a olarak bekletiyorlardır sanırım.

Bilmem bakmak yanında görmek ihtiyacı hasıl olur mu?
Eski 18-05-2006, 01:13
berrak - ait Avatar
berrak berrak bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 191/80
92 Mesaj ına 154 Kere teşekkür edildi
Tanımlı

Alıntı:
Mazhi´isimli üyeden Alıntı

Sizin için "borsayı etkilemeyecek ufak bir hadise", benim için çocuklarımı yetiştireceğim bir ülkenin geleceğinin karartılmasında atılan adımlardan biridir...Cumhuriyet Şehitlerini anmak boynumun borcudur...Eğer kuralları delen bir üslubum varsa,yöneticilerimizin vereceği cezaya da saygım büyüktür...

Sevgi ve saygılarımla..

polemiğe girecek kadar zengin değilim, yolunuz açık olsun
Eski 18-05-2006, 01:14
Mazhi - ait Avatar
Mazhi Mazhi bağlı değil
.

Cherry Sn. Thesecret

Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim...
Üslubum veya yazılarımın içeriği hakkında bir rahatsızlık varsa, kuralları aşan bir durum mevcutsa,bunun ışığında yapılacak her türlü uyarıya da saygı duyarım...

Ama hangi konu hakkında yazacağıma, nerede yazacağıma müsade ederseniz kendim karar vermek isterim...Üstelik forumumuzda "iç-dış politika" konulu bir forum açıksa,kendime "her 3 borsa yazısı için 1 kere politika yazısı" gibi bir oran koyma zorunluluğum yoktur..Gerektiğinde borsa hakkında da yazdığımı,gerekirse futbol hakkında da yazdığımı,hatta kimi zaman müzik piyasasında son çıkan albümler hakkında bile yazdığımı bilmenize rağmen,"politika konuşacaksan git kendi sitende yaz" gibi bir eleştiri yöneltmenize çok şaşırdığımı belirtmek isterim..

İçimde duyduğum heyecan konusunda da emin olunuz ki;kendini "İslamın Askerleri" diye görenlerden çok daha serinkanlı,çok daha akılcı,çok daha yapıcı bir insanım..Kendi adıma bu tartışmayı bitirmek niyetindeyim,siz de bu niyetteyseniz size esenlikler dilerim...Ne ikili bir sürtüşme içine girmek istiyorum,ne de forumumuzu kavgayla kirletmek niyetindeyim...

Saygılar...
alihoca (18-05-2006), neron (18-05-2006), Ramo (18-05-2006)
Eski 18-05-2006, 10:01
neron - ait Avatar
neron neron bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 139/3021
68 Mesaj ına 527 Kere teşekkür edildi
Tanımlı Düşünmekten ve saygı ile tartışmaktan çekinmeyin

Sevgili berrak ve the secret...

Lütfen politika düşünmekten ve siyaseti eleştirmekten çekinmeyin. Para hergün kazanılır, ama harcayacak bir yeriniz olmazsa ne işe yarar o para?Bugünleri yaşamamızın nedeni, 80 darbesi sonrasında, bu konuları düşünmesi istenmeyen ve çekinen bir neslin yaratılmasıdır.

Bu forum sevgi , saygı düzeyi ve kişilik hakları korunduğu sürece her konunun tartışmasına açıktır.

Ayrıca forumdaki konu başlıklarına bakarsanız elliot dan sağlık, spor ve tebessüme kadar birçok başlık altında fikir/konu/bilgi paylaşma alanı mevcuttur. Bu fikir özgürlüğüne-renk kartelasındaki her renge verilen açık çektir. Tadını çıkarın, hep beraber çıkaralım.

neron kullanıcısına teşekkür edenler
alihoca (18-05-2006), Ramo (18-05-2006)

Konuyu Toplam 1 üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Konu Seçenekleri Bu Konuda Ara
Bu Konuda Ara:

Gelişmiş arama yap
Modları Göster