Strict Standards: Declaration of vB_Database_MySQLi::db_connect() should be compatible with vB_Database::db_connect($servername, $port, $username, $password, $usepconnect) in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 1095

Strict Standards: Declaration of vB_Database_MySQLi::select_db_wrapper() should be compatible with vB_Database::select_db_wrapper($database = '', $link = NULL) in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 1095

Deprecated: Non-static method vB_Shutdown::init() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 2294
Medya Yorumları - Sayfa 42 - Arka BahÇe Forumu
Arka BahÇe Forumu  

Geri Dön   Arka BahÇe Forumu > Nadas Alanı > Dünya Hali > iç-dış politika
Kullanıcı ismi
Şifreniz
Kayıt ol SSS Üye Listesi Takvim Arama Bugünkü Mesajlar Bütün Forumları okunmuş kabul et

Konu Bilgileri
Konu Başlığı
Medya Yorumları
Konudaki Cevap Sayısı
741
Şuan Bu Konuyu Görüntüleyenler

Görüntülenme Sayısı
443598

Konu Seçenekleri Bu Konuda Ara Modları Göster
Eski 04-07-2009, 08:18
AnnE - ait Avatar
AnnE AnnE bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 606/518
314 Mesaj ına 5527 Kere teşekkür edildi
Tanımlı

Mustafa Mutlu
mmutlu@gazetevatan.com
‘Gücünü yitirmekten korkan bir elit’in, Oturan Popo’ya yanıtı!

The Economist dergisi, bu haftaki “analiz” yazısını, Türkiye’de son günlerde askerle iktidar arasında tırmanan gerilime ayırmış... Bu uzun yazı, ilginç bir saptamayla sona ermiş:

“Türkiye’deki laik elitin en büyük kaygısı, tırmanan İslam değil, güçlerini kaybediyor olmaları...”

Bu “analiz”, gazetecilik öğrencilerine ders olarak okutulmalı... Adı da belli:

“Eğer bir gazeteci oturma organını kaldırıp, yazmaya tenezzül ettiği ülkeye gitmezse, sokaklarında dolaşmazsa, insanlarıyla konuşmazsa... Saçmalar!”

“Elit” miyim orasını bilemem... Ama; laikliği savunan sıradan bir Türk vatandaşı olarak bu yorumu yapan “Oturan Popo”ya söylemek isterim ki:

Benim en büyük kaygım, senin öne sürdüğün gibi ne “tırmanan İslam” ne de “gücümü kaybetmem...”

Eğer İslam, sadece “halkımın tercihi” doğrultusunda “tırmanıyor” olsaydı, buna sadece saygı duyardım...

“Gücümü kaybetmekten korkmama” gelince... Oralardan nasıl görünüyor bilmem ama sevgili Oturan Popo kardeşim; aslında kastettiğin kesimlerin bu ülkede hiçbir zaman gücü olmadı!

Sosyal adaleti, gelir dağılımında eşitliği istediler; komünistlikle suçlanıp işkencelere uğratıldılar...

Feodalizme, toprak ağalığına karşı çıktılar; hücrelere tıkıldılar!

Emperyalizme tepki gösterdiler; 12 Mart’ta ve 12 Eylül’de kıyıma uğratıldılar...

Daha fazla demokrasi için tavır koydular; hainlikle suçlandılar...

Avrupa Birliği kriterlerine uyum yasalarının bir an önce çıkarılması için harekete geçtiler; senin de yaptığın gibi “elit” diye aşağılandılar!

Barış istediler, dayak yediler. Kardeşlik istediler, öldürüldüler...

Yani her zaman dışlandılar, örselendiler, kâğıt gibi buruşturulup bir kenara atıldılar!

İşte; bu insanlar ve onlardan biri olarak ben; “dinin ticarete ve siyasete alet edilmesi”nden rahatsızız; sevgili kardeşim Oturan Popo!

Tek isteğimiz; bu “tüccarlar”ın, yoksul halkımızın dini inancını kullanarak cukkalarını doldurmalarının önüne geçilmesi...

Biz de en az senin kadar; çağdaş, demokratik, sosyal, laik bir hukuk devleti istiyoruz...

Bu yüzden, dini kurallarla yönetilen bir ülkeye doğru gidişi içimize sindiremiyoruz!

Ama; “şeriat ya da darbe” ikileminde kalmaktan da nefret ediyoruz...

Hele hele; sırf din devletine karşı çıktığımız için, darbeci olarak gösterilmemiz, içimizi kanatıyor!

Şimdi sen; bizi aşağılamaya, kaygılarımızı küçümsemeye kalkışıyorsun!

İran’da yaşananları nasıl anlamıyorsan, benim ülkemi de aynı kadere sürüklemek isteyenlerin ekmeğine, bilerek ya da bilmeyerek yağ sürüyorsun...

Kendi adıma senden bir şey istiyorsam, namerdim Oturan Popo kardeşim!
AnnE kullanıcısına teşekkür edenler
dohol (04-07-2009), hazan (07-07-2009), LAZIO (04-07-2009), Master (04-07-2009), Ramo (06-07-2009)
Eski 04-07-2009, 16:55
LAZIO LAZIO bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 111/62
83 Mesaj ına 243 Kere teşekkür edildi
Tanımlı Hidayet

Oturdum Iran devrimini arastirdim……..Kitaplar,google falan derken……birden kafama dank etti…..Iran’da mollalari iktidara getiren gercek sebebi buldum………Demokrasi ve ozgurluk…….

Riza Pehlevi halka demokrasi ve ozgurlugu bol kepceden verince,gobegini kasiyan bidon kafali Acemler ne yapacaklarini bilemediklerinden,gidip Ayetullah ve tayfasini iktidara getirmis……Bizimde bunu ornek almamiz,ayni hataya dusmememiz gerek….

Yapilmasi gereken halki dislamak,hakir gormek,yok saymak,baski altina almak,demokratik haklari sinirlamak……..Hatta yasa cikarip dag basindaki cobanin oyunu yarima hatta mumkunse ceyrege indirmektir…….

”Bu sartlar altinda caresiz kalan halki mollanin,tarikatin kucagina itersiniz”diyen munafik fikirlere zinhar aldanmayalim………Bizim vurdumu oturtan komutanlarimiz,anli sanli hukukcularimiz varken halka kimin ihtiyaci var?……..

Gun gelirde askeride hukukcuyuda o gericinin kucagina ittiginiz halk icinden bulmak zorunda kalabilirsiniz……….ama canim ne onemi var onuda o gun geldiginde dusunuruz…..

Ben hidayete erdim dogruyu buldum……..Darisi oturan popolarin basina…….LAZIO

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
LAZIO kullanıcısına teşekkür edenler
alihoca (04-07-2009), dentist (05-07-2009)
Eski 05-07-2009, 01:42
Master - ait Avatar
Master Master bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 6.503/2290
5427 Mesaj ına 23007 Kere teşekkür edildi
Arrow Hiç Kimseye....Sadece Bana....

Bekir COŞKUN
bcoskun@hurriyet.com.tr

Sen göbeğini kaşı...

TÜM bunlar seni ilgilendirmez...

Nedir bu didişme?..

Neler oluyor?..

Hukuk yok, demokrasi işlemiyor, devletin kurumları birbirine düşman, toplumumuz parçalara bölündü...

Bu olanlar sana göre değil...

Sen göbeğini kaşı...

Aptal aptal dizilere bak...

Ve yarısında uyu..

*

Nasıl olsa senin yerine düşünen var...

Senin yerine olanları dert edinen, senin yerine konuşan, senin yerine didinen, senin yerine canı yanan...

Ve senin için canını veren...

Farkında bile değilsin, kimisinin "Unutma ey halkım... Unutma bizi..." diye küçük bir ricası vardı. Şimdi sorsam sana adını bilir misin, bilmez misin?..

Sen gazete okuma...

Kitaba elin değmemiştir, bilirim...

Dünya ile ilgilenme...

Bakma...

Görme...

Düşünme...

Neden zengin ülkenin yoksulusun, sorgulama...

Sana nohut ve kömür verirler...

Belki bir de üçlü kanepe...

Sen de oy verirsin...

Sonra...

Sonra senin yerine düşünenler, senin yerine dizine vuranlar, senin yerine kahırlananlar, senin yerine sorgulayanlar... Senin ahmaklığını temizlemek için hapishanelere doldurulurlar, yanarlar, olmadı ölürler...

Sen aldırma...

*

Bu olanlar, bu devlet içindeki soğuk savaş, bu huzursuzluk, bu didişme, bu bölünme, bu mücadele işte bundandır...

Kimileri senin akılsızlığının faturasını ödüyor...

Didiniyorlar, çırpınıyorlar, canları yanıyor, başları dertte...

Bunlar seni ilgilendirmez...

Dönüp bakma bile olana bitene...

Sen göbeğini kaşı...

++++

Minik Hatırlama : Yazıları ve yazılanları tekrar okunca,

Allahtan günahlarını affetmesini diledim.... Bugün buay ama sene 1995 Yer Alaçatı....

'' Aziz Nesin hep yinelerdi:

- Türkler aptaldır...

Abartıyor sanırdım...

Şimdi inanmaya başladım...

Eğer Atatürk sayesinde başlattığımız aydınlanma devrimine 'paydos' diyerek Arap'ın çorabın kuyruğuna takılıp kadınımızı, kızımızı tesettüre mahkûm edersek......'' İlhan Selçuk

AŞK ÜZRE

Sevişirken yılan bile dokunmaz
Tapınmakta aşktan saygın olamaz
Sevda üzre yıldırım olsa çarpmaz
İstiyorsan uzak kalmak ölümden
Hep aşk üzre olmaslısın a caanım
Ki ölüm de sevişirken kıyamaz

AZİZ NESİN
''Gelişmekte olan bir ülke enflasyonu düşürebilir.. Yolsuzlukları azaltabilir.. Bütçelerde kısıntıya gidebilir.. Özelleştirme yapabilir..Ama yine de zenginleşemeyebilir! Çünkü bilgi değil,yalnızca mal üretiyordur." Juan Enriquez
Master kullanıcısına teşekkür edenler
account (05-07-2009), dentist (05-07-2009), dohol (05-07-2009), hazan (07-07-2009), LAZIO (05-07-2009), meraklı (08-07-2009), Ramo (06-07-2009), su (06-07-2009)
Eski 05-07-2009, 12:27
AnnE - ait Avatar
AnnE AnnE bağlı değil
.

Tanımlı

hidayet meselesi mühim tabii ki. Hidayete ermenin ön koşulu okudugunu anlamak olsa gerek....

http://www.hedo79.com/tr2.html
dohol (05-07-2009), hazan (07-07-2009), LAZIO (05-07-2009)
Eski 05-07-2009, 17:53
dohol dohol bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 187/292
54 Mesaj ına 2054 Kere teşekkür edildi
Tanımlı Bakalım güzelleşelim.

Yazıyoruz yazıyoruz günlerdir bu kısımda ama nedense kimsenin yazı yazanları ve hatta hiç kimseyi sallamadan yola devam ettiği izlenimine kapılıyorum ve son olarak göbeğimi kaşıyorum ve oyumu aşağıdaki resimdeki Finland ve Australia ya paylaştırıyorum .

Saygılarımla..

Not:Sayın admin resimi özellikle eklenti şeklinde bıraktım bilginize..
Eklenmiş Mesaj
Dosya Tipi : jpg plenty-of-yes-please.jpg (531,5 kilobytes, 20 kez indirilmiştir)
dohol kullanıcısına teşekkür edenler
account (06-07-2009), alihoca (13-07-2009), dentist (05-07-2009), hazan (07-07-2009), LAZIO (05-07-2009), meraklı (07-07-2009), Ramo (06-07-2009)
Eski 05-07-2009, 20:04
Master - ait Avatar
.

Arrow Olmamış

Sn Dohol resim olmamış... Admine ileteceğim...Zira bazıları yok bazıları yarım bazıları ise neyse...
''Gelişmekte olan bir ülke enflasyonu düşürebilir.. Yolsuzlukları azaltabilir.. Bütçelerde kısıntıya gidebilir.. Özelleştirme yapabilir..Ama yine de zenginleşemeyebilir! Çünkü bilgi değil,yalnızca mal üretiyordur." Juan Enriquez
dentist (05-07-2009), hazan (07-07-2009), meraklı (07-07-2009), Ramo (06-07-2009)
Eski 05-07-2009, 21:10
dentist - ait Avatar
dentist dentist bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 1.058/2200
469 Mesaj ına 3880 Kere teşekkür edildi
Tanımlı

Araştırdığım kadarı ile bu resim Mıss Universe 2006 yarışmasına ait ve de resmin orjinali aşağıdaki gibi (Sayın dohol un verdiği şekilde buyuk boy fotografı çok aradım ama bulamadım )

dd.jpg
dentist kullanıcısına teşekkür edenler
account (06-07-2009), alihoca (13-07-2009), hazan (07-07-2009), Master (05-07-2009), meraklı (07-07-2009), Ramo (06-07-2009)
Eski 06-07-2009, 06:28
AnnE - ait Avatar
AnnE AnnE bağlı değil
.

Tanımlı

Alman kızının karnındaki selulitleri protesto ediyorum !!!
sanırım, Merkel Yenge , kendini gölgelememk için bu selulit yıgınını yollamış oralara.
alihoca (13-07-2009), odilukuvodkaw (14-09-2020), Ramo (06-07-2009)
Eski 16-07-2009, 15:39
Gozlemci Gozlemci bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 73/737
61 Mesaj ına 268 Kere teşekkür edildi
Tanımlı Suheyl Batum, Vatan'dan

....
[Bu yeni duzene]...Kişiler mi karşı çıktı, gözaltına alındı, tutuklandı, tutuklu iken öldü. Hastalık nedeniyle tahliye mi edildi, “gatakulli” dendi. Sözüm ona belgeler bulundu, biri fotokopi dedi, diğeri değil. Biri imzaya bak dedi, öbürü imza yok ki... Önemli olan, “yeni Cumhuriyet anlayışının kurumlara benimsetilmesi idi. Benimsemezlerse de zorla benimsetilmesi”

...
İktidar tamamen kendi istediği gibi bir anayasa yaptığı zaman, onlar buna “sivil anayasa” adını vereceklerdi. Siz böyle bir anayasaya karşı çıkınca, “sivil anayasaya karşı çıkıyorlar” diyeceklerdi. “Hukuk kurallarına uymaktan” söz edince, size “onlar usul, önemli olan amaç” diyecekti ya da “Ergenekoncu”. İktidarı eleştirince “darbeci” diyeceklerdi. Van Rektörü olayında olduğu gibi, birileri tutuklanınca, “ne var, rektörler tutuklanmaz mı” diye soracaklardı. Bu arada bol bol “işte dokunulmazlara dokunuluyor” yalanı pompalayacaklardı. Bir olayın, bir belgenin doğru kabul edilmesi, insanların bu belgeye dayanarak gözaltına alınması hatta tutuklanması için, “şu gazete yazdı ya” demeyi yeterli sayacaklardı. “Venedik diyor ki” türünde saçmalıklar uyduracaklardı. “Biz askeri yargıya güvenmiyoruz, sivil yargı istiyoruz” diyeceklerdi, arkasından sivil yargı, hem de 3 kişilik heyet, tahliye kararı verince, “ona da güvenmiyoruz” diyeceklerdi. Pekiyi “siz sadece sizin istediğiniz gibi karar verenlere mi güveniyorsunuz” diye sorunca da, hemen şikâyet edeceklerdi, “bakın bakın bu da Ergenekon’cu” diye. Bu arada dediğim gibi, hukuktan söz edenlere “aman o usul” diyeceklerdi. Ya da demokratik hiçbir ülkede böyle yasa çıkarılmayacağını ve Anayasa’ya kesinlikle aykırı olduğunu söyleyenlere de, “sizi gidi 367’ciler” ya da “amacın ulviliğine bakın”. Böyle diyeceklerdi... Amaçları doğrultusunda...
Gozlemci kullanıcısına teşekkür edenler
ar_de_ (21-07-2009), buena vista (17-07-2009), dentist (17-07-2009), Master (17-07-2009), meraklı (17-07-2009)
Eski 20-07-2009, 19:29
Master - ait Avatar
.

Arrow Aslan Baykal 71 lik Lider.....

http://samanyoluhaber.com/h_307038_f...ef=f5haber.com

UUURRRUUNN Kahpeyee----- yakın da .....
buena vista (20-07-2009), dentist (20-07-2009), janus (20-07-2009), meraklı (21-07-2009), su (22-07-2009)

Konuyu Toplam 1 üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Konu Seçenekleri Bu Konuda Ara
Bu Konuda Ara:

Gelişmiş arama yap
Modları Göster