Strict Standards: Declaration of vB_Database_MySQLi::db_connect() should be compatible with vB_Database::db_connect($servername, $port, $username, $password, $usepconnect) in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 1095

Strict Standards: Declaration of vB_Database_MySQLi::select_db_wrapper() should be compatible with vB_Database::select_db_wrapper($database = '', $link = NULL) in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 1095

Deprecated: Non-static method vB_Shutdown::init() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 2294
Guruba gush’bakışı.... - Sayfa 54 - Arka BahÇe Forumu
Arka BahÇe Forumu  

Geri Dön   Arka BahÇe Forumu > Bahçıvanlar > Fidanlık
Kullanıcı ismi
Şifreniz
Kayıt ol SSS Üye Listesi Takvim Arama Bugünkü Mesajlar Bütün Forumları okunmuş kabul et

Konu Bilgileri
Konu Başlığı
Guruba gush’bakışı....
Konudaki Cevap Sayısı
14167
Şuan Bu Konuyu Görüntüleyenler

Görüntülenme Sayısı
627205

Konu Seçenekleri Bu Konuda Ara Modları Göster
Eski 25-04-2008, 17:00
buena vista buena vista bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 895/3266
652 Mesaj ına 4322 Kere teşekkür edildi
Tanımlı Türk Dil Kurumu standında korsan kitap..(haber iste..dogru da olabilir .!)

İZMİR, (DHA)

İZMİR Fuar Kültürpark'ta düzenlenen 13'üncü İzmir Kitap Fuarı'nda, Türk Dil Kurumu'na ait standta 592 korsan ve bandrolsüz kitap ele geçirildi.

Polis, 19- 27 Nisan'da Kültürpark'ta gerçekleştirilen 13'üncü İzmir Kitap Fuarı'nda denetimlerini sıklaştırdı. Ekiplerin, kontrolleri sırasında Türk Dil Kurumu'na ait standta çeşitli yazarlara ait 592 korsan ve bandrolsüz kitap ele geçirildi. Stand sorumlusu A.A. hakkında yasal işlem başlatıldı. Diğer bir denetimde ise, E.Y.'nin standında 250 korsan ve bandrolsüz kitap ile 11 bin 573 bandrol ele geçirildi. E.Y. hakkında da yasal işlem yapıldığı bildirildi.

‘UNUTULMUŞ OLABİLİR’

İzmir'de Kültürpark'taki fuar alanında düzenlenen 13'üncü İzmir Kitap Fuarı'nda açtıkları stantta 592 korsan ve bandrolsüz kitabın ele geçirildiği Türk Dil Kurumu'nun yetkilisi A.A., “1970'li yıllardan kalan kitaplar standımıza gönderilmişti. Ancak korsan değillerdi, sadece bandrolleri yoktu. Bandrolleri unutulmuş olabilir. Herhangi bir art niyet söz konusu olamaz. Karakola gidip olayla ilgili ifademi verdim” diye konuştu.
buena vista kullanıcısına teşekkür edenler
account (27-04-2008)
Eski 06-05-2008, 19:38
.

Tanımlı 'Atatürk rozetiyle camiye gemeyin!'

BAHADIR ÖKTEM Trabzon DHA

Trabzon'un Beşikdüzü ilçesindeki Merkez Camii İmamı Sezai Yaşar, yakasında Atatürk rozeti ile gelen Ömer Atalar (80)'a, "Bunu takıp camiye gelmeyin, günah işliyorsunuz" dedi. İmam Yaşar, rozetle namaz kılmanın caiz olmadığını öne sürerken, Trabzon Müftüsü Ahmet Bulut, "Rozetle namaz kılmanın dinen sakıncası yok" diye konuştu.

İmam Yaşar, yakasında Atatürk rozetiyle camiye gelen Atalar'a, yakada rozetle namaz kılmanın dini yönden sakıncası olduğunu söyledi. Tüm vakit namazlarını camide kıldığını ve bugüne kadar böyle bir uyarıyla karşılaşmadığını belirten Atalar, "Yakamda Atatürk’ün rozetini gören imam, ‘Bunu takıp da camiye gelmeyin. Resimle camiye gelinmez’ dedi. Bu söz karşısında çok üzüldüm ve cami içinde olduğumuz için tartışmaya girmek istemedim. ‘Rozetin kime ne zararı var?’ dedim. İmam da, ‘Burası Allah'ın evidir. Resimle buraya girmek mahsurludur’ yanıtını verdi. Ama ben yine de rozetle camiye giriyorum ve namazımı kılıyorum" diye konuştu. Yaşar, DHA muhabirinin sorularını telefonla yanıtlarken cemaate sadece bir tavsiyede bulunduğunu söyledi. Rozetle namaz kılmak uygun olmadığını ileri süren Yaşar, "Ben sadece namaz kılarken rozeti çıkarmalarını, kıldıktan sonra takmalarının daha uygun olduğunu belirttim. Masumane bir uyarıydı, tavsiyede bulundum. Dinimiz gereğince rozetle namaz kılınmaması gerektiği belirttim. Zaten dinimizde de böyle şeylerle namaz kılınmaması gerektiği vurgulanıyor" dedi.

Sakıncası yok

Trabzon Müftüsü Bulut ise, Atatürk rozeti veya herhangi bir rozetle namaz kılmanın dini açıdan sakıncası olmadığını söyledi. Bulut, rozetle namaz kılınabileceğini, bunun dini açıdan ‘caiz' olduğunu anlatırken, "Zaten Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yayınladığı ilmihallerde bu konu açıkca yazılmış. Rozetle namaz kılmanın hiçbir sakıncası yok. Bu konuda bize bir şikayet ulaşmadı. Bu nedenle şu anda herhangi bir soruşturma söz konusu değil" diye konuştu.
account (08-05-2008), ar_de_ (12-05-2008), janus (14-05-2008), Master (06-05-2008), meraklı (09-05-2008), su (19-05-2008)
Eski 14-05-2008, 17:55
.

Tanımlı Yıldız futbolcudan ayakkabı boyacısına Mercedes ..

Birmingham City'nin ve Fransız milli takımının yıldızı Olivier Capo ayakkabılarını boyayan çocuğa 60 bin dolarlık Mercedes'ini hediye etti.

VATAN ÖZEL

Kapo'nun bir yıl boyunca kramponlarını boyayan, onaran ve çivilerini değiştiren 20 yaşındaki İngiliz James McPike sezon bittikten sonra Kapo'dan giydiği bir kramponu kendisine vermesini rica etti. Kapo da krampon yerine, çocuğa 60 bin dolarlalık Mercedes SLK otomobilini verdi.

Kapo'nun bu hareketi taraftarlar arasında büyük yankı buldu. Takımın menajeri Alex McLeish, " O da bir zamanlar böyle yıldız futbolculara özenen bir çocuktu. Demek ki geçmişini unutmamış. Aferin. Oyuncumla gurur duyuyorum" dedi. Birmingham'dan yılda 3 milyon dolar alan yıldız futbolcunun bir Hummer'ı ve bir de Porche'si var.
ar_de_ (17-05-2008), Master (14-05-2008), meraklı (15-05-2008), serdarkus (15-05-2008)
Eski 15-05-2008, 20:39
serdarkus - ait Avatar
serdarkus serdarkus bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 317/1236
52 Mesaj ına 2228 Kere teşekkür edildi
Tanımlı Kraliçe’m çok yaşa sen eeemi!

Sawyer geldi, Paris geldi..
Dubai’den avuç avuç kredi geldi..
kendi bile şaşırdı, Gassaray’a kupa geldi..
abemin şeyinden Tayyib’ime destek geldi..
Asena’dan Paris’ime yandan yandan göbek geldi..
gızlarımızdan Sawyer’e “adi be abey yatalım” diye utanç geldi..

İyi de hocam..
Şimdi bu kraliçe niye geldi.
account (16-05-2008), AnnE (16-05-2008), ar_de_ (17-05-2008), buena vista (16-05-2008), Emin (23-05-2008), Master (16-05-2008), meraklı (16-05-2008), never (16-05-2008), Ramo (15-05-2008), su (19-05-2008)
Eski 11-06-2008, 12:46
serdarkus - ait Avatar
.

Tanımlı Günün sorusu: Rahatlayalım mı derim ey halkım!

"Hülya rahatladı, Türkiye nasıl rahatlar

Sibel Can ile "bir insan hakkı olarak tanga giymek" meselesini işleyerek... Mehmet Ali ile "parmaktan sonra" oyunu oynayarak... Bülent Ersoy ile "Dün akşam dolaştım bütün meyhanelerini İstanbul un" şarkısını söyleyerek...

11.06.2008 11:13
...
Mehmet Ali’yi, Gülben’i, Sibel Can’ı, Bülent Ersoy’u rahatlatabilir...

Eh, onlar rahatlayınca...

Biz de otomatikman rahatlamış sayılırız...
AHMET HAKAN-HÜRRİYET”

Unutmam, yıllar önce bir TV de, sunucu sormuştu Hülya hanıma," kışlalarda askerlerin dolaplarına astığı poster ve resimler içinde sizinkiler en fazlaymış, bu konuda ne düşünüyorsunuz?"

Ne düşündüğünü bilmem ama, kırkırdayaran cevaplarken kızcağızın bütün uzuvlarının zevkten titrediğini gözle farkedebiliyordunuz.

Milli servet sayılır, korumaya almak lazım derim!
ar_de_ (11-06-2008), buena vista (11-06-2008), dentist (11-06-2008), Master (11-06-2008), meraklı (12-06-2008), neron (12-06-2008), Ramo (11-06-2008)
Eski 12-06-2008, 17:47
.

Tanımlı İslami çöpçatanlık sitesinde ilginç mesajlar..

ANKA
Uluslararası “İslami Çöpçatan" sitesine Türk kullanıcıların bıraktıkları mesajlar dikkat çekiyor. Türbanlı kadınların saç renklerini belirttiği sitede bazı Türkler "Sakallı ve İslami kıyafetler giyen biriyle evlenmek istiyorum" derken Türbanlı bazı öğretmenler peçeyle poz veriyor.

Ahmet Görmez bildiriyor- Uluslararası “İslami Çöpçatan" sitesine Türk kullanıcıların bıraktıkları mesajlar dikkat çekiyor. Türbanlı kadınların saç renklerini belirttiği sitede bazı Türkler “Sakallı ve İslami kıyafetler giyen biriyle evlenmek istiyorum" derken Türbanlı bazı öğretmenler peçeyle poz veriyor.

“Uluslararası İslami Evlilik Sitesi" sloganlı internet sitesi muslima.com’da Türkiye’den de çok sayıda kişi “Müslüman eşö arıyor. Sitede Türk birbirinden ilginç mesajlar bırakıyor. Bursa’da Ç. İsimli bir Türk, evlenmek istediği erkeği “Allah’ın arkadaşlarını arıyorumö şeklinde tanımlarken, İstanbul’dan S. İsimli bir başka Türk, İtalyanca konuşabildiğini ve “evli erkek istemediğini" belirtiyor.

E. isimli bir başka kadın kullanıcı, Hanefi mezhebinden bir erkek aradığını ve kendisiyle evlenmek isteyen kişinin insan ve kadın haklarına saygı duyması gerektiğini vurguluyor, evleneceği kişinin kadın-erkek eşitliğine inanması gerektiğini ifade ediyor.

İstanbul’dan F. İsimli bir başka Türk de sadece Dubai’den olanların kendisine ulaşmasını istiyor.
İnternet sitesinde sadece Türkler değil Türkiye’de yaşayan yabancılar da Türk Müslüman eş arıyor. Ağrı’da yaşayan ve Ermeni kökenli olduğunu belirten bir kullanıcı aradığı şeyi “kara kaş kara göz" olarak tanımlarken, Ankara’da yaşayan J. İsimli bir başka kullanıcı da “5 vakit namaz kılarım, Allah’ın emirlerine uyan birini arıyorum" diyor.
Sitede Türkiye’den bazı kullanıcılar aradıkları kişi için “fark etmez eli yüzü düzgün olsun yeter" derken, bazı Türk kadınların aradıkları kişinin yaş aralığı için 18-80 diyor.

Dünyanın hemen hemen bütün ülkelerinden kullanıcıların olduğu internet sitesinde, Türk erkeklerin genelde Türkçe, Türk kadınların ise genelde İngilizce yazması dikkat çekiyor.
ar_de_ (12-06-2008), Master (12-06-2008), serdarkus (12-06-2008)
Eski 27-06-2008, 17:19
serdarkus - ait Avatar
.

Tanımlı Haftanın yorumu:

Ezdik ama yenildik falan, filan.. güzeldi hocam..şişik fatih daha bi şişti.. olsun be hocam, bu sefer haketti derim.. bizim de gururumuz şişti, kocaman oldu ki nah iki elimi açsam içine sığdıramam.. döndük yine annemizin ligine.. fener dedeyi aldı da aziz amca, dede torunlarla uğraşırken takım bana mı kalsın dedi yoksa aziz amcam takım zaten benim de dedeyi alalım boş otururken uyuklasın da canı sıkılmasın mı dedi.. ne dedi ne demedi ben ne bileyim şimdi.. elin dedesine gül gibi ekose takımı verirsen ve sonra da uyuklarken o takımı sağa sola sürttürürse bu taraftarın üzüntüsü yine vıyy..

Eeee..maçlar da bitti.
Nerede kalmıştık?
Borsa..endeks..ihlas..
……
Anneeeeee!
account (29-06-2008), buena vista (27-06-2008), dentist (27-06-2008), Emin (02-07-2008), Master (28-06-2008)
Eski 07-07-2008, 19:29
serdarkus - ait Avatar
.

Tanımlı Öbür tarafa koltuk var mı dedim.. hee, hem de erken rezervasyona free dediler!

Çek maçı.. Kuşadası, otelin açıkhava harem barında.. çok rus biraz Fransız az bi Türk.. herkes yer minderlerine malak gibi yayılmış .. son golümüz sonrası turistler dahil herkes havaya fırlamış coşkuyu yaşarken, biraz ilerideki sporcu sporcu guruptan bir genç bağırdı,”lan olum şuraya bak.. tayyibin garısı hasan doğana sarılıyorr..”
Az sonra durum anlaşıldı. Hasan doğana bizzat kendi hanımı sarılmış.

Birkaç konuşmasını izleyince, varsa hakkında tüm önyargıları temizleyen sıradışı bir adamdı.
Allah rahmetini esirgemesin derim!
account (08-07-2008), AnnE (08-07-2008), buena vista (07-07-2008), dentist (07-07-2008), Emin (14-07-2008), Master (08-07-2008)
Eski 24-08-2008, 18:33
serdarkus - ait Avatar
.

Tanımlı Bir değil iki yazı.. hem de klonlu.. %100 fazla okuma aferini isteriz!

Forumu tıkladım, acele bir bakayım, sonra hemen kaçayım dedim. Baktım. ‘Son mesaj.. Bugün.. yazan Emin..’ kocaman bir hassst.. dedim. Yine mi, akşam akşam. Şimdi bir sürü işim var. Bebeler aç, yemek yanına salata beklerler. Birkaç saniye tereddüt ettim. Şimdi mi baksam, yoksa hele şimdi bi kalsın da sonra çayı yudumlarken mi zevkine varsam dedim. Dayanamadım, tıkladım. O da ne. Okunmadık bir yazı değil, iki yazı gördüm. Bari diğeri nasipsiz kalmasın dedim, bir hasst.. da ona dedim.

Geçmişte yeni bir yazı gördükten sonra hiç bakmayıp günlerce beklediğim oldu. Ne zaman ki o yazının hakkını verip zevkine vararak kelime kelime okuyacağım zaman olur.. ki bu da genellikle kafa boş, gönül hoş.. demli bir çayı sessizlikte yudumlarken bir güzellik arayışındaki anlardır.. o zamanlar açıp okurum.

Bunları orada yazamadım. Yazıktır, o yazıların güzelliği bozmasın dedim!
AnnE (25-08-2008), ar_de_ (26-08-2008), dentist (25-08-2008), Emin (04-09-2008), janus (31-08-2008), Master (24-08-2008), meraklı (25-08-2008)
Eski 31-08-2008, 18:49
serdarkus - ait Avatar
.

Tanımlı Günün rakamı:

"86 eşten 82'sini boşama kararı aldı
31 Ağustos 2008 19:26

84 yaşındaki Nijeryalı Muhammedu Bello Masaba, 86 eşinden 82'sini şeriat uyarınca boşamayı kabul etti. Masaba'nın kararında din adamlarının etkisi oldu.

NAN Ajansı, ülkenin orta kesimlerindeki Nupeland eyaletinde yaşayan ve eşlerinin sayısını 4'e indirmeye ilkin yanaşmayan Masaba'nın, dün akşam din adamlarıyla yaptığı son müzakere sonunda 4 eşli olmayı kabul ettiğini bildirdi.

''Cemaat-i Nasr-ül İslam'' adı verilen şura, erkeklerin 4'ten fazla eşe sahip olamayacaklarını, 21 Ağustos'ta ilan etmişti. Yerel yetkililer de, 86 eşi bulunan Masaba'ya, eşlerinin sayısını 4'e indirerek şer'i hükümlere uyması için 2 gün süre vermiş, aksi takdirde Masaba'nın, eyalet topraklarını terketmesini istemişti.

Ajans, boşanma işleminin bugün başlayacağını bildirdi.

Masaba, eşlerinden boşanması gerektiğini öğrenince, suç işlemediğini ve şeriatın çokeşliliğe sınır getirmediğini belirterek tepki göstermişti.

AA"

Şimdi..
Önce bi birkaç tanesini becerelim de.. fazlası kenarda dursun.
Açgözlülüğe gerek yok.
4-7 arası rakam, idealdir derim.

Münafıklık etmeyin şimdi.
Konumuz borsa..
rakamımız ise portöydeki optimum kağıt sayısı, hocam!
AnnE (01-09-2008), dentist (01-09-2008), Emin (04-09-2008), Master (01-09-2008), meraklı (01-09-2008), neron (01-09-2008), Ramo (31-08-2008)

Konuyu Toplam 4 üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 4 Misafir)

Konu Seçenekleri Bu Konuda Ara
Bu Konuda Ara:

Gelişmiş arama yap
Modları Göster