Strict Standards: Declaration of vB_Database_MySQLi::db_connect() should be compatible with vB_Database::db_connect($servername, $port, $username, $password, $usepconnect) in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 1095

Strict Standards: Declaration of vB_Database_MySQLi::select_db_wrapper() should be compatible with vB_Database::select_db_wrapper($database = '', $link = NULL) in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 1095

Deprecated: Non-static method vB_Shutdown::init() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 2294
Guruba gush’bakışı.... - Sayfa 42 - Arka BahÇe Forumu
Arka BahÇe Forumu  

Geri Dön   Arka BahÇe Forumu > Bahçıvanlar > Fidanlık
Kullanıcı ismi
Şifreniz
Kayıt ol SSS Üye Listesi Takvim Arama Bugünkü Mesajlar Bütün Forumları okunmuş kabul et

Konu Bilgileri
Konu Başlığı
Guruba gush’bakışı....
Konudaki Cevap Sayısı
14167
Şuan Bu Konuyu Görüntüleyenler

Görüntülenme Sayısı
627260

Konu Seçenekleri Bu Konuda Ara Modları Göster
Eski 09-02-2007, 22:26
serdarkus - ait Avatar
serdarkus serdarkus bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 317/1236
52 Mesaj ına 2228 Kere teşekkür edildi
Tanımlı Halimeyi derinliklerde boğdular

Alıntı:
serdarkus´isimli üyeden Alıntı
....
El öpenlerin çok olsun derim ben, goçum!

Huyumdur, olayı geçerim, derinliğine dalarım. Zaten akşam da yine bir ziyarette, yine bir mecburi tivi seyirde, baktım ki gocaman gocaman adamlar oturmuş derin devleti tartışıyorlar. Tüm haber başlıklarında da zaten, falan manken şeyini azıcık örttü haberleri arasındaki tek ciddi –gibi- başlıklarda da derin devlet muhabbetleri vardı. Hah dedim tamam, rauf tamerin otuz senedir dediği, yeni memleket “cambaza bak”larının gündem konusu demek ki bu. Gocaman gocaman adamlar, oturmuş halkla birlikte hep birlikte günlerdir bu konuyu tartışıyorlar. Halkım da karşısında ihlasın derinlik değerleri var sanki, ööyle heyecanla bakıyor.

Benim gece evde uyuma özgürlüğüm yok, gocaman gocaman adamlar oturmuş devletin derinliklerini tartışıyor. Çok da şeyimdeydi sanki. Tartışsana artan hırsızlığı, tartışsana trafik terörünü, tartışsana kapkaçı problemini ve en önemlisi de güvenlik güçlerinin niye, nasıl ve kim tarafından hangi sebeple etkisiz hale getirildiğini. Çünkü bu boşvermişlik bireysel değil, sistemin sorunu.

Bu konuların sorumlusu olup ta tek bir gün çözümünü düşünmemiş, tartışmamış, uğraşmamış kişilerin aynı belaya kendilerininin uğradığını gördüğümde, bir oh oldu diyerek yazıyorum uzun zamandır ki.. işte ilahi adalet diyorlar buna, yazılı olmayan o ilahi hukukta.

İşte adam elinde 40 bin adet ihlasla sekiz senedir tüm varlığını yatırmış ve bitirmiş, hala umutla ve sabırla bekliyorsa.. beklesin, her zaman bir umut vardır derim. Ne zaman ki bu sekiz sorun da halledilir, sonrasında işte ona da sıra gelir. Ha denilirse ki ne alaka, sap saman mı karıştı ola,, işte ben de derim ki o zaman, popstar galaktikadaki saylon ablan gurban olsun sana!
alihoca (22-02-2007), bikmisbroker (10-02-2007), buena vista (10-02-2007), meraklı (17-02-2007), Ramo (10-02-2007)
Eski 17-02-2007, 12:22
meraklı - ait Avatar
meraklı meraklı bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 287/1518
251 Mesaj ına 1077 Kere teşekkür edildi
Cool

derin devlet mi, derindeki devlet mi

Sevgili ülkemizde borsa işlem hacmini artırıyor, altın düşermiş gibi yapıyor, kimileri hala ekmek alamıyor, kimileri gecede 500-600 ytl harcayabiliyorken, yine sigaraya ötv geliverdi. 16,67oranında artırılan ötv miz aslında hoş bir mesaj veriyor...Hadi artık bırakın şu acı veren illeti. Diyorlar ki sigara içen ölüyor da su içen ölmüyormu.Cem Uzan bile parti seçim propagandalarına başlamışken aklıma dinlediğim bir anlatı geliverdi.

Esekler köydeki semerciden çok sikayetçilermis. Semerci hiç iyi semer
yapamiyormus. Eseklerin sirtlari kanli yaralarla doluymus. Esekler
toplanip yeni bir semercinin gelmesi için dua etmisler.
Hikaye bu ya dualari da kabul olunmus ve gerçekten köye yeni bir
semerci gelmis.Ne var ki bu semerci de esekleri rahatlatacak semerler yapamiyormus,
yaralar azalacakken artmaya baslamis.
Esekler yine toplanip, köye yeni bir semerci gelmesi için dua
etmisler.Ve gerçekten mevcut semerci köyden ayrilmis, yerine baska bir semerci
gelmis. Esekler her semerci degisikliginde oldugu gibi yine çok
sevinmisler.
Ama çok zaman geçmeden yeni semercinin de çok farkli olmadigini,
semerlerin gittikçe daha da kalitesizlestigini, yaralarinin ise
kötülestigini görmüsler.
Semerci gitmis, semerci gelmis. Her seferinde esekler yeni semerci
gelmesi için dua etmisler.
Bu hikaye kaç semerci degisene kadar böyle devam etmis bilmiyorum.
Nihayet bir gün esekler toplanip, eski semerciden kurtulmak için degil de
eseklikten kurtulmak için dua etmeye baslamislar.

Mini Yorum: nerde kalmıştık
meraklı kullanıcısına teşekkür edenler
alihoca (22-02-2007), AnnE (17-02-2007), Gozlemci (17-02-2007), Lizzy (02-03-2007), Ramo (17-02-2007), serdarkus (17-02-2007)
Eski 22-02-2007, 16:30
bikmisbroker - ait Avatar
bikmisbroker bikmisbroker bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 590/835
107 Mesaj ına 2990 Kere teşekkür edildi
bikmisbroker - MSN üzerinden Mesaj gönder
Tanımlı Sahi Dun ile bugun arasindaki FARK neydi? Makro ekonomide neler degisti?

Açık Teşekkur...
Hafta basi (Pazartesi) ile Bugun (perşembe) arasinda her ne oldu ise olan,
Borsamizi 4-5 bin puan dalgalandiran,
Merill Linc'e
IsC deki Blok satiş'a

"Battik Bittik" diye yazma sinirina gelen Basinimiza,
(Ben dahil) Destek, Direnc diyen Teknik analiz uzmanlarimiza,
Gap var, Gup var diyen Yorumcularimiza,

Panikleyip en dipten MAL satan yatirimcimiza,
(Ben dahil) Butun Üstadi Azam Muazzamlarimiza,
Forumlarda yazan çizen ve piyasa oluşturan herkese,

Bakirkoyden Ayşe, Lale, Jale ye,
Istinye den Mehmet, Hasan ve Huseyin'e,
Izmirde askerlik gorevini yapmakta olan sevgili Yigenim Ahmet'e,

Velhasil herkese tesekkuru BORC bilirim.

42500 ler civarinda alinan mallar 44.000 e yakin noktalardan elden cikarilmiştir.

Sahi nerede kalmistik??

Son soz; Teknige inanma tekniksiz kalma
TEKNiGE iNANMA TEKNiKSiZ KALMA. Bikmisbroker
bikmisbroker kullanıcısına teşekkür edenler
account (22-02-2007), alihoca (22-02-2007), AnnE (22-02-2007), selchuk (23-02-2007), serdarkus (22-02-2007)
Eski 23-02-2007, 21:25
serdarkus - ait Avatar
.

Tanımlı Haftaya iki nokta..

"Ustaların ne yapacağını –belki- kestirebilirsiniz, ama borsa amatörlerle doludur."

43636 idi, 43591 oldu. Hafta başı sonu fark ne kadar masum bir 45 puan gözüküyor ki.. aslında şimdi “ iyi de ağam peki biz bu kadar şeyi ne ettik de ne etmeye yedik” demenin yeridir. Ama bunu bir de haftayı seanslarda yaşamayarak yaşayanlara sorarsak, işte o ne yaptığını bilir, ne de kime ne sunturlu küfür yedirdiğini.. iyi gelir, yersen!

Fenerliler için,
Seanscılar için,
Ewciler için..
Yani.. canı bu hafta çok fazla acıyanlar için,

Onulmaz yaralara,
Derdine derman arayanlara,
Yarasına merhem arayanlara..
atamın diyarından N.Güngör yazmış.. okuyup uygulayalım derim. Seç beğen.. valla iyi gelir, tabii ki yersen!.

ÖPEREK İYİLEŞTİRME YÖNTEMİ!
Bundan yarım yüzyıl önce, Malatya’nın hemen her evinde uygulanan birtakım tedavi yöntemleri vardı. En birinci tedavi yöntemi öpmeydi, mesela! Küçük çocuklar bir yerlerini incittiklerinde hemen annesine, ablasına ya da başka bir büyüğüne koşar, ağlamaklı bir ses tonuyla “uf oldu!” diye ağrıyan yerini gösterirdi. O zaman çocuğun gösterdiği yerine uygulanan tek tedavi yöntemi vardı: Öpme! “Getir çağam, öpem de iyileşsin,” denilir ve neresinden şikâyeti varsa orası öpülürdü. Böylece hem çocukla kestirmeden ilgilenilmiş olunur, hem de fırsattan yararlanıp bir kez daha öpülmüş olurdu. Çoğu çocuk derhal ağlamayı keserdi öpülünce. Yalnız ilgi çeksin, sevilsin diye bu yola başvuran çocuklara da rastlanırdı bazen.

ABÜLVAHAP’A KURBAN ADAMA
Çocuğu olmayan genç hanımlar Abdülvahap’ın türbesine götürülüp orada kurban vaat edilirdi. O gözüm nuru, kutlu kişinin kadın doğum uzmanlığı nerden geliyordu, bilemiyoruz; orası biz fanilere karanlıktı. Söylenceye göre bunlar ulu erenlerden ........

KORUCUK ZİYARETİBilindiği gibi Korucuk’a akıl hastaları, başka deyişle “deliler” götürülürdü. Zor ve zahmetli bir gidiş olmadığı için, biraz da eğlence, piknik havası içinde geçerdi bu yolculuk. Ya birkaç aile bir kamyona doluşur ..…......

SÜLÜK YAPIŞTIRMA
Yetmişli yıllarda Mısır Çarşısı çevresindeki dükkânlarda sülük satıldığını görünce, sülükle tedavinin yalnızca .........

TUZ ÇEVİRME
Tuz çevirme hangi hastalığa karşıydı? Baş ağrısı mı, vücut kırgınlığı mı, yoksa psikolojik sorunlara karşı ..........

KULUNÇ KIRMA
Kulunç kırma, sanırım bedensel hareketsizlikten doğan ağrılara, eklem sorunlarına, kas tutulmalarına karşı .....

AYIYA ÇİĞNETME
Bu işlem için, sokaktan geçecek ayıyı beklemek gerekiyordu. Sokaktan da sık sık ayı geçmiyordu elbet. Yılda, bir ya da iki kez… Ayı oynatan bir .....

MUSKA YAZDIRMA
Muska yazdırma, ruhsal ve duygusal sorunları giderme amacına yönelik olarak çok geniş bir

DEYİN ETİ
Bilindiği gibi yerel dilde sincaba “deyin” deniliyor. Eski evlerin bağlarında bahçelerinde deyine .....

DEVE SALYASI
Tedavi konusunda bir boşinanç da, deve salyasıydı sanırım. Bunun hangi hastalığa iyi geldiği vehmedilirdi? Fiziksel mi, ruhsal mı? .......

KORKU OCAĞI
Eskiden Malatya’da, rüyasında korkmuş çocukları ya “korku ocağına” götürürler, ya da hocaya okuturlardı. Korku ocağı .......

YAĞLA PEKMEZ
Malatyalının ezeli ve ebedi ilaçlarından biri, tereyağıyla pekmezdir! Kışın aylarında hemen her evde bir iki kez yağla pekmez kızdırılırdı....

ERİK SALÇASIYLA KAHVE
Erik salçasının Malatya’daki adı, “erik ekşisi.” Adına kayaeriği denilen, sarı renkli, diş kesmeyecek kadar çok sert bir eriğin kaynatılmasıyla ....

KURU ŞİŞE
Başka yörelerde “kupa çekmek” diye nitelenen işlem, .....

BEYAZ HIYAR
Şimdilerde yaz kış manav tezgâhlarında salatalık, yani hıyar bulunuyor; oysa eskiden yalnızca yaz aylarında ......

GAZYAĞI
Kışla birlikte gelen hastalıklardan biri de ......

TAZE KOYUN GÜBRESİKoyun gübresinin yalnızca tarım yapılan toprağa atıldığını sanıyorsanız yanılıyorsunuz! ......

SARIMSAK, SAÇKIRANA KARŞI!
Sarımsak, .....

KABAK ÇEKİRDEĞİ
Kabak çekirdeği genelde eğlencelik olarak bilinir; ama halk arasında tedavi edici özelliğinden de yararlanılırdı. .......

DUT KURUSU TÜTSÜSÜ
Eskiden kâğıt mendiller de yoktu böyle… Kimilerinin çevre, kimilerinin yağlık dediği kumaş mendiller vardı. .......“

http://www.malatyahaber.com/haberler...&zoneid=9&y=32

Sözün özü:
a)Gaybedilmiş gupanın davası olmaz.
b)Annemizin liginde bey olmak elaleme rezil olmaktan iyidir.
c)Fenerliler, siz ayıya çiğnetin. Daha doğrusu, ayı sizi çiğnesin.
d)Benim favorim öperek iyileştirme yöntemidir.
e)Öpen olma öpülen olmak daha iyidir.
f)İhlascılar..bize muska yazdırmak bence daha iyi gelir.

Haaa... ihlascılar.. ben muska yazdırmadan önce yine de iyice bir organize olalım derim!.
alihoca (27-02-2007), AnnE (24-02-2007), bikmisbroker (24-02-2007), buena vista (24-02-2007), chem73 (23-02-2007), dentist (23-02-2007), Emin (26-02-2007), meraklı (25-02-2007)
Eski 24-02-2007, 09:01
hakan hakan bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 277/289
95 Mesaj ına 639 Kere teşekkür edildi
Tanımlı

Findik

Her derde deva

Tabi yersen

Son günlerde en güzel reklam olarak dikkatimi cekti.
hakan kullanıcısına teşekkür edenler
dentist (24-02-2007), serdarkus (24-02-2007)
Eski 02-03-2007, 21:56
serdarkus - ait Avatar
.

Tanımlı Haftaya iki nokta..

“Gahaceen yere oturma” derler benim memlekette. Bende bir oturudum mu bir daha kalkmam hocam seansın başına. Hatta hiç unutmam bir kere bir oturmuştum, gıpırdatana aşkolsun. Hanım geldi.. bebeler geldi.. gaynanam geldi.. baldız geldi.. hatta msneme ziyaretci cıngılı geldi.. affedersiniz şeyim de geldi amma, yine de kalkmadım. Zaten o seans endeks de kalkmadı, ben oturduğumla kalakaldım, valla be hocam!.

Bu hafta seanstaydım.. ne yaptım dersiniz be abiler!

Sabahın köründe kalktım. Gözüm kör olmuş dünden, zor görür. Hazırlandım, gardımı aldım. Destek ve direnç çizgilerini cetvelle bir daha kontrol ettim. Sağ elimin işaret parmağıyla bir çektim, bıraktım esnekliğini iyice bir kontrol ettim. Dedim eyi, bugün endeks yeterince esner. Sonra efendiim..

Baktım iki gademe galdırdılar. Dedim ulan deyyuslar, siz gelirken biz gidiyorduk. Vurdum nalına, çaktım mıhına. Gardımı aldım, bastım üçbeş lot, baktım tırstı adiler. Dedim bir daha yamuk yapmayın abinize.. o gadar!

İki bin puan göçerek kapattı. Dedim sakin ol oluum, bunun rövanşı da var. Zamanı geldi, ikinci seans başladı. Baktım bu sefer yukarı giydiriyorlar. Uyanıkım ya..gaçar mı benden. Ben de bunun üzerine.. baktım eloğlunda cinlik var.. hele vardım dedim..yettim be goçum..

Sonra efendim, baktım çaktırmadan alıyolar.. ben de verdim dibine dibine.. işe bak, adamlar pes etmiyorlar. Dedim layn ne etceniz bu gadar malı.. daldım alttan..

Hep ben derim, ne varsa ihlasda var.. taş mı oldum be olum, acda pekkan mısın.. fırtına geldi de milim gıpırdatamadı yerinden.

Sonra efendim, döndüm daldan gopan guru yapraga.. leylim leyy!.. vara vara bir gara yapraga.. leylim leyy!.

Gözüm kan çanağı gibi oldu ama değdi be goçum. Yenildim ama ezilmedim. yalanım varsa avrupada gupa govalayan fener gibi olayım.

Haftaya yine ihlas ağırlığını goydu, netekim.. ben, paşamı everelim artık, çok geç olmadan derim!

Not: Bu yazıyla, seans takip etmenin borsayla başetmek için tek başına yeterli olmadığı.. zaten, mutlaka önceden sistemli olarak yapılacakların ve yapılamayacakların irdelenmesi ve her ihtimalin mutlaka önceden hesaplanıp kabul edilmesiyle, sonuçta bütün olarak kayıbın da kazancın da oyunun –keyifli bir- bir parçası olduğunun unutulmaması gerektiği, becerilebildiğince amaçlanmıştır.
account (03-03-2007), alihoca (15-03-2007), bikmisbroker (07-03-2007), chem73 (02-03-2007), dentist (03-03-2007), Emin (20-03-2007)
Eski 02-03-2007, 22:41
AnnE - ait Avatar
AnnE AnnE bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 606/518
314 Mesaj ına 5527 Kere teşekkür edildi
Tanımlı

Not: Bu yazıyla, seans takip etmenin borsayla başetmek için tek başına yeterli olmadığı.. zaten, mutlaka önceden sistemli olarak yapılacakların ve yapılamayacakların irdelenmesi ve her ihtimalin mutlaka önceden hesaplanıp kabul edilmesiyle, sonuçta bütün olarak kayıbın da kazancın da oyunun –keyifli bir- bir parçası olduğunun unutulmaması gerektiği, becerilebildiğince amaçlanmıştır.

Ay sen ölmeyesin emi ...
Yardın akşam akşam !!!
AnnE kullanıcısına teşekkür edenler
hakan (10-03-2007)
Eski 02-03-2007, 22:53
serdarkus - ait Avatar
.

Tanımlı

Hisse.net için yazılmış bir yazıydı..
Bu foruma uygun olmadığını farkındayım, goyarken tereddüt etmedim de değil..
Efendim,
Arz ederim!.
alihoca (15-03-2007), dentist (03-03-2007)
Eski 20-03-2007, 15:06
.

Tanımlı Gulmekden bir hal oldum..AnnE cigimin Gulaklari cinlasin..

En cok sevdiklerim..
"Gelin Dostlar YILIşAK"..
"Prezidant Ahmet Necdet Sezer'in tutun icimligi yasasini geri DEPMESi"..
"Yeni yetmelerinizin dislerini Ipana ile didikleyin".. (Sayin dentis ne der bu ishe?)

alihoca (20-03-2007), dohol (21-03-2007)
Eski 21-03-2007, 14:27
.

Tanımlı Sevgili AnnE'm, Ali Hocam ve sevgili Emin ne derler acaba??

Belki yeri degil ama, bence cok onemli bir konu..

http://www.keepmyfile.com/download/dd66831493018
flz (21-03-2007)

Konuyu Toplam 5 üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 5 Misafir)

Konu Seçenekleri Bu Konuda Ara
Bu Konuda Ara:

Gelişmiş arama yap
Modları Göster