Strict Standards: Declaration of vB_Database_MySQLi::db_connect() should be compatible with vB_Database::db_connect($servername, $port, $username, $password, $usepconnect) in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 1095

Strict Standards: Declaration of vB_Database_MySQLi::select_db_wrapper() should be compatible with vB_Database::select_db_wrapper($database = '', $link = NULL) in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 1095

Deprecated: Non-static method vB_Shutdown::init() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 2294
Suböreği - Sayfa 3 - Arka BahÇe Forumu
Arka BahÇe Forumu  

Geri Dön   Arka BahÇe Forumu > Nadas Alanı > Müştemilat
Kullanıcı ismi
Şifreniz
Kayıt ol SSS Üye Listesi Takvim Arama Bugünkü Mesajlar Bütün Forumları okunmuş kabul et

Konu Bilgileri
Konu Başlığı
Suböreği
Konudaki Cevap Sayısı
35
Şuan Bu Konuyu Görüntüleyenler

Görüntülenme Sayısı
27192

Konu Seçenekleri Bu Konuda Ara Modları Göster
Eski 27-03-2006, 20:53
buena vista buena vista bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 895/3266
652 Mesaj ına 4322 Kere teşekkür edildi
Tanımlı

Alıntı:
bikmisbroker´isimli üyeden Alıntı
Gayet Kivaminda kizarmis nefis su boregi resmini basa koy, erzincan yoresinin o corbasini benim annem de cok guzel yapar, (ustelik Malatya daki adi da Yogurt corbasi) Helva vs filan derken, Hop nefis bir kiremitde balik, yaninda da beyaz bir SIVI!!!
Sevgili Dentist kardes, bak boyle bolumler aciyorsun, binlerce km otede olan garibanlari hic dusunmuyorsun? Ben simdi gecenin bir yarisi nereden bulacagim anami, nasil tadina bakacagim bu leziz yemeklerin??
Bu Trsati nam hemsehrim Torontoya yakin, atlar arabasina gider sahteside olsa, benzeride olsa helvasini da yer, su boregini de..
Benim gibi bulundugu sehirde TEK TURK lokantasi bile olmayan, TEK TURK ailesi ne yapsin??
Bi tarafimiz şişerse bu resimlerden şişecek.. Cok ciddiyim..

Sevgili Babo,

Valla cok haklisin.Resimde böyle güzel görünen su böreginin,gercekte yanimda
olmasini cok arzu ederdim..Bakmak icin degil tabii ..Yemek icin canim.Yaninda
bir de ayran oldu mu?? Ooooohhhh..
Ama sen yine canin su böregi istediginde, resimlere bakarsin benim gibi..!!
Aslinda lafla anlatmak olmaz, deneriz bir gün..
SLmlar..

buena vista
buena vista kullanıcısına teşekkür edenler
alihoca (27-03-2006), bikmisbroker (27-03-2006), dentist (27-03-2006)
Eski 28-03-2006, 01:42
Gozlemci Gozlemci bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 73/737
61 Mesaj ına 268 Kere teşekkür edildi
Talking

Alıntı:
bikmisbroker´isimli üyeden Alıntı
Sevgili Dentist kardes, bak boyle bolumler aciyorsun, binlerce km otede olan garibanlari hic dusunmuyorsun? Ben simdi gecenin bir yarisi nereden bulacagim anami, nasil tadina bakacagim bu leziz yemeklerin??
Bu Trsati nam hemsehrim Torontoya yakin, atlar arabasina gider sahteside olsa, benzeride olsa helvasini da yer, su boregini de..
Benim gibi bulundugu sehirde TEK TURK lokantasi bile olmayan, TEK TURK ailesi ne yapsin??
Bi tarafimiz şişerse bu resimlerden şişecek.. Cok ciddiyim..

Borekleri gorunce benim de aklima yurtdisinda yasayanlar geldi. Isvicre ve Almanya'da yasayan forumdaslarin borek bulma konusunda sikinti yasamaycaklarina emin oldugum icin ozellikle okyanus otesi yasayan forumdaslarin tepkisini merak ediyordum ki tepki gecikmedi.

Kuresellesme denilen olayin kulfetleri yaninda nimetlerinden de bahsetmek lazim. ABD'nin kucuk universite kasabalarindan Kanada'nin bol karli Atlantik kiyilarinin yari Fransizca konusulan bolgelerine supermarketlerde ince yufka "fillo dough" bulmak mumkundur. Biraz arastirma ile Bulgar beyazpeyniri (keci sutunden) ya da Kanada'da imal edilen "feta cheese" satilan dukkan bulmak da cok zor degildir. Peynir var, yufka var, o zaman borek yapmakdan bizi alikoyan nedir?

Hatta fazla yufkaniz varsa, biraz ceviz alip baklava yapmak bile mumkundur. Tarif isteyenlerin foruma IMKB 30 grafigi asmasi beklenir.

Yurtdisinda yasayan tum forumdaslara sevgi ve saygilar.
Gozlemci kullanıcısına teşekkür edenler
alihoca (28-03-2006), bikmisbroker (24-04-2006)
Eski 28-03-2006, 05:57
halo - ait Avatar
halo halo bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 44/22
20 Mesaj ına 59 Kere teşekkür edildi
Tanımlı

Alıntı:
Gozlemci´isimli üyeden Alıntı
Borekleri gorunce benim de aklima yurtdisinda yasayanlar geldi. Isvicre ve Almanya'da yasayan forumdaslarin borek bulma konusunda sikinti yasamaycaklarina emin oldugum icin ozellikle okyanus otesi yasayan forumdaslarin tepkisini merak ediyordum ki tepki gecikmedi.

Kuresellesme denilen olayin kulfetleri yaninda nimetlerinden de bahsetmek lazim. ABD'nin kucuk universite kasabalarindan Kanada'nin bol karli Atlantik kiyilarinin yari Fransizca konusulan bolgelerine supermarketlerde ince yufka "fillo dough" bulmak mumkundur. Biraz arastirma ile Bulgar beyazpeyniri (keci sutunden) ya da Kanada'da imal edilen "feta cheese" satilan dukkan bulmak da cok zor degildir. Peynir var, yufka var, o zaman borek yapmakdan bizi alikoyan nedir?

Hatta fazla yufkaniz varsa, biraz ceviz alip baklava yapmak bile mumkundur. Tarif isteyenlerin foruma IMKB 30 grafigi asmasi beklenir.

Sn Gozlemci

O dediğin yufkadan aldık.
Feta cheese de aldık.
Çok güzel yağ, süt ve yumurta da var.
Fırın da var.

AMA OLMUYOR ORDAKİ GİBİ.

Not : Bizim beyaz peynir, yufka, Lüfer, Hamsi, Kuzu pirzolası yok burda çok aradım. Ama başka heşey var fazlasıyla.

Saygılar.
Eski 28-03-2006, 07:04
janus janus bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 293/3485
0 Mesaj ına 1823 Kere teşekkür edildi
Tanımlı

Alıntı:
halo´isimli üyeden Alıntı
Sn Gozlemci

O dediğin yufkadan aldık.
Feta cheese de aldık.
Çok güzel yağ, süt ve yumurta da var.
Fırın da var.

AMA OLMUYOR ORDAKİ GİBİ.

Not : Bizim beyaz peynir, yufka, Lüfer, Hamsi, Kuzu pirzolası yok burda çok aradım. Ama başka heşey var fazlasıyla.

Saygılar.

Biz sana o kadar söyledik gitme diye, şimdi o yok, bu yok diye ağlaşma!
Eski 28-03-2006, 23:48
alihoca alihoca bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 361/2464
166 Mesaj ına 2501 Kere teşekkür edildi
Tanımlı Analardır Adam Eden Adamı

Üzgünüm Dostlarım!

Boğaz derdine düştünüz ve asıl güzelliği kaçırdınız. Onca zamandır hakkaniyetli bi kul çıkarda yazar deyin bekledik. Şimdi ''Sen yazaydın'' demeyi de ihmal etmezsiniz Allah bilir. Yazmasına o dakka yazardım da, bi işgüzar çıkıp, kaptı su böreğini şimdi de yakıyor yağını dersiniz, kara çalarsınız diye korktuydum.

Hadi kısa yoldan yazıvereyim. Her yerde yufka, peynir vb eksik yada gedik, az yada çok illaki bulursunuz. Bulamayacağımız ve dahi bulamadığımız, '' O mübarek, nurlu ellerdir. '' inanın.

Bakın kesen ve tutan ele, nasıl tutuyor ve nassı dümdüz kesiyor. Yılların dili olsa da söylese, onca aşçı sopası yemiş biri olarak kalfa sayılan ben bile o kadar düz kesemem. Peki! tepside hiçbir şey dikkatiniz çekmedi mi? Şöyle mutfağa kadar gidin, mutfağınızdaki tepsilerin özellikle hafif kıvrımlar oluşmuş yerlerine ve kenar kıvrımlarına bi bakın. Bak şimdi aile saadetinizi bozmaya falan niyetli değilim.. Hatta yengemize ‘Anama söyleme ama Sen ondan daha temizsin.’’ filan deyin.

Sonra isterseniz, tepsinin altındaki bezin temizliğine, katlanışına, masanın tertip ve düzenine alıcı gözle bir daha bakın. O yaşlı Ananın masasındaki intizama bakın temizliğin, becerinin yanında titizliği yakalayacaksınız. İşte o zaman oralarda, şuralarda, buralarda ne bulamadığımızı anlayacaksınız eminim.

Kaçırmak dedim ya, devam edeyim oldu olacak. Benim o günden beri, cevabından korkup sormaktan dahi çekindiğim nedir bilir misiniz? O çiçeği üzerinde pütür pütür salatalı ve biber turşusunu da evde anam yaptı. Diyecek diye o soruyu bilem soramayışımı bir düşünün. İşte o,pütür pütürlü ve yerken kütür kütürlü salatalık turşusunu kaç sene kurdurup kurdurup bir türlü layıkı ile yaptırmayı beceremeyenlerdenseniz. İşte onlar halimi bir nebze de olsa anlayacaktır.

İnanmayan resimlere bir daha baksın.

Saygı ile.
alihoca kullanıcısına teşekkür edenler
bikmisbroker (24-04-2006), dentist (29-03-2006), Emin (29-03-2006), halo (29-03-2006)
Eski 24-04-2006, 11:17
.

Tanımlı Gaptırmam

Alıntı:
account´isimli üyeden Alıntı
swissotel de bir akşam yemeği yesek nasıl olur
master üstadım.
Alıntı:
Master´isimli üyeden Alıntı
İyi fikir

Ağalar, Beyler;

Şu Djist neyin denen yerde gizli faaliyetler içindesiniz.

Yiyin için gözümüz yok.
Lakiin, adını yazmak bile eziyet olan şu otele Sn Dent katılır da, O mübarek Ana'nın nurlu elleri ile hazırlayacağı ve bencağızın dört gözle beklediği ''Su Böreğini'' orada iç etme planları yapıyor iseniiz.

Bilin ki, çoluğun çocuğun nafakası olan bi maaşıma patlasa dahi o adı batasıca otele gelirim haberiniz ola..

Yok gizli saklı yaparız habarın bilem olmaz diyorsanız. Da haberiniz olsun çook kallavi beddualarım vardır. İyi dileklerim pek itibar görmüyor ise de, beddualarımın pek muteber olduğunu hatırlatmakta hayrınız için yarar görüyorum.

Arz ederim.
Eski 24-04-2006, 11:27
bikmisbroker - ait Avatar
bikmisbroker bikmisbroker bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 590/835
107 Mesaj ına 2990 Kere teşekkür edildi
bikmisbroker - MSN üzerinden Mesaj gönder
Tanımlı Harikasiniz... Tesekkurlerim ile..

Alıntı:
Gozlemci´isimli üyeden Alıntı

Arif'e Tarif gerekirmi? Tabii ki gerekmez be Hocam..
Istedigin iMKB 30 Grafigi olsun.. Derler ya; Başimnan Gozum ustune, o grafik itin olur....

(Not;Bu arada "fillo dough" alindi, feta cheese ile Borek yapildi.. Bol cevizli baklava da yapildi.. Ve amaca ulasildi.. Abicim, sen RAKI nin da formulunu biliyormusun? Nasil Yapilir? )
TEKNiGE iNANMA TEKNiKSiZ KALMA. Bikmisbroker
bikmisbroker kullanıcısına teşekkür edenler
alihoca (24-04-2006), Gozlemci (24-04-2006)
Eski 24-04-2006, 12:25
Mazhi - ait Avatar
Mazhi Mazhi bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 277/113
0 Mesaj ına 2144 Kere teşekkür edildi
Mazhi - MSN üzerinden Mesaj gönder
Tanımlı

Mannheimda dün suböreği yerken aklıma sizler geldiniz,bir porsiyon daha yedim
alihoca (24-04-2006), Gozlemci (24-04-2006)
Eski 24-04-2006, 12:32
Master - ait Avatar
Master Master bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 6.503/2290
5427 Mesaj ına 23007 Kere teşekkür edildi
Arrow Sizsiz Olur mu ??

Afiyet olsun Sn Mazhi ...Sevgili Alihocam, Şu Djist batsın sözü olmaz o tatlı ve anlamlı sohpetlerinizin yanında... Fiba nın şifrelerini çözüyorduk sadece O topikte,tabiidir ki yansıması Otel sofralarına taşındı.... svgler
''Gelişmekte olan bir ülke enflasyonu düşürebilir.. Yolsuzlukları azaltabilir.. Bütçelerde kısıntıya gidebilir.. Özelleştirme yapabilir..Ama yine de zenginleşemeyebilir! Çünkü bilgi değil,yalnızca mal üretiyordur." Juan Enriquez
Master kullanıcısına teşekkür edenler
alihoca (24-04-2006)
Eski 24-04-2006, 12:37
.

Tanımlı

Alıntı:
Mazhi´isimli üyeden Alıntı
Mannheimda dün suböreği yerken aklıma sizler geldiniz,bir porsiyon daha yedim
Sevgili Mazhi'm;

O taklidi güzel Dostum. Burda da güya ''Su Böreği'' deyin satıyor haspalarım.
Nah bi karış kalınlığında Su Böreği mi olur imiş. Dışından bakan nar gibin kızarmış diye canı çeker, yemeye oturduğunda görür ki içi hamur, sövmede göreyim.

Su Böreğine konulan yufkaların sayısı bilem O mübarek Ana'ların göz kararında kayıtlıdır. Kayıtlıdır ki Su Böreği'nin lezzet ve nefaset formülü olarak el kızlarının yapıp yapıp tutturamadıkları işte odur.

Dileğim ve umudum ise bu yazıyı evdekinin okumamasıdır. Yoksa bi iki hafta küsüşürüz diye korkarım.

Konuyu Toplam 1 üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Konu Seçenekleri Bu Konuda Ara
Bu Konuda Ara:

Gelişmiş arama yap
Modları Göster