Strict Standards: Declaration of vB_Database_MySQLi::db_connect() should be compatible with vB_Database::db_connect($servername, $port, $username, $password, $usepconnect) in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 1095

Strict Standards: Declaration of vB_Database_MySQLi::select_db_wrapper() should be compatible with vB_Database::select_db_wrapper($database = '', $link = NULL) in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 1095

Deprecated: Non-static method vB_Shutdown::init() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 2294
Guruba gush’bakışı.... - Sayfa 46 - Arka BahÇe Forumu
Arka BahÇe Forumu  

Geri Dön   Arka BahÇe Forumu > Bahçıvanlar > Fidanlık
Kullanıcı ismi
Şifreniz
Kayıt ol SSS Üye Listesi Takvim Arama Bugünkü Mesajlar Bütün Forumları okunmuş kabul et

Konu Bilgileri
Konu Başlığı
Guruba gush’bakışı....
Konudaki Cevap Sayısı
14167
Şuan Bu Konuyu Görüntüleyenler

Görüntülenme Sayısı
640508

Konu Seçenekleri Bu Konuda Ara Modları Göster
Eski 23-05-2007, 19:03
serdarkus - ait Avatar
serdarkus serdarkus bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 317/1236
52 Mesaj ına 2228 Kere teşekkür edildi
Tanımlı gavatın oğlu.. yazmış yine, okunsun diye!

"
...............................
Mehmet Hekim, karısı hapisten çıktıktan sonra başka bir kadını gözüne kestiriyor. Hubuş Hatun’a ise bu durumu, dost tutmayı planladığı kadını “85 yaşındaki annesine, yani Hubuş’un kaynanasına, bakmak için getirdiğini” söylüyor. El kızı bu numarayı yemiyor ve kavga ediyorlar. Kitapta bu kavganın da bahsi geçiyor.

Filmde, Mehmet Hekim’in Hubuş Hatun’un bir dükkânını satıp yediği söyleniyor. Bunu Celal Ağabey merhum Mehmet Dayı’ya soruyor ve şu karşılığı alıyor: “Yalan söylemiş gavat. Ne tükânı, bir konağını yedim”

Afiyet olsun…

........
23 Mayıs 2007 Çarşamba - Malatyahaber.com "

http://www.malatyahaber.com/haberler...sp?a=11276&z=1
alihoca (23-05-2007), bikmisbroker (23-05-2007), Emin (24-06-2007), flz (25-05-2007), meraklı (23-05-2007), Ramo (23-05-2007), ŞEN (25-05-2007)
Eski 25-05-2007, 12:55
serdarkus - ait Avatar
.

Tanımlı Günün haberi:

"Öğrencilere sınav için erken tatil

MEB, lise son sınıf öğrencilerinin ÖSS sınavı nedeniyle 1 hafta erken tatile gireceğini açıkladı. OKS'ye girecek İlköğretim 8. sınıf öğrencileri de bir hafta idari izinli sayılacak.
...."

Erken tatil yapalım da bebelerin ders çalışmasını kösteklemeyelim mi dediler?

Bir de milli eğitim çocukları düşünmez derler!
dentist (25-05-2007), meraklı (26-05-2007)
Eski 26-05-2007, 00:42
meraklı - ait Avatar
meraklı meraklı bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 287/1518
251 Mesaj ına 1077 Kere teşekkür edildi
Tanımlı

Alıntı:
serdarkus´isimli üyeden Alıntı
"Öğrencilere sınav için erken tatil

MEB, lise son sınıf öğrencilerinin ÖSS sınavı nedeniyle 1 hafta erken tatile gireceğini açıkladı. OKS'ye girecek İlköğretim 8. sınıf öğrencileri de bir hafta idari izinli sayılacak.
...."

Erken tatil yapalım da bebelerin ders çalışmasını kösteklemeyelim mi dediler?

Bir de milli eğitim çocukları düşünmez derler!

Düşünmezler mi...o kadar düşünürler ki - Türkce ve sosyal bilgilerden vaz geçtim- deneylere bağlı maktu konularda bile ironik anlatımlarla beyin yıkıyorlar,
Kitabın başına lütfen Atatürk ün gençliğe hitabesini ve istiklal marsını ekliyorlar
meraklı kullanıcısına teşekkür edenler
serdarkus (07-06-2007)
Eski 09-06-2007, 19:49
bikmisbroker - ait Avatar
bikmisbroker bikmisbroker bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 590/835
107 Mesaj ına 2990 Kere teşekkür edildi
bikmisbroker - MSN üzerinden Mesaj gönder
Tanımlı

Borsa dususe baslar, lafimiz hazir; Sokaktaki simitci de Boyaci da "Ne alayim abi?" diye sormaya baslamisti zaten...

Ortalik biraz karisir, yine lafimiz hazir;Simitçiye uzat mikrofonu....

Hic dusundukmu acaba insan faktoru en cok olan meslekler hangileridir diye?? Simitçi sokak basinda 1000 simit sattigi zaman (teorik olarak) en az 1000 kisi ile muhatab olmaktadir..

Boyaci ise gunde 100 ayakkabi boyadigi zaman yine gunde en az 100 kisi ile muhatab olmaktadir..

Neden bu 2 meslegi one cikaririz??

Neden bu meslek ile ugrasan insanlari ornek gosteririz??

Haa bir de TAKSi ci var sirada ya??

.................................................

Aslinda Simitci simidini satana kadar (2-3 dakika) musterisi ile muhatab olur, yeri gelir sohbet eder.

Boyaci bir ayakkabiyi boyayana kadar (10-15 dk) musterisi ile sohbet eder...

TAKSi ci ise musterisini gidecegi yere goturene kadar (ortalama 30-45 dk diyelim hele istanbul trafiginde) Musterisi ile sohbet eder...

Ve bu sohbetler genelde TEK tarafli olur..
NASIL tak tarafli yane? Diye sordugunuzu hissediyorum!!!

TEK TARAFLI olur cunki simiticiyi Cahil goruruz..
Boyaciyi da Cahil goruruz..
Taksi ci mi?? Hadi canim sende Cahilin onde gidenidir o Taksici zaten.

Ama insan faktorunu hic dusunmeyiz..
O simitcinin, O boyacinin, O taksicinin de insan oldugunu, kendini yetistirmis okuyan analiz yapan, beyni olan dusunebilen bir insan oldugunu UNUTURUZ bazen..

..............................................

Sozum ile yazdiklarim ile burada Kimseyi elestirmek gibi bir niyetim yok, cunki yukardaki yazida bahsedildigi sekilde ben de konustum, yeri geldi ben de yazdim...

...............................................

Gerek simitci, Gerek Boyaci ve gerekse Taksi soforu her zaman toplumda "okumamis, tahsili eksik" kesimleri temsil ettiklerinden bu tarz yazilarin konusu olabilmektedirler...

Sahsen Turkiyeyi her ziyaret ettigimde, konustugum arkadaslarim olsun, sanayici ve isadami tanidiklarim olsun, hepsinin fikrini alirim, onlari dinlerim.

Her kesimden konustuklarim arasinda her fikirden kisiler vardir, bu degisik fikirleri savunan kisiler arasindan da farkli konularda ISRARCI olmalarini beklemek "esyanin tabiati geregi" dir..

.................................................. ...................

Beni en cok etkileyen ise ne olmustur bilirmisiniz??

Turkiyeye her gelisimde mahalle simitcisini mutlaka yakalayip (1-2 simit alip) ona da GiDiSAT hakkinda fikrini sormaktir..

Turkiyeye her gelisimde BOYACIYI mutlaka yakalayip (Ayakkabimi boyatirken) ona da GiDiSAT hakkinda fikrini sormaktir..

Turkiyeye her gelisimde bindigim TAKSiNiN soforu ile muhabbet edip mutlaka ona da GiDiSAT hakkinda fikrini sormaktir..

Yeri geldiginde yazilarimizda adlari gecen Bu esnaflardan Aldigim cevaplar bugune kadar bir toplumda alabildigim en sihhatli YORUMLAR olmustur.

Size de tavsiye ederim.
TEKNiGE iNANMA TEKNiKSiZ KALMA. Bikmisbroker
bikmisbroker kullanıcısına teşekkür edenler
alihoca (11-06-2007), Emin (24-06-2007), flz (11-06-2007), kasved (10-06-2007), serdarkus (10-06-2007), ŞEN (10-06-2007)
Eski 09-06-2007, 19:51
.

Tanımlı Boyacimi ve Taksicimi takdimimdir..

Simitci ve Boyacidan laf acilmisken, yukarda adi gecen mesleklerden BOYACILIK yapan ve benim her ayakkabi boyatirken fikrini sordugum boyacimdan bahsetmek istiyorum..

Sene 1988 veya 1989 idi onu tanidigimda..
Askerden yeni gelmis 21 yasinda 5 kardesin en buyugu ve Hasta anneside dahil olmak uzere evdekilere bakmakla mukellef Karsli bir kardesimiz bu arkadas..

O yillarda En buyuk ideali kendisinden kucuk kardeslerini okutmak, (adam olmak icin okumalari lazim diyordu) ve ayni zamanda gece kondu bolgesinde insaatina basladigi 300 m2 lik alti dukkan ustu daire olacak insaatini tamamlayip, dukkani KiRA ya verip ilave gelir etmekti..

Dukkandan elde edecegi gelir ile insaatin ustundeki daireleri yavas yavas tamamlayacak, kendisine annesine ve kardeslerine 1 er tane daire verme hayalinde idi..

Bana dukkani "kime kiraya vereyim??" diye soruyor, duzenli ve iyi kira alabilmek icin BEYAZ ESYA satan birilerine dukkanini kiralamak istiyordu..

Gel oldu git oldu, o dukkani tam da dusundugu gibi bir beyaz esya satan dukkana kiraladi..
Ust kattaki daireleri de yapmaya basladi..

1994 Krizinde ben elimdeki $$ lari satip Borsaya dalarken, o sayin Basbakanimizin laflarindan etkilenmeyip, USD lerini SIKI SIKI tutmayi basardi..

Sonucta ben "Para nasil kaybedilir?" topicinde yazdigim gibi 30 da 1 e dusup fakirlestim.. O ise elindeki portfoyu TL bazinda 3 e katladi 3 ay icerisinde..

Daha sonraki Gorusmelerimizde-Ayakkabi Boyatmalarimda-ise her zaman benden 2 misli para istedi..

Nedenini sordugumda;
SAKA ile karisik "Abi sen ayakkabi boyatmiyorsun, beni sorguya cekiyorsun, benim her konudaki fikirlerimi ogreniyorsun, benden fikren de yararlaniyorsun" dedi ve fazladan istedigi ucretide ALDI..

Halen boyaciliga devam ediyor, kiracilari var, ve insaatini bitirdi..

TAKSi ci dediginizi duyar gibi oluyorum??

Taksicimin adi "entel memet"..
Adi cikmis "entel'e" cunki Cumhuriyet gazetesi okuyor..
Cunki Klasik muzik dinliyor..
Cunki..
Cunki..

1990 li yillarin basinda onu tanidigimda "taksi plakasi" muhabbeti gecti aramizda.
O yillarda 1 TAKSi plakasi 60.000 $ idi..

Musterilerinden bahseder, her musterinin anlattiklarini ozumler, ve kendine gore faydalar cikarirdi..

Herseyden onemlisi KAMU OYUNUN nabzini cok iyi tutardi..
Simdilerde Canakkale taraflarinda almis oldugu koya NAZIR dublexinde Taksisi ile Plakasini kiralamis durumda emekliligini yasiyor..
Sahip oldugu Taksi plakasi ise 350 bin $'a vurmus durumda...
Portfoyunde her zaman israrla tuttugu 1-2 kagit var, TAKSi plakasi kirasi ile temettu ve sermaye artirimlari ile gecindigini soyluyor..

Takdim ettim.
alihoca (11-06-2007), Emin (24-06-2007), flz (09-06-2007), kasved (10-06-2007), meraklı (12-06-2007), selchuk (09-06-2007), serdarkus (10-06-2007), ŞEN (10-06-2007)
Eski 10-06-2007, 09:52
serdarkus - ait Avatar
.

Tanımlı Haftaya iki nokta..

Memleketin gelecek beş yılını çizecek seçim öncesiyle memleketin karalama kabataslak öylesine çizildiği son beş yılın arasına sıkışmış hafta bitti. Öncelikle gözümüz aydın. Sayılı gün, geçti gitti işte. Kaldı geriye çizikler, çiziciler ve ortada geriye ne kaldıysa artık onu seçeriz, bizde yamuk olmaz diyen biz seçiciler.. ondördüne basmış ta ailemiz kimi münasip gördüyse artık onun goynuna girmeye hazır, boyuna köpüklü kahve pişirir durur eyi mahalle gızlarına döndük.. ne diyelim, temennimiz odur ki, hem zaten bu memleket bizi yıllardır bu günler için eğitti, memnun ederiz artık!

Sıkışık haftanın gündeminde seçim öncesi geçim meseleleri.. pardon, memleketin öncelikleri en öndeydi. Partilerin ülke sorunlarını masaya yatırıp, önce ülkemiz diyerek kendilerini feda etmelerini görmek, çok hoş bir duyguydu. Senin programın benimkine göre çok daha çok daha hayırlı olur, ben kendimi feshedip sana katılıyorum diyenler bile oldu. Hele bir kısım milletvekillerin kendi performanslarını değerlendirip de son beş yılda yeterince faydalı olmadıklarını gördüklerinden yerlerine daha uygun adayları önermediler mi.. ağlamayanlara ne olsun yani. Gözler yaşardı. Bu memleket kendileriyle gurur duydu.

Memleket seçim derdinde iken endeks de sayı peşinde idi ki.. seçim listeleri ve parti birleşememeleri ağırlıklı haftada endeksteki üç beş yüz puanla portföydeki azalmanın lafı mı olur, o da haydi bizden olsun dedik. Yılmadık, umutla bekliyoruz.. seçim olacak, seçimde seçilenler iyi olacak, iyi seçilenlerin kuracağı hükümet iyi olacak, iyi seçilenlere iyi oluşturulan hükümetin seçeceği cumbaba iyi olacak.. sonra hep birlikte oturup iyi kararlar alacaklar.. alacakları iyi kararlarla terör bitecek, dış borçlar silinecek, abenin dümenini iyi ayarlatacağız, sonrasında da bi bakacağız ki..borsamız iyi olmuş, hatta endeks bile yükselmiş. Zor iş mi.. bak, beş saniyede yazdım gitti. Hem şimdi olmasa da yeni seçime şurada ne kaldı ki.. bekleriz!

Sonuç olarak seçim kurulu partilere karar verdi, partiler adaylara karar verdi, biz alalım satalım yok sadece bakalım kararı verdik.. bi acaip hafta geçirdik, ya da geçirttiler.. işte öyle bir şey, o artık her neyse!
alihoca (11-06-2007), bikmisbroker (11-06-2007), dentist (10-06-2007), Emin (24-06-2007), flz (11-06-2007), kasved (10-06-2007), meraklı (12-06-2007), ŞEN (10-06-2007)
Eski 11-06-2007, 12:42
serdarkus - ait Avatar
.

Tanımlı Günün sistemi:

"Dana eti mi, süt danası eti mi?

Avrupalı tüketiciler, bundan böyle satın aldıkları etin dana eti mi, yoksa süt danası eti mi olduğunu etikete bakarak anlayabilecek...
11 Haziran 2007 13:17

avrupalı tüketiciler, bundan böyle satın aldıkları etin dana eti mi, yoksa süt danası eti mi olduğunu etikete bakarak anlayabilecek. Lüksemburg'da yapılan AB tarım bakanları toplantısının ardından kabul edilen yönetmeliğe göre, artık etiketlerde etler arasındaki fark belirtilecek. Buna göre 8 aya kadar kesilen sığırın etine ''süt danası eti'', 8-12 ay arasında kesilenlerin etine ise ''dana eti'' denilecek. Yeni yönetmelik gelecek yılın Temmuz ayında yürürlüğe girecek ve AB üyesi olmayan ülkelerden yapılan et ithalatına da uygulanacak.
AA "

Hani bizim coniler Japonyaya gittikleri seminerde öğrendikleri test metoduna hayran kalmışlar, “Gece arabanın içine bir kedi koyarız. Sabah bakarız. Eğer kedi sağsa aracın biryerinde açıklık var, anlarız. Eğer kedi havasızlıktan boğulmuşsa, test okeydir.”

Coniler kapmışlar işi ya, dönüp uygulamışlar hemen. Bir zaman sonra da gelen Japonlara başlamışlar anlatmaya, “Gece arabanın içine bir kedi koyarız. Sabah bakarız kedi içeride yoksa anlarız ki kaçmış, aracın biryerinde açıklık var. Kedi hala araçtaysa, test okeydir.”

Biz de şimdi bu et işini uygulamaz mıyız şimdi hocam. Aldığımız kanguru mu, bizon mu, uyuz tek toynaklı mahlukat mı, çiğ köftelik taze domuz eti mi yoksa yaşlılıktan eti atık karta kaçmış kart öküz mü.. bakarız etiketine, şıp diye anlarız."
bikmisbroker (21-06-2007), meraklı (12-06-2007), Ramo (11-06-2007)
Eski 21-06-2007, 02:28
.

Tanımlı B planiniz varmi??

Yeri bu topicmi bilemiyorum, amma aklima gelen bazi seyleri sizlerle paylasmak istedigim icin aklima geldigi sekilde yazip sizler ile paylasmak amaci ile yaziyorum.
Oncelikle siyasi yazilardan hoslanmam.. Bunu belirteyim.. Bu yazdiklarim da bu Topic'e yakismaz ise eger, Yoneticinin istedigi topic'e tasimasinda da bir sakinca gormuyorum..

Pesinen bunlari belirttikten sonra gelelim mevzuya;
Efendim Malum oldugu uzere secimler yaklastikca herkes bir anket yapiyor, herkes bir tahminde bulunuyor.
Bu anketlerin bu tahminlerin bir kismi mevcut AKP partisinin bu secimlerde %38 ile %40 arasi bir oy alabileceginden bahsediyor..
Boylesi bir durumda TEK baslarina iktidar sansini 1 defa daha yakalamis olacaktir AKP partisi..

Yakin zamanda yasanan Cumhurbaskani hadisesinden sonra bu secimlerde yukardaki gibi %38 hatta %40 lara varan bir yuzde ile AKP nin tekrar 1.ci parti olmasi durumunda bu ulkeyi neler bekliyor??

Hic dusundunuzmu??

Peki boylesi bir durumda B planiniz varmi??

Bir yerde okumustum, "Disinda birakarak buyutecegine, icine alarak kucult" demis adamin 1 tanesi.
Acaba diyorum, bu %40 lik OY potansiyeline kavusan AKP nin kazanilmasi mumkun degilmi??
Sundan eminim ki %40 lik OY potansiyelinin olusmasinin baslica etkenlerinden bir tanesi Turkiyenin son 5 senede (bir sekilde) ekonomik olarak eski donemlerden cok farkli bir tablo cizmesidir.
Bir diger faktor ise, yerel yonetimlerde olaganustu organize olmus kadrolari ile suratli ve etkili olarak HALKA hizmet anlayisi icerisinde olmalaridir.
Dolayisi ile AKP yerine OY isteyen partiler bu secim yarisini onde bitirmeleri halinde mevcut AKP hukumetinin cok cok daha ustunde bir atilim icerisinde olamalri ve vatandasa hizmet getirmeleri gerekmektedir.
Bunu hangi partimiz yapacak acaba??
Deniz Baykal li CHP mi? MHP mi? Eski tas eski hamam devam eden ANAP mi? Yoksa 2 sinin karmasi olarak tekrar sahalara dondurulmesine calisilan DP mi?

Tamam, sayin RTE nin cocuklari ve kendisi ile ilgili saibeli mevzular ortada dolasmaktadir..
Tamam, AKP nin destekleyicileri arasinda SERiAT isteyen radikal gruplarda vardir..
Tamam Sayin RTE nin kendi agzindan duyulan Kurt sorunu, Kuzey IRAK ve PKK ile ilgili cogunlugun hosuna gitmeyen soylevler de mevcut..!!

AMA bu radikal gruplar OY POTANSiYELiNiN %10'u nu veya en fazla %15'i ni temsil edebilir bu OY potansiyeli icerisinde, peki geriye kalan %25 OY POTANSiYELi nereden geliyor acaba??

Bu durumda bile, bu secimlerde AKP %38 veya %40 OY potansiyeline ulasirsa, B planini varmi acaba??

Herkes CANTADA keklik zannediyor bazi seyleri..
Herkes Turkiye capinda toplanan kalabaliklara guveniyor..
Bir noktaya dikkatinizi cekmek isterim, o kalabalik 3'e 4'e bolunecek OY SANDIGININ BASINDA!!

Bunu hic hesapladinizmi??

Kimi gidecek GP ye oy verecek, kimi gidecek Hic denenmemsi CHP ye, kimi ise Dogumu bile sancili olan DP ye oy verecek, MHP si de ANAP'i da CABASI...

AMA birileri de ISRARLA AKP ye oy verecek!!!

Durumun vahametini dusunebiliyormusunuz??

Peki boylesi bir durumda B PLANINIZ varmi??

Oldugunu Zannetmiyorum..
alihoca (21-06-2007), dentist (22-06-2007), Emin (24-06-2007), serdarkus (21-06-2007)
Eski 21-06-2007, 09:19
meraklı - ait Avatar
meraklı meraklı bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 287/1518
251 Mesaj ına 1077 Kere teşekkür edildi
Talking "abmdyo"

Sayın bikmisim ustam,

Her kişinin düşünmediği bir “B” planı olduğunu düşünüyorum. Türk insanı enteresandır ki chamaeleonidae (bukelemun) cinsi olup, her ortama rahatça uyum sağlayabilen, yumurta “kırılıyorum” dediği anda çözüm aramaya başlayan ve bulan yapısı ve genelde “bana dokunmayan yılan bin yaşasın” zikri ve fikri ile hoşnut devam eden bir toplumdur.

Bunun derinlerine- nacizane- çocukluğuna inmek gerekirse, yapısındaki çoklu toplum karışık fikir ve ideolojilerin harmanlanmasından ortaya çıkan enteresan bir paylaşımla yaşayan biz “Türkler” alt yapımızda bilumum farklı boy-sülale-ırk diyesim geldi birden- kavimlerden oluşmuşluğumuzun karmaşasında mutlaka ki çıkar bir yol bulunur.

Ama dediğinizde haklısınız, meydanlara toplanan yüzbinlerin sandık başında ne yapacağı bilinen bir meçhuldür.

AKP nin çalışma şekli bellidir...Daha önceki yazılarımdan da hatırlarsanız (okuyabilme fırsatınız olmuşsa) AKP nin ne kadar düzenli bir gruplaşma ve istikrarla yayıldığını, içten fetihlerle oyları bağladığını belirtmiştim.

Ve yine haklısınız ki kime, neden ve pişmanlık duyacağımızı bilerek oy vereceğimiz de malumdur.

O halde ruh sağlığına güvenen bir ağabeyimizi parti kurmaya teşvik edelim “ABMDYO”...yani....

"ArkaBahçe Müdavimleri ve Destek Yapı Organizması Partisi”

Yaşayan, yaşatan, anlayan ve gelişime açık bir oluşum.........

Kalınız sağlıcakla...
meraklı kullanıcısına teşekkür edenler
alihoca (21-06-2007), bikmisbroker (21-06-2007), dentist (22-06-2007), Emin (24-06-2007)
Eski 21-06-2007, 22:12
alihoca alihoca bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 361/2464
166 Mesaj ına 2501 Kere teşekkür edildi
Tanımlı

Alıntı:
bikmisbroker´isimli üyeden Alıntı
Peki boylesi bir durumda B planiniz varmi??
Sevgili Babo'm;

A Plan(lar)ı var mıydı ki?
alihoca kullanıcısına teşekkür edenler
bikmisbroker (22-06-2007), dentist (22-06-2007), Emin (24-06-2007)

Konuyu Toplam 3 üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 3 Misafir)

Konu Seçenekleri Bu Konuda Ara
Bu Konuda Ara:

Gelişmiş arama yap
Modları Göster