Strict Standards: Declaration of vB_Database_MySQLi::db_connect() should be compatible with vB_Database::db_connect($servername, $port, $username, $password, $usepconnect) in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 1095

Strict Standards: Declaration of vB_Database_MySQLi::select_db_wrapper() should be compatible with vB_Database::select_db_wrapper($database = '', $link = NULL) in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 1095

Deprecated: Non-static method vB_Shutdown::init() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 2294
Arka BahÇe - Sayfa 67 - Arka BahÇe Forumu
Arka BahÇe Forumu  

Geri Dön   Arka BahÇe Forumu > Arka BahÇemiz > Arka BahÇe
Kullanıcı ismi
Şifreniz
Kayıt ol SSS Üye Listesi Takvim Arama Bugünkü Mesajlar Bütün Forumları okunmuş kabul et

Konu Bilgileri
Konu Başlığı
Arka BahÇe
Konudaki Cevap Sayısı
14497
Şuan Bu Konuyu Görüntüleyenler

Görüntülenme Sayısı
652310

Konu Seçenekleri Modları Göster
Eski 13-04-2009, 09:59
AnnE - ait Avatar
AnnE AnnE bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 606/518
314 Mesaj ına 5527 Kere teşekkür edildi
Tanımlı Asabın bozuk hali

Seçim değil de, memleket hakkında abuk sabukluklar…

21. yuzyılda, sağ ve solu klasik tanımından farklı degerlendirmek gerekiyor. Bu ayrı ve uzun bir tartışma konusu. Zira, emekten, yoksuldan, sermayeden yana olmak, milliyetci, şovenist, enternasyonalist, küreselci, fundamentalist, laik, ateist, muhafazakar, modernist, yurtsever, humanist vs kavramlar, tektek tanımlarını bulmadan, bunların sag ve sol olarak tanımlanması çoğu koşulda birbirinin içine girmeye başlamış durumda.
Türkiye özelinde, meseleyi sağ/sol dışında degerlendirmek lazım. Kim CHP ye oy veren ile, CHP secmeninin politik bakışının yanı olduğunu söyleyebilir ki ? Kim DTP secmenine modernist ya da solcu tanımı yapabilir ? AKP’nin sosyal yardımları ‘’sol ‘’ bir numara mıdır, yada AKP li belediye calışanlarının sosyal hakları ? Bunları gecelim, sevgili halkımıza gelelim.

Halk, esas olarak malum 4 partiye oy veriyor. Dördünü tanımlarsak ; din kökenli AKP, milliyetci MHP, milliyetci DTP ve ne ‘’cumhuriyetci ‘’ ( ne demek anlamadım ama başka bir genel tanım bulamadım) CHP. Ha ; bir de, yeniden doğan, ‘’gerçek’’ dinci SP.

Rahmetli, ‘’ Ehveni-i şer şerlerin en kötüsüdür’’ derken ne de haklıymış. Bir sürü safdil AKP oy kaybetti diye sevinirken, bu oyların SP, BBP, MHP’ye gittigini nasıl da göremiyor. Acırım.
Yok efendim, CHP – ya da- sol – emekci kesimlerden oy alamıyormuş , zengin mahallelerden , zenginlerden oy alıyormuş. Şimdi hemen aklıma gelen zenginleri bir sayayım ; Turgay Ciner, Aziz Yıldırım, Sadık Albayrak, Ethem Sancak, Mehmet Agar, Ahmet Calık, Tayyip Erdogan, Murat Ulker…
Vallahi bu en populer zenginlerimizin hepsi bu mahallelerde oy kullanıyor ama hiçbirinin CHP ye oy verdigini ; saha doğrusu AKP ye oy vermedigini düşünemiyorum.

Ama mesela bu yazıyı okuyanların hemen hemen tamamının bu mahalle ya da sehirlerde oturdugunu biliyorum. Ve biliyorum ki, hepsi ;
• Türkiye ortalamasının üzerinde egitim ve kültür seviyesine sahip ;
• emeginin hakkıyla gecinen ; ‘’boğazından yetim hakkı geçmemiş ;
• cocugunun gelecegi için endişe duyan , ama bunun çözümünü memleketten kacmakta aramayan ;
• Bircoğu Cuma namazına gittiginde, önündekinin yırtık çorabından gördüğü parmak arası kirlere bakıp , ya da yanındakinin ceketinden gelen kesif sigara kokusunu duyunca, ‘’ bu memleket adam olmaz ‘’ diye kederlenen ;
• Ama bircogu AKP’ye oy vermeyen insanlar.
Yine bir sürü safdil, AKP İstanbul’da oy kaybetmedi derken, Sultangazi, Bayrampaşa, Esenler gibi yerleri İstanbul olarak kabul etmeye devam ediyor. Orada oy veren ve oy verilenlere ( adaylara ) bakmadan.

Sadece şunu sormak isterim ey ahali ; buralarda secilmiş adamlara bakıp, bunların hangisinin çalıştıgınız işyerinin patronu olmasını, ya da bırakın bunu, evinizin komşusu olmasını içinize sindirebilirsiniz. Aylık geliri 200 YTL civarında huzur hakkı olan Belediye Meclis Uyesi olmak için cırpınan adamların suratına baktıgınızda hangi çağdaşlık, ahlak, modernite, gelecek aklınıza geliyor.

Siyasetin , sadece profesyonel bir meslek degil, esas olarak ‘’sağlam gelecege yatırım ‘’ mesleği oldugunu görmeden memleket için kederlenmenin ne anlamı var.

Türkan Saylan’ın bile gözaltına alındığı gün, ne çagdaşlığı, ne geleceginden bahsedeyim. İsteyen istedigi kadar halktan kopuk yorumu yapsın burada aklıma gelip, bölük pörcük yazdıklarıma. Ben tabii ki bu halktan kopugum. Var mı bana bu yaftayı yapıştıran dümbüklerden bir tanesi çıkıp, halkı cagdaşlastıralım desin !!

Bu memleketin , esas memleket sever halkı, duble yol pesinde degil. Tüp kuyrugu, Sana kuyrugu varken daha mutlu degil miydi ? Hababam Sınıfı’ndaki Mehmet Ali yimi tercih eder, 50 sarışındakini mi ?
Kapagı zor acılan Yeni Rakı’yı mı, metil alkollü Yeni Rakı’yı mı ?
Gecelim…
Ugur Mumcu, bunda 25 yıl önce, İHL kökenlilerin önce egitimi sonra da yargıyı ele gecirmekte oldugunu sayısal olarak gözler önüne koymuş ve bu günlerin işaretini vermişti.

Bir ilave de ben yapayım. Yine o günlerden başlayarak , özel okullar ve özel dersaneler de iki grupta faaliyet gösterdi. Bir grubu, yukarda bahsettigim, bu yazıyı okuyan ana babalardı. Onlar, varlıklarını cocuklarına feda etmeye devam ettiler, cok iyi egitim almaları için yırtındılar, bunu becerebilenlerin cocuklarının büyük şirketlerde kariyer yapmalarını hedeflediler.

Ama, o özel okul ve dersaneler, bu yatırımı yapmayan,yapamayan ailelerin cocuklarını topladı, özel sınıflarda yarıştırdı, sadece hukuk fakultelerine degil, devlet fen liselerine, soktu, OSS şampiyonları üretti, onları en iyi muhendislik fakultelerinde özel burslar, yurtlarla yetiştirdi. Mektepleri bitirince, KİT bursları ile, yurtdışına yolladı, sonra KİT lerde işe soktu. En yeni teknolojiyi bilen bu cocuklar, en iyi bilgiişlem madrabazlıklarını, en iyi komunikasyon dalaverelerini uygulamayı herkesten iyi örgendiler. Hukuk fakultelerinden , Siyasal Bilgilerden gelen ağabeyleriyle, karmaşık düzenlerin altyapılarını kurdular. Bu yazıyı okuyanların cocukları Fen Liselerine, Bilkent, ODTU Elektronik fakultelerinin kapılarından gecemezken onlar oraları mesken tutmak bir yana hoca bile oluverdiler.
Farkında mısınız ?
Devlet elden gidiyormuş !!!
Hade lan. Giden gideli cok oldu. Bizler kendi gelecegimizi garantiye almaya calışırken , onlar memleketin gelecegini dizayn ettiler bile.
Gecelim.
AnnE kullanıcısına teşekkür edenler
alihoca (22-04-2009), ar_de_ (13-04-2009), dentist (13-04-2009), Emin (25-04-2009), Master (13-04-2009), meraklı (14-04-2009), neron (13-04-2009), Ramo (14-04-2009), Süvari (13-04-2009)
Eski 14-04-2009, 06:06
AnnE - ait Avatar
AnnE AnnE bağlı değil
.

Tanımlı

fft1_mf219974.jpg

Dün biri söylemiş : SOKRATES'i ve savunmasını herkes bilir ama onu yargılayan savcı tarihin çöplüğünde çürüyüp gitmiştir.
alihoca (22-04-2009), ar_de_ (15-04-2009), buena vista (17-04-2009), coser (14-04-2009), Emin (25-04-2009), Gozlemci (15-04-2009), janus (14-04-2009), Master (14-04-2009), meraklı (14-04-2009), neron (14-04-2009), Ramo (14-04-2009), Ömmes (17-04-2009)
Eski 17-04-2009, 06:51
AnnE - ait Avatar
AnnE AnnE bağlı değil
.

Tanımlı

Sinirlendikçe aklıma gelenler ;

1. Cos Landandik mi ne diye bir herif vardı hatırlıyormusunuz ?
Acından ölen çakma entel bir sürü karı bunun gibi dallamalara Türkiye'nin tarihi ve turistik yerlerini gösterecem diye kendilerini paralarlardı.
Nihayetinde Savaş Ay' ın pişirip medyaya pazarladığı seksi bir kara kızla evlenmişti.

Gecen yıl da, Türkiye'de yargı konusunda büyük problemler oldugunu belirten bir raporun sahipligini yapmıştı bu dallama.

Nerde bu ? Gelsin şimdi, Türkiye'ye ve insanların gözüne baka baka yargıyı eleştirsin ? Nerelerde o galaboy ? var mı o ilkelilik?
(Admin editleme, ifade özgürlüğümü kullanıyorum.Galaboyu merak eden Rusca sözlüğü bakar.)

2. Meşhur iddaaname tarihin çukurlarından suç eşelemeye devam ediyor. Hadi bakalım bende bir ispiyonda bulunayım : Halen başbakanlık yapan zatın çocuğunun nikah şahitliğini yapan, ve bir zamanlar katliam yaptırdığı bir yere tepetaklak çakılan ve ispatlanmış toplu cinayet sucu ile ( başka bir suc degil ha ) hapiste yatanlara, başbakanın '' o benim en eski ve en iyi arkadaşımdır'' demesi sizde ne gibi duygular uyandırıyor ?

3. Deniz Feneri mi dedin ? Olduğu gibi girsin bir yerlerinize o fener.
4. Aslanlı köşk mü ?
5. Hocalı Katliamı mı ? Hiç duydunuz mu ?
6. Ulan bunlar bu saatten sonra zorla milliyetçi yaparlar adamı be.
account (17-04-2009), alihoca (22-04-2009), ar_de_ (17-04-2009), buena vista (17-04-2009), Emin (25-04-2009), hazan (17-04-2009), Master (17-04-2009), meraklı (17-04-2009), neron (17-04-2009), Ramo (17-04-2009), Ömmes (17-04-2009)
Eski 24-04-2009, 22:45
dohol dohol bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 187/292
54 Mesaj ına 2054 Kere teşekkür edildi
Tanımlı Fıkramı gerçekmi anlamakta zorlandım...

İSTE BUGUNKU DURUM OZETİ....

Tayyip bir okulu ziyaret eder öğrencilerle sohbet eder.
Öğrencilerden Temel, size 3 sorum olacak der;

1- Nasıl oldu da seçimlerde bu kadar yüksek oy aldınız?
2- Özelleştirmeden gelen bütün paralar nereye harcandı?
3- Türban'ı neden sorun haline getiriyorsunuz?

Aniden zil çalar çocuklar tenefüse çıkarlar.
Teneffüsten döndüklerinde sözü Dursun alır;

- Size 5 sorum olacak der ve sorar :

1- Nasıl oldu da seçimlerde bu kadar yüksek oy aldınız..?
2- Özelleştirmeden gelen bütün paralar nereye harcandı..?
3- Türban'ı neden sorun haline getiriyorsunuz. .?
4- Ders zili neden 30 dk önce çaldı..?
5- Temel nerede...?
dohol kullanıcısına teşekkür edenler
account (26-04-2009), alihoca (12-05-2009), AnnE (25-04-2009), ar_de_ (09-05-2009), Buddha (26-04-2009), dentist (28-04-2014), Emin (25-04-2009), Gozlemci (09-05-2009), hazan (27-04-2009), Master (25-04-2009), meraklı (27-04-2009), neron (26-04-2009)
Eski 09-05-2009, 05:57
Gozlemci Gozlemci bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 73/737
61 Mesaj ına 268 Kere teşekkür edildi
Tanımlı Demokrasi???

Herkesin uzerinde anlastigi bir demokrasi tanimi yoktur. Ama bence, demokrasinin esasi bireylerin ifade ozgurlugune (ki her ulkede bir siniri vardir) ve her bireyin yonetime esit sekilde katilmasina dayanir diye ozetlenebilir. Bana gore demokrasinin en az iki on kosulu vardir. Birisi laiklik, digeri evrensel hukuk. Ikisinden birinin olmamasi en azindan insanlarin fikirlerini ozgurce ifade etme olanagini ortadan kaldirir.

Turkiye'de son altmis yilda demokrasi var miydi bilemem. Ama son iki-uc yilda, Turkiye daha az demokrasinin oldugu bir yerdir. Cunku evrensel hukuk ilkelerinin uygulanmadigi Riza Turmen, Sami Selcuk, Sabih Kanadoglu gibi hukukcular tarafindan belirtilmektedir. Iktidari elestiren kimseler (evinde kitap cikanlardan bahsedilmektedir, bomba cikanlardan degil), neredeyse bir yil boyunca iddianame olmadan hapiste tutulmaktadir. Haberlesme ozgurlugu ortadan kalkmistir. Ifade vermeye davet edilse gelecek kisiler, gozaltina alinip, en az dort gun, bazen yillarca hapiste tutulmaktadir.

Elestiriler "bu mevkide, bu yastaki insanlar bu isleri yapmaz, sorusturmayin" seklinde degildir. Aksine, darbe yapilmak istendiyse, ya da diger karanlik isler yapildiysa, herkes ama herkesin sorguya cekilerek gerceklerin aciga cikmasi ortak istektir. Ama, bunun evrensel hukuk cercevesi icinde yapilmasi gerektigini soylemektedirler. Adamin evinde bomba bulunduysa mahkeme suresince gozaltinda bulundurun. Emin olun kimse elestirmez ama hukumet aleyhine toplanti yapti diye insanlari hapiste, iddianame olmadan, bir sene bekletmeyin. Bu orgutun kasasi diye iddia ettiginiz adamlarin, hapiste olmesine izin vermeyin. Evlerinden, bilgisayar ve CDlerini aliyorsaniz, bir kopyasini aninda avukatina verin. Politikacilarin kendini bassavci ilan etmesine karsi durun ki gucler ayriligi ilkesi bozulmasin.

Anti-demokratik yontemler kullanarak demokrasi gelmez, ulke ilerlemez. Demokrasi ilerliyecek diye anti-demokratik yontemleri alkislar ve dolayli olarak desteklerseniz, evrensel hukuk ilkelerinin irzina gecilmesine seyirci kalirsaniz, elde edeceginiz polisin bir sabah evinizi basip, size neden suclandiginizi soylemeden bir yil iceride tutmasi olacaktir. Buna otoriter yonetim denir, demokrasi degil!
Gozlemci kullanıcısına teşekkür edenler
alihoca (12-05-2009), AnnE (11-05-2009), ar_de_ (09-05-2009), Emin (15-05-2009), LAZIO (10-05-2009), Master (09-05-2009), meraklı (11-05-2009), neron (11-05-2009), Ramo (09-05-2009)
Eski 10-05-2009, 15:27
LAZIO LAZIO bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 111/62
83 Mesaj ına 243 Kere teşekkür edildi
Tanımlı Masum Degiliz Hicbirimiz.....

Gercek demokrasi ancak insanlarin bunu talep etmesi ile gerceklesir;

Kaybedilen bir secim sonrasi,halkin zekasini ve iyi niyetini sorguluyorsak.....

Oy degerlerinin egitim,sosyal sinif,ekonomik durum gibi kriterlere gore degismesini tartismaya aciyorsak......

Orduyu goreve cagiran pankartlarla yuruyen,eski generallere darbe brifingi veren profesorlere tepki vermiyorsak.....

"Modern Turkiye'nin egitim yuvalarina turbanla girilmesini icim istemiyor ve bundan rahatsizlik duyuyorum,ama ben boyle dusunuyorum diye kimsenin egitim hakkinin elinden alinmasinada razi olamam"diyemiyorsak.......

Butun TV kanallarinin naklen verdigi Genel Kurmay Baskani'nin konusmasina,"ne olur ne olmaz" tam takim ust duzey katilmakla kalmayip,adam iceri girdiginde Milli Guvenlik hocasi sinifa giren ortaokul talebeleri gibi ayaga firlayan basin mensuplari bizi hem guldurup hem dusundurmuyorsa....

"Bu adamdan nefret ediyorum,ancak yirmi yildir uygulanan usulden vazgecip hukugu egip bukup Cumhurbaskanliginin engellemeye calisilmasina da karsiyim diyemiyorsak......

Bu gunku demokrasi ihlallerini basliga tasiyip,darbe gunlerinde generalleri yalayip yutan gazetecilere itibar ediyorsak......

"Ceketimi koysam sectiririm" diyebilen, secilenin vicdan ve iradesine ipotek koyan bir siyasi sistemden cozum cikabilecegine inaniyorsak....

Bizim mucadelemiz demokrasi degil siyaset mucadelesi.....Bunlar gitsin oteki gelsin mucadelesi.....Hic bir netice vermedi.....Bu sistem icinde bir altmis sene daha netice vermiyecegi kesin.....LAZIO

--------------------------------------------------------------------------
LAZIO kullanıcısına teşekkür edenler
account (10-05-2009), alihoca (12-05-2009), AnnE (11-05-2009), ar_de_ (15-05-2009), Emin (15-05-2009), Master (11-05-2009)
Eski 11-05-2009, 06:45
AnnE - ait Avatar
AnnE AnnE bağlı değil
.

Tanımlı Matematik

Derme çatma ;

1. Demokrasi, sermaye birikim ve paylaşım sürecine paralel olarak gelişir. Yani, dünyanın en köklü demokrasileri, en uzun sermaye oluşum süreci ve buna paralel kültürel gelişim sürecini yaşamış ülkelerde görülen birşeydir. Diğer, yani bu tanıma uymayan ülkelerdeki demokrasi mücadelesi, iktidarı risksiz ele geçirme uyanıklığının bir tezahürüdür.Bizde, ARAÇ diye tanımlanır. ( Ve ya safdilliktir. )

2. Kapitalizmin doğal süreci içinde uluslaşamamış ülkelerde demokrasi gelişemez. Aksini zorlarsanız Alışveriş merkezi kapısına dikilen palmiyeye benzer.

3. Din, demokrasi ile aynı cümle içinde kullanılamaz. Zira, din, özgürlüklerin nasıl kullanılamayacağının en katı ve kat'i tanımlarından oluşur.

4. Gelişmişlik ve demokrasi ve intihar cenneti İsveç'i örnek gösterirken, adamların 200 ( ikiyüz) yıllık uluslaşma tarihini, Norveç ve Finlandiya'nın neden İsveç'ten ayrıldığını öğrenmekte acaip fayda vardır.

5. 150 yıldan kısa süren bir demokrasi mücadelesini ben görmedim. En yeni Örneği İspanya olup, onun da tarihine bir bakmak icabeder.

6. İçsel dinamiklerle sermayesini oluşturamamış ülkelerde demokrasi de dışsal olur. ( kısaca itekleme diyoruz.)

7. Yine de iteklemekte fayda vardır.

8. Hadi bakalım, provakasyonun dibini bulalım ; Tıpkı Balkanlar'da olduğu gibi, doğuda da, techir yapılmayıp, Böyük Ermenistan kurulabilse idi, bu, bugünkü Türkiye nasıl biryer olurdu ?
alihoca (12-05-2009), ar_de_ (15-05-2009), Emin (15-05-2009), LAZIO (11-05-2009), Master (11-05-2009), meraklı (11-05-2009), neron (11-05-2009)
Eski 11-05-2009, 13:55
LAZIO LAZIO bağlı değil
.

Tanımlı Mi acaba....

Sermaye birikimi,refah duzeyi,egitim seviyesi demokrasinin onsartimidir yoksa sonucumu?....

Batida demokrasi hareketi basladiginda refah seviyesi cokmu yuksekti?...Fransiz ihtilalinin en buyuk sebeplerinden biri yokluk degilmiydi?...

Demokrasiye bu kadar direnc gostermemizin sebebi, sistemden nemalananlarin bilincli olarak icimize saldigi korkular olabilirmi…(Ornegin,ben kominist Ivan korkusu ile yetistim….Gozleri votkadan kan canagina donmus Ivan gelip hepimizi kesecekti….Sonra gele gele Natasalar,Nureyev,Kournikova falan geldi….Yeni korkular buldular.)

150 yilda surse biryerden baslamamiz gerekmezmi?....“Egemenlik kayitsiz sartsiz milletindir”diyen bir liderin kurdugu cumhuriyette 60 kusur yil sonra “Benim oyum cobaninki ile birmi olacak?”tartismasi yapildigina gore bir arpa boyu yol almadigimiz ortada…..

Bu arada benim turist olarak iklim ve karanliktan bunalip uc gunde otelin balkonundan assagi atlamayi dusundugum Isvec’de intihar oranlari ile demokrasi ne kadar ilgilidir tartisilir…

Bencede iteklemekte fayda var……

Az rotarlida olsa,Anneler gununuz kutlu olsun…….LAZIO

-------------------------------------------------------------------------
alihoca (12-05-2009), ar_de_ (15-05-2009), Emin (15-05-2009), janus (29-05-2009), meraklı (12-05-2009), Ramo (11-05-2009)
Eski 12-05-2009, 06:27
AnnE - ait Avatar
AnnE AnnE bağlı değil
.

Tanımlı

ONSARTI deyince, aklıma geldi. Dün bu yazıyı okuyan bir tanıdık beni aradı; ''yahu AnnE bazen yazışmalarınızda ipi koparıyorum; ONSARTI nedemek ? '' diye sordu. Ben de, henuz Lazio'nun yazısını okumamıştım. Lamn dedim, Bahçe'de benim bile anlamadığım kelimeler mi kullanılıyor, yumuldum herdilden ne kadar sözlük varsa. Yok ! böyle bir kelime yok. Fransızca olduğunu düşündüm, memlekette bu dili iyi konuşan bir arkadaşı aradım ; muhtelif yazılışlarla çözmeye çalıştık yok kardeşim, böyle bir kelime yok.

sonra Bahce'ye gelince gördüm ki, o bizim onsartı, noktasız yazılmış ÖNŞARTI imiş. Ohhhh be bi rahatladım ki ...

Demokrasiye gelince; aslında bunun da sözlüklerde karşılığı yok. Mesela Lazio Fransız ihtilalinden söz etmiş. Yahu ; adı üstünde İHTİLAL. Kan, gözyaşı,açlık.

1700lerin sonları, 1800'lerde Fransa ve cümle ihtilal ülkelerinde demokrasi mi var ? İhtilal kelimesi yerine devrim kelimesi kullanırsak daha iyi olacak sanırım ;hadi inkılab desek de olur. Bu bir halden diğer bir hale kalb olma sürecinde ne demokrasisi ?

150 yıl sürse de biryerden başlandı bizde de tabii. Ama ne yazık ki bu sürec, henüz adet bile göremeden, tecavüze uğradı ve 1950 lerde kırıldı. Ondan önceki, savaş sürecini de gözönüne alırsak, 1940 ların başında, yani henüz 16 yaşında, kırıldı. Bir defa daha yazmıştım ; kırılan devrim kemiği düz kaynamaz, yöndeğiştirir. Ne yazık ki şemsiye artık açılamamaktadır.

Ivan meselesine gelince ; al sana kırılan bir devrim süreci daha. Garibim Ivan ; 60 kusür yıl, kira, elektrik,su, süt, et, gaz, ekmek, ve dahi votka için küçücük bütcesinden tasarruf yapmaya ihtiyacı olmadan , her akşam sıcak evinde , Nataşa Yenge'mle huzur içinde yaşar,klasık müzik dinler, kücücük evine sığdırdığı pianosu ve duvar dolusu kitaplığına karşı kaliteli votkasını yudumlarken, bugün gegldigimiz günde, her sene en az ikiyüzbin Ivan abimiz, sahte votkadan ya kör oluyor ya da ölüyor. Nataşa Yengemin kızı Alina'da buralarda, ter kokuları içindeki ''karakafalar'' içinden kendine gelecek vadedecek bir tanesini arıyor.

Hiçbirşey mücadele etmeden olmuyor. Hak mücadele ile kazanılıyor.
Netice olarak, demokrasi iyi birşeydir ; hakedene...
account (12-05-2009), alihoca (12-05-2009), ar_de_ (15-05-2009), Emin (15-05-2009), LAZIO (12-05-2009), Master (12-05-2009), meraklı (12-05-2009), neron (13-05-2009)
Eski 12-05-2009, 13:28
LAZIO LAZIO bağlı değil
.

Tanımlı

Gavur klavyesi ile Turkce yazinca boyle yalnis anlamalar olabiliyor.....Bu birsey degil gecenlerde bir arkadasima "Ben burada cok SIKILIYORUM (kucuk harflerle) yazinca.....yalnis anlamanin daha dogrusu yalnis anlar gibi yapmanin buyugunu yasadik......LAZIO

--------------------------------------------------------------------------
alihoca (12-05-2009), dentist (28-04-2014), meraklı (13-05-2009)

Konuyu Toplam 2 üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 2 Misafir)

Konu Seçenekleri
Modları Göster