Strict Standards: Declaration of vB_Database_MySQLi::db_connect() should be compatible with vB_Database::db_connect($servername, $port, $username, $password, $usepconnect) in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 1095

Strict Standards: Declaration of vB_Database_MySQLi::select_db_wrapper() should be compatible with vB_Database::select_db_wrapper($database = '', $link = NULL) in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 1095

Deprecated: Non-static method vB_Shutdown::init() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 2294
Guruba gush’bakışı.... - Sayfa 41 - Arka BahÇe Forumu
Arka BahÇe Forumu  

Geri Dön   Arka BahÇe Forumu > Bahçıvanlar > Fidanlık
Kullanıcı ismi
Şifreniz
Kayıt ol SSS Üye Listesi Takvim Arama Bugünkü Mesajlar Bütün Forumları okunmuş kabul et

Konu Bilgileri
Konu Başlığı
Guruba gush’bakışı....
Konudaki Cevap Sayısı
14167
Şuan Bu Konuyu Görüntüleyenler

Görüntülenme Sayısı
626105

Konu Seçenekleri Bu Konuda Ara Modları Göster
Eski 30-01-2007, 22:55
kasved kasved bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 17/238
17 Mesaj ına 81 Kere teşekkür edildi
Tanımlı AKP 'karasabana' döndürdü

AKP 'karasabana' döndürdü

MEHMET EMİN BERBER

DATÇA - Tarımda AKP ve IMF dayatmalarıyla uygulananan politikalar, üreticinin belini büktü. Datça'nın Yazıköyü Belen Mahallesi'ndeki üreticiler, artan maliyetler nedeniyle yıllar önce bıraktıkları karasabana döndüler. Belenli çiftçi Beydoğan Ballı , "Artan maliyetlere yetişemiyoruz. Mazotun yanına yaklaşamıyoruz. Rençberin durumu içler acısı. Tarım çöktü diyorlar. Tarım viran oldu. Tayyip Erdoğan görsün bu halimize de çare bulsun" dedi. İki ineğini çifte koşarak erken gelen baharla birlikte tarlasının tavlandığını söyleyen Ballı, kendisi gibi diğer üreticilerin de karasaban ve pulluğa döndüklerini söyledi.
kasved kullanıcısına teşekkür edenler
alihoca (07-02-2007), bikmisbroker (01-02-2007), Ramo (01-02-2007)
Eski 01-02-2007, 19:09
flz flz bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 41/319
39 Mesaj ına 191 Kere teşekkür edildi
Tanımlı Pide dö Samsun...

“Bir yaz günü uyuya kalmışım. Kendimi, rüyamda önceleri epey vakit geçirmiş olduğum Nev-York şehrinde buldum. Aradan uzun yıllar geçmiş, 2050’li yıllara gelmişiz. Broadway’den aşağıya yürüyüp meşhur Times meydanında vardım.Gözlerim aşina olduğum koskoca Amerikan sigarası, Amerikan arabası reklamlarını arıyordu.Evet gene o kocaman, dev bina büyüklüğünde reklamlar vardı. Fakat hayret, gözlerime inanamayıp bir daha baktım. Bir ulu binanın tüm yüzünü kaplamış dev levhada, Türkçe olarak (!)
Nefis Rize Çayı, İşte Hakiki Çay yazıyor. Yazının yanında lale biçimli, ince belli, cam bardakta tavşan kanı bir çay resmediliyordu. Sadece en dipte küçüçük harflerle İngilizce olarak Drink Real Tea eklenmişti.

Büyük görkemli bir binanın üzerinde yanıp sönen ışıklarla Türkçe olarak Alışveriş Merkezi yazılıydı. Car Merkezi, Flower Merkezi, Furniture Merkezi, Hair Merkezi,…merkezi de merkezi…Amerika’da her yanı bir merkez lafıdır kaplamış gidiyordu.

…..dolaşıp dururken yorulmuşum. Üstünde Jimmy’s Kahvehanesi yazılı, şemsiyeli masaları sokağa taşmış sakin bir yer gördüm, gidip bir masaya oturdum. Gelen görevli Türk olduğumu öğrenince arsız arsız sırıttı, bir iki kelime Türkçe bildiğini gösterme çabasına girişti. Kola yokmuş, ithal malı soğuk bir Susurluk marka ayran getirdi…”

….

“Türk demek Türkçe demektir; ne mutlu Türküm diyene” meğer meşhur sözün, birinci kısmı da varmış….

Atatürk’ün Türk bilimci ve eğitimcisine vasiyeti:
“Bakınız arkadaşlar, ben belki çok yaşamam. Fakat siz ölene dek Türk gençliğini yetiştirecek ve Türkçe’nin bir kültür dili olarak gelişmeye devamı yolunda çalışacaksınız. Çünkü Türkiye ve Türklük, uygarlığa ancak bu yolla kavuşabilir.”

Bir Nev-York Rüyası
“Bye-Bye” TÜRKÇE
Oktay Sinanoğlu
…..
Sn. bikmişbroker..konunun üzerinden bir hayli zaman geçti ama…benim katkım da bu kitaptan alıntılar olsun ….

Pide dö Samsun veya kebabchi , bir sonrası Bağdat Caddesi , Nişantaşı, Nev-York Bagel karşısı Symyth Sarayı….

….
“Türk dili, Türk milletinin kalbidir, zihnidir” M. Kemal ATATÜRK 1930

damarlarda tıkanıklık zihinde bulanıklık olmayan, sağlıklı günler temennisiyle….
flz kullanıcısına teşekkür edenler
alihoca (07-02-2007), bikmisbroker (01-02-2007), Ramo (01-02-2007)
Eski 01-02-2007, 20:28
bikmisbroker - ait Avatar
bikmisbroker bikmisbroker bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 590/835
107 Mesaj ına 2990 Kere teşekkür edildi
bikmisbroker - MSN üzerinden Mesaj gönder
Tanımlı

Alıntı:
flz´isimli üyeden Alıntı
Symyth Sarayı….

Bana bir fikir verdi bu..
Kanada da "Symyth Palace" acsam mi acaba?
Hem Franchising de veririm
TEKNiGE iNANMA TEKNiKSiZ KALMA. Bikmisbroker
bikmisbroker kullanıcısına teşekkür edenler
alihoca (07-02-2007)
Eski 01-02-2007, 21:56
flz flz bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 41/319
39 Mesaj ına 191 Kere teşekkür edildi
Tanımlı

Alıntı:
bikmisbroker´isimli üyeden Alıntı
Bana bir fikir verdi bu..
Kanada da "Symyth Palace" acsam mi acaba?
Hem Franchising de veririm

Arka Bahçe üyelik bilgileri (flz)

Yaşadığınız yer : İstanbul
İşiniz :symyth table tasarım, imalat, pazarlama ve ihracatı....
flz kullanıcısına teşekkür edenler
alihoca (07-02-2007), bikmisbroker (02-02-2007)
Eski 03-02-2007, 09:57
dentist - ait Avatar
dentist dentist bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 1.058/2200
469 Mesaj ına 3880 Kere teşekkür edildi
Tanımlı Buyrun burdan yakın....

Olayı aşmışlar artık.

adsız.JPG
dentist kullanıcısına teşekkür edenler
alihoca (07-02-2007), buena vista (03-02-2007)
Eski 03-02-2007, 13:12
buena vista buena vista bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 895/3266
652 Mesaj ına 4322 Kere teşekkür edildi
Tanımlı 9 bin cami imam bekliyor

A.A.

Diyanet-Sen Genel Başkanı Ahmet Yıldız, 9 bin caminin imam, 5-6 bin caminin de kadro beklediğini söyledi.

Yıldız, sendika yönetim kurulu üyeleriyle İlgi Residence Hotel'de düzenlediği basın toplantısında, yetkili sendika oldukları 3 yılda din görevlilerinin mali, sosyal ve hukuki haklarında yaşanan kazanımlar hakkında bilgi verdi.
Sağlanan kazanımlara rağmen din görevlileri ile yardımcı ve teknik hizmetlerde çalışan bin 500 Diyanet İşleri Başkanlığı çalışanının üvey evlat muamelesi gördüğünü savunan Yıldız, “9 bin cami imam, 5-6 bin cami kadro bekliyor” dedi.

Yıldız, Kuran kurslarına 12 yaş sınırı getirilmesi, meslek liselerindeki katsayı uygulaması, imam hatiplere ilginin azalması nedeniyle çocukların yeteri kadar dini bilgi alamaz hale geldiklerini ve bir manevi boşluk oluştuğunu anlattı. Ahmet Yıldız, Hrant Dink cinayetinde, annesinin, “dua okumasını bilmediğini, hiç oruç tutmadığını” söylediği zanlının, böyle bir manevi boşluk içinde olmasının da etkisi olduğunu kaydetti.

Basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Yıldız, din görevlilerinin Diyanet İşleri Başkanlığı dışındaki kurumlara geçişiyle ilgili soru üzerine şöyle konuştu: “Din görevlileri de 657'ye tabi kamu görevlileridir ve diğer kamu görevlilerinin tabi oldukları hükümle tabiler. Diyanet gibi Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Bayındırlık ve İskan Bakanlığı da devlet kurumlarıdır. Din görevlilerinin diğer devlet kurumlarına geçmek istemesi doğal karşılanmalı, bunun ayıplanmasını doğru bulmuyorum. Diyanet İşleri Başkanlığı branş, tahsil durumu gibi kriterlere bakarak personelinin çok sınırlı bir şekilde geçişine izin veriyor. Hiçbir kamu görevlisine bu konuda sınırlama getirilmesini istemiyoruz.”

“TEPKİ CUMHURBAŞKANI'NA DEĞİLDİ

Sümerolog Muazzez Çığ'a verilen ödül sonrasında yaptığı açıklamalar nedeniyle hakkında soruşturma açılmasıyla ilgili soruyu da yanıtlan Yıldız, “Bu tepki köşke ve Cumhurbaşkanı'na değildi. Devleti temsil eden bir kurum ve kişiye yönelik bir tartışmada taraf olamak istemeyiz. Ama mabedimize uzatılan dile karşı sessiz kalamazdık, kalamayız” dedi.

nimik yorum: ülkemizin tek ve en büyük sorunu !
buena vista kullanıcısına teşekkür edenler
alihoca (07-02-2007), dentist (04-02-2007), Ramo (04-02-2007)
Eski 07-02-2007, 21:23
buena vista buena vista bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 895/3266
652 Mesaj ına 4322 Kere teşekkür edildi
Tanımlı ÖzlÜ SÖz

Tutuştuğumuz lades.
İşi gücü bırakıp
Mezarlığa nazır
Bir eve taşındım.
Ölüm, sen beni aldatamazsın,
Aklımda!"

Zincirlikuyu Mezarlığı'nın kapısındaki "Her canlı ölümü tadacaktır," yazısından sonra Zaman'dan Hasan Sutay, Behçet Necatigil'in Lades şiiriyle konuya noktayı koyuyor.
Eski 09-02-2007, 21:57
serdarkus - ait Avatar
serdarkus serdarkus bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 317/1236
52 Mesaj ına 2228 Kere teşekkür edildi
Tanımlı Sistem sistem dediklari, üç beş yazı birkaç çizi

Alıntı:
Ey ahali, bakmayin serdarkusumuzun boyle serzenisde bulunduguna, 2.0 lara yakin yerden DOHOL aldigini, aldigi dakkika bana yazmisti.
Merak ettigim, O DOHOL leri nereden (hangi fiyattan) sattigi dir!! Ser verir SIR vermez, sesiz ve derinden islem yapar..
iHlash ha..

Ben masumum
Al diyor alıyom, sat diyo satıyom. Ben bunu hep yapıyom.

İnadımla inatlaşıyorum, sazanlığımla zıtlaşıyorum.. birini okuyup sapıtıyorum, diğerine bakıp atlıyorum. Kendimi çok bilir sanıyorum, kendisine genelde mahcup oluyorum. Ben bunu hep yapıyorum, ama sonunda o haklı çıkıyor.

Kendisine sistem diyor. O da her ne demekse!
bikmisbroker (10-02-2007)
Eski 09-02-2007, 22:05
serdarkus - ait Avatar
.

Tanımlı Leslie Nielsen "Hırsız ayağa kalk" dedi, salonda oturan kalmadı!

Alıntı:
izlenim2
AB uyum yasalarinin-suclu lehine yarattigi- degisikliklerin Polisimize yan etkisi olmus, (yakaladiklari suclularin hemen arka kapidan saliverilmesi) Kap kaccilik ve suc orani artmis. Kiminle ne konussam hemen kendisinin ve/veya yakinin basindan gecenleri anlatiyor.
Tamam istanbul NUFUS olarak artik ZIVANADAN cikmis vaziyette ama bu durumun bu derece kotulesmesi iyi degil.

Dün sabah işyerinden bir çalışan, gece eve hırsız girdi dedi.

Uyurlarken girmiş, iki katı dolaşmış, cüzdanla deri ceketi almış, araba anahtarı ve cüzdan içindeki işyeri kimliği giderken pencere kenarına bırakmış (sadece bu yüzden, hayır dua da aldı.. dedim ki demek hırsızın anası çocuğuna çok dua etmiş oğlum hayırlarla anılasın diye vakt-i zamanında), sonra yan komşuya uğramış, lcd tvyide sırtlamış gitmiş.. büyük ihtimallle çıkarken yatanların alnına birer öpücük de kondurmuştur, ne de olsa artık hırsızlarımız Cumhuriyet devri çocukları, hepsi de en azından bir ilk mektep bitirme mecburiyetiyle yetiştirildiler.. okumuş çocuklardır hepsi abisi. Medeniyetin gözünü seveyim, ne o eskiden at üzerinde yol kesip kervan soymalar.. giremezdik abeye kalsaydık eğer o cahillikle!.

Hep derim, Yüce Rabbimin sevdiği kullarını yetiştirdiği otlaklardanız.. meee!
AnnE (10-02-2007), bikmisbroker (10-02-2007), dentist (10-02-2007), ewp (09-02-2007)
Eski 09-02-2007, 22:17
serdarkus - ait Avatar
.

Tanımlı Öptüm, öptün, hep öptüler..

Alıntı:
serdarkus´isimli üyeden Alıntı
..

Hep derim, Yüce Rabbimin sevdiği kullarını yetiştirdiği otlaklardanız.. meee!

Son bayram tatilinde Ayvalık’ta bir mola vermiştik. Dikkatimi çekti demeyeceğim, ürpertti. Kasabanın tüm duvarlarında tam büyük boy ilan, Jandarma bildirgesi.. halkı uyarıyor, hırsızlıklara karşı alınacak tedbirler, sıralamışlar altalta. Hani şu büyük market araba parkyerlerinde olanlara benzer… tedbirini al, yatarken kapını pencereni kilitle, parmaklıklar yaptır, sonra gelip de başıma maydanoz olma. Kazara başına bir şey gelse, üstüne bir de fırça yeme durumları da var yani.

Evimizin kaçıncı katta olduğun önemli değil. Bir gece ansızın gece uyurken evine girilebilir. Her gün duyuyoruz artık, sıradan muhabbetler oldu. Eve girildi, bu çok normal artık.. ha, öpüldün öpülmedin, o işin heyecanlı televole kısmı. El öpenlerin çok olsun derim ben, goçum!
bikmisbroker (10-02-2007), dentist (10-02-2007)

Konuyu Toplam 3 üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 3 Misafir)

Konu Seçenekleri Bu Konuda Ara
Bu Konuda Ara:

Gelişmiş arama yap
Modları Göster