Strict Standards: Declaration of vB_Database_MySQLi::db_connect() should be compatible with vB_Database::db_connect($servername, $port, $username, $password, $usepconnect) in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 1095

Strict Standards: Declaration of vB_Database_MySQLi::select_db_wrapper() should be compatible with vB_Database::select_db_wrapper($database = '', $link = NULL) in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 1095

Deprecated: Non-static method vB_Shutdown::init() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 2294
Arka BahÇe Forumu - Tekil Mesaj Gösterimi - Tencere
Konu: Tencere
Tekil Mesaj Gösterimi
Eski 12-09-2008, 23:08
Ramo - ait Avatar
Ramo Ramo bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 603/2786
438 Mesaj ına 2346 Kere teşekkür edildi
Tanımlı DenizFeneri

Almanya’da ortaya çıkarılan Deniz Feneri yolsuzluğu, 11 yıl önce yaşanan bir çoğumuzun çok iyi bildiği Mercümek olayının 2008 versiyonuna benziyor.
1997’de de Refah Partisi bağlantılı Mercümek olayı ortaya çıkmış ve Bosna’ya yardım adı altında büyük bölümü gurbetçilerden toplanan paralar buharlaşmıştı.

Hoş hocalarını mı utandıracaklardı?
Kulak boynuzu geçer örneği mercümeği fırına daha bir güzel vermeliydiler ki, kerizler bile zevk alsın.Dişleye dişleye götürsünler mamayı...

Her ne kadar bilen bilse duyan duysa da,ufak bir tartışma ve keriz feneri muhabbeti yaptığım dayım.Hala dini ve ahlaki bütün bu insanların bu haltları yemeyeceğine canı gönülden inanmakta.Basının bir kanadı tarafından dillendiren bu konunun da,bir takım çıkarlara yönelik çirkin bir iftira olduğunda da ısrarcı.Belkide bu medya gurubunun geçmişteki hünerlerini bilen biri için doğru bir tesbit de olabilir.

Sevgili dayım uzun yıllar,Almanya da çoluğundan ,çocuğundan ayrı kalarak,çalışmış biri.Konya da kurulan holdinglerden birine yüklüce bir miktar parasını da kaptırdı.Hoş bunada çok güzel bir kılıfı var."Siyonist sermaye islami sermayeyi yaşatmadı." Hem çocuklarına hemde yakınında bulunan her kesime buna inandırma peşinde.

Biz inceden inceden bu muhabbetleri yaparken,cami çıkışında sohbetimizin hararetine dalanların bir çoğuda dayım gibi düşünüyor ve yalnız kalıyorum.
içimden:
"uyandırma kerizi bulandırır denizi" tekerlemesi geçtiysede söyliyemiyorum.
Bak hocam diye söze katılan davudi sesli müezzin efendi de tartışmanın içine dalıyor.
"Bu Alman gavuru bizim iyiliğimizi istermi? istemez.Gavurdan dost,ayudan dost olmaz.Sonuçta bizim ne kadar iyi çalışan işimiz varsa bozacaklar .Deniz fenerinin ışığını karartacaklar.Sende bu kafirlere elçilik etme."

Konu nerden çıkmıştı,nerden açılmıştı da keriz feneri muhabbeti olmuştu bilmem ama.Sonuçta bozguna uğramıştım.Kendimi Dünya yuvarlak derken,etrafında kimseyi bulamayan Galile gibi aciz,ve güçsüz hissettim.Minareyi çalan kılıfını bulur dediklerinin,en güzel örneği bu olsa gerek diye düşünmeden edemedim.

Kendi,kendime
Umarım bu insanların dediği doğrudur.dedim.Yanılan yenilen bir tek ben olayım.
Deniz fenerlerimiz sönmesin.Yoksa bu tür olaylarla,Anadolu insanının yüreğindeki yardımlaşma gücü ,fakirine uzanan elleride kırılacak diye düşündüm.

Etraftakilere münferit bu tür olayların yaşanabileceğini,ancak yardımlaşmanın hem Tanrı katında hem milllet bazında çok önemli olduğunu söyleyerek.Bu muhabbetten uzaklaştık.
Sevdiğin kadardır ömrün...

Can Yücel