Strict Standards: Declaration of vB_Database_MySQLi::db_connect() should be compatible with vB_Database::db_connect($servername, $port, $username, $password, $usepconnect) in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 1095

Strict Standards: Declaration of vB_Database_MySQLi::select_db_wrapper() should be compatible with vB_Database::select_db_wrapper($database = '', $link = NULL) in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 1095

Deprecated: Non-static method vB_Shutdown::init() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 2294
Arka BahÇe Forumu - Tekil Mesaj Gösterimi - Guruba gush’bakışı....
Tekil Mesaj Gösterimi
Eski 29-10-2010, 18:44
dentist - ait Avatar
dentist dentist bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 1.058/2200
469 Mesaj ına 3880 Kere teşekkür edildi
Tanımlı Büyük Bayram

Daha nice bayramlar kutlayalım ...... Cumhuriyet bayramımız kutlu olsun.

Not:Aşağıdaki yazı Erzincan Lisesi topicinden alıntıdır.

Alıntı:
Türker Özdemir´isimli üyeden Alıntı
Dedem ve Atatürk

Büyük babam askerliğini onbaşı olarak Karsta yapmış. Mustafa Kemal birliklerini denetlemeye gelmiş, hatta dedeme "nasılsın onbaşı" diye sormuş. Dedem de çakı gibi "SAĞOL" diye yanıtlamış. Dedemin Atatürk ile muhabbeti bundan ibaret. Ama bu dedem için bir gurur vesilesiydi.

Neyse.. Dedem de bir kenarda çayını yudumluyor. Gençler ise aralarında siyasi tartışma yapıyorlar. Konu Cumhuriyet ve Atatürk'e geliyor. Kimisi "devrimlerin yarım kaldığını" söylüyor, kimi "Atatürk'ün zaten daha fazlasını istemediğini" idda ediyor. Konu Atatürk olunca dedem lafa giriyor.

-Atatürkü bana sorun. Ben Atatürk'ü görmüş adamım !

Gençler pek dikkate almıyorlar ve tartışmaya devam ediyorlar. Dedem yine lafa giriyor.

-Atatürkü bana sorun banaaa. Ben Atatürk ile konuşmuş adamım !

Gençler duymuyor bile. Atatürk şöyleydi, yok böyleydi diye hararetle tartışmaya devam ediyorlar. Dedem dikkate alınmamasına biraz bozulmaya başlıyor.

-Bana sorun diyorum Atatürk'ü ! Ben Atatürk'ün arkadaşıyım, dostuyum !

Tartışma iyice şiddetleniyor. Gençlerden biri Atatürk'e ağır sayılabilecek bir eleştiri getirince getirince dedemde sigorta atıyor.

-Defolun gidin şurdan eşşekoğlu eşşekler! Siz ne bilirsiniz Atatürk'ü. Kalkmışlar, Atatürk şöyle, Atatürk böyle diyorlar. Ben burdayım beeen. Bana soracaksınız banaaa. Derken dedem iyice coşmuş. Ben Atatürk'üm ATATÜRK !

Ruhu şadolsun. Hem Atatürk'ü,n hem de onun en yakın dostunun !

Hoşçakalın arkadaşlar.