Strict Standards: Declaration of vB_Database_MySQLi::db_connect() should be compatible with vB_Database::db_connect($servername, $port, $username, $password, $usepconnect) in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 1095

Strict Standards: Declaration of vB_Database_MySQLi::select_db_wrapper() should be compatible with vB_Database::select_db_wrapper($database = '', $link = NULL) in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 1095

Deprecated: Non-static method vB_Shutdown::init() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 2294
Arka BahÇe Forumu - Tekil Mesaj Gösterimi - Güncel siyasete ironik yaklaşımlar.
Tekil Mesaj Gösterimi
Eski 19-10-2012, 17:45
detan detan bağlı değil
Büyük abi

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 19.166/25772
15157 Mesaj ına 36283 Kere teşekkür edildi
Tanımlı Balık baştan kokar!

Ramo nikli arkadaşımız, Nihat Genç'in "Günahlarından kuvvet alan iktidar" başlıklı yazısının bir bölümünü, forumun "Medya Yorumları" bölümüne koymuş. Yazının o kısmını ve devamını bir solukta okudum. Siz de okumak isterseniz ilgili likler:
http://www.arka-bahce.org/forum/show...?t=236&page=37
http://www.odatv.com/n.php?n=gunahla...08121200#yorum

Bütün aramalarıma rağmen, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın, Nihat Genç'in yazısına ilham kaynağı olan sözlerini internette bulamadım. Fakat bu yazıyı okurken, Başbakan Erdoğan'ın bu senenin Ağustos ayında, Kadıköy-Kartal Metrosu’nun açılışında söylediği sözler aklıma geldi.

Başbakan Erdoğan " Türkiye’yi biz Karayolları'nı da nereden aldık? hangi ağlarla donattık, demir yolunu nereden aldık hangi ağlarla donattık? biliyorsunuz 10. Yıl Marşında geçer, demir ağlarla ördük falan, neyi ördün? hiçbir şey örmüş falan değilsin. Ortada duranlar belliydi. Demir ağlarla şimdi Türkiye’yi biz örüyoruz." demişti.

O tarihte bir sosyal paylaşım sitesinde şunları yazmıştım:

"1923 ile 1940 yılları arasında 3208 Km. demiryolu yapılmış. Ayrıca bu dönemde, yabancı şirketlerin elindeki demiryolu hatları satın alınarak devletleştirilmiş. Bunu o günün teknolojisi ile, o günkü maddi şartlarda yapmışız. Tayyip ne yapmış? Bu kadar yılın teknolojiik ve mali birikimlerini kullanarak 50-60 km. metro hattı ve toplamı belki 1000 kilometreyi bile bulmayan demiryolu.

Bu kin, bu nefret.... gereksiz, anlamsız!

2000 li yılların teknolojisi ve ülkenin ekonomik birikimi Cumhuriyetin ilk yıllarında olsa herhalde 50.000 Km. demiryolu yapılırdı. Demagoji üstadı olduğu kesin ama bu kadarına pes doğrusu."

Başta belirttiğim gibi, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın, Nihat Genç'in yazısına ilham kaynağı olan sözlerini internette bulamadım ama ne farkeder; baş kokmuşsa kıçı koklamaya gerek var mı?

Benim üç beş satırda ifade ettiğim bu gerçeği, Nihat Genç kendi uslubuyla ve oldukça güzel bir biçimde anlatmış. Bu yazının üzerine birşey yazmama gerek yok, sanırım altına imza atmam yeterli olur.