Strict Standards: Declaration of vB_Database_MySQLi::db_connect() should be compatible with vB_Database::db_connect($servername, $port, $username, $password, $usepconnect) in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 1095

Strict Standards: Declaration of vB_Database_MySQLi::select_db_wrapper() should be compatible with vB_Database::select_db_wrapper($database = '', $link = NULL) in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 1095

Deprecated: Non-static method vB_Shutdown::init() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 2294
Arka BahÇe Forumu - Tekil Mesaj Gösterimi - Arka BahÇe Buluşmaları
Tekil Mesaj Gösterimi
Eski 06-05-2007, 23:28
alihoca alihoca bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 361/2464
166 Mesaj ına 2501 Kere teşekkür edildi
Tanımlı Güzel An ve Anılar 2

Nişantaşı Koço Restaurant Buluşması
11.12.2004
Alıntı:
alihoca´isimli üyeden Alıntı
Güzel Dostlarım;

Ana Yüreklimizin anlattığı bir güzellik üstüne kalem oynatmak her babayiğidin harcı değildir.Müstesna akşamın organizasyonu,ev sahibeliği ve bu denli güzel tasviri karşısında sadece ve sonsuz teşekkür etmenin yeteceği ortadadır.
Yazacağım şeyler malum olduğu ve yeteri kadar başınızı şişirdiğime inandığım ve,Siz okuyanları 'yetti gari'' noktasına ulaştırmak için son bi gayretin teşhis ve tespiti olarak adlandırılabilir ancak.

Efendim malum şu fakir ailesi içinde,kardeşlerin en sonuncusu,kaza kurşunu,tekne kırıntısı denilen türdendir.Evin küçüğü olmanın dezavantajları anlatmakla bitmez.Ama bazı konularda yaşanmış ve yaşanacak olan kimi olay ve gelişmelerde 'bekara boşamak kolay' türünden heybetli atışlarda bulunmak gibi yararları(!) da vardır.

Bizim Abiler askere giderken,o giderde ben gidemez miyim?Gibi sinsi rekabetlerini evliliğe de uyarlamış ve birbirlerini müteakiben ve kısaca el kızına boynu bükük gelin gitmişlerdi diyeyim.Milattan öncenin Anadolusunda gelin,kayınna,kayınpeder,damat,dünür gibi,savaşın şiddetinin an be an yaşandığı cephelerin tam ortasında yaşamış biri olarak;
Ben olsaam diye başlayıp,asardım keserdim ve kodum mu oturturumlu sonlanan atışlarımın sonrasında,küçük,nurlu yeğenimin ablama ,
-Anne kardeşindir kızma ama,alidayım çoook saf..
Dediğini duyduğumda,epeyce ve akılcı ve bir o kadar da bilimsel gerekçelerle kendimi savunmaya çalışsam da,kendim ile başbaşa kaldığım zamanlarda,yeğenimin haklı olabileceği gerçeği,beni yedi bitirdi desem doğrudur inanın.

Bu nedenle,kadınların söz konusu vakıalarda büyük söz etmemeye inadına özen göstermişimdir.Ama o gün bugün içimi kemiren,akıllı dahası sözümona uyanık geçinen,bir saf olduğum gerçeği ile bir kez daha,mübarek Cuma gecesi buluşmasında,yüzleşmenin şokunu halen yaşamakta olduğumu itiraf etmeliyim.

Efendim bir tatlı heyecanla,Etilerin ve İstanbul'un enleri arasında ilk beş içinde gösterilen,Bayan Clinton ve mahdumları dahil nice ünlünün yemek yediği ocakbaşı mekanına girdim.Yer seçiminde,
Başta Master Üstadımızdan olmak üzere ve Kefere Diyarının yatırım danışmanlığı ile Ünlü Trusty'den tiyo almak ve Ana Yüreklimizin güzel sohbetini dinleyip,o güzelim zılgıtlarını yiyebilmek için İstanbul Sosyetesinin sıraya girebileceği gibi bir ihtimalin beni endişelere sürükleyip helak etmediğini söyleyemem.

Mekana giriş kısmına dönecek olur isem;İki aya varan zamandır,Master Ağebeyimize,Asil Fioramıza,Janus Dosta duyduğum özlemle nasıl sarıldım bilmiyorum.Yüzüne bakınca yaşlandığımı bir kez daha hatırladığım,pırıl pırıl Nedo'muz ve Ünlü Kahya Dost ile tanıştıktan sonra,Güzel Fiora'mız karşısında,
-Efendim ben AnnE'nin yatırım danışmanıyım diyen bir güzel İnsanla el sıkıştım.Sormama meydan vermeden,gelecek efendimi yapıştırınca sus pus oturdum.Oturdum ve süren güzel muhabbeti kaçırmamaya inadına özen göstermeye çalışarak,kapıdan her gelen ile kafam refleksle kapıya ister istemez dönüp durur bi pozisyona geçtim.

Kapıyı kolaçanların birinde,Gemici1 Dostu görmenin hazzını vee tüm ihtişamı ile Gurbet Dostum ve Nadide Kardeşimizin çıkagelişini ve kardeş ötesi sarılışları kelime ile anlatmak zordur.İşte o an,Trusty,zekasını ve yılların edinilmiş tüm tecrübesini konuşturup AnnE'mizi onca kişinin arasında teşhir edince,karşımdaki güzel İnsan,
Efendim açık olduğu üzre Ben AnnE,memnun oldum deyince.
Varın Siz,halim nice oldu düşünün.

Trusty Dostu takdir mi edeyim?
Kendi saflığımla tekrar yüzleşmenin acısını mı tadayım?
Onca zamandır özlem,sevgi,merak birikimleri ile duyduğum sevinci mi yaşayayım?
Hiiç renk vermeyen Ağabeyime mi,
Hele hele,ağzımdan 'Sizi çook seviyorum' diye çıkınca,garsonların ve salondaki süslülerin soran-şaşkın bakışlarına mı yanayım?

Bilemedim Dostlarım.

Siz siz olun,işin içinde Ana,Bacı dahil de olsa kadın ''K'' sı var ise tek kelime ile korkun!

İşte bu yazılarıma da yansıyan,şaşkın,sevinçli,heyecanlı gibi nice duygular ile harmanlanmış haldeki şu garibin sürç-ü lisanı olmuş ise affedin lütfen.

Ana Yüreklimizin kuş sütü eksik sofrayı nassı donattırmış olduğunu ve mahcubiyetten bizi kıpkırmızı bırakan ev sahibeliğini,
O nurlu elini şey edip her sallayışında tüm garson ve bağlı gürühun nassı koşuşturduklarını,Şefin her emirde yarı beline kadar eğilerek emir tekrarı edişini,
Master Üstadımızın her konuşmasında koca salonda nefeslerin nasıl tutulup,dinleme moduna girildiğini gibi ayrıntıları normale dönebilir isem anlatırım efendim.

Saygı ile arz ediyorum.