Strict Standards: Declaration of vB_Database_MySQLi::db_connect() should be compatible with vB_Database::db_connect($servername, $port, $username, $password, $usepconnect) in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 1095

Strict Standards: Declaration of vB_Database_MySQLi::select_db_wrapper() should be compatible with vB_Database::select_db_wrapper($database = '', $link = NULL) in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 1095

Deprecated: Non-static method vB_Shutdown::init() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 2294
Arka BahÇe Forumu - Tekil Mesaj Gösterimi - Kum saati
Konu: Kum saati
Tekil Mesaj Gösterimi
Eski 12-03-2006, 14:44
hakan hakan bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 277/289
95 Mesaj ına 639 Kere teşekkür edildi
Tanımlı

TA yapmaya basladigim günü dün gibi hatirliyorum. Sadece matriksten ortalama ve RSi nin hareketlerine göre borsayi takip ederken, birden derin bir düzeltme ile karsilasmis borsa tecrübesi az olan beni arayislara itmisti.

Bir dostun yardimiyla metastock kurdum ve üstünde kalici cizgiler atmaya basladim.

Bu arada hergün baktigim yazdigim dostlar edindigim forumda bu grafikleri yayinlamaya basladim.

35,000 olacak derken sevgili dostum Skoc`un hazirladigi grafikli afiste verdigim grafik DS bazli 3,5 ds bazindaydi(resimde 35000 gözüküyordu). O afis su anda bende yok bulabilirsen nostalji olarak güncel halini verecegim.

Icimdeki ses bu düsüsün cok derin olmayacagini söylüyordu.

O güne kadar sadece temel beklentilerle Türkiyenin yeni bir evreye girdigi ve ekonomisinin daha iyiye gidecegi, halkimizin daha iyi bir yasama dogru yeni bir yola girdigi görüslerimle borsada al yat yapan bir yatirimci iken birden grafikler al satlar vs relerle bogusmaya basladim.

Kisa sürede kendime bir sistem olusturdum ve bu sistem genelde calisti. Yinede eksik olan biseyler vardi. Sonunda EW ile tanistik ve bu tanisma bana sistemimden cikip henüz bilmedigim bir hesap ugruna düsüse malda yakalanmama yol acti.

Borsa düsüslerde ögreniliyormus demekki.

O eksikligi tamamlamak ugruna EW ögrenme sürecim basladi.

Surda bu konuda yaptigim ciddi calisma ve denemelerim üzerinden cok zaman gecmedi.

Benim icin kesinlesen tek sey gecmis etiketlenir gelecekse sadece tahmin edilir olmustur.

Belkide hic bu grafiklere vs lere bulasmasaydim su an portföyümde cok daha ciddi büyümeler görecektim. Yinede bilgi yerinde ve zamaninda kullanildiginda hic bir zaman gec degildir diyorum.

Burada paylastiklarim ögrenme sürecimin gelismesini gösteriyor. Üc yil önceki Berg e sorsaniz hic TA EW Vs yapmadan söyleyecegi tek sey hersey daha güzel olacak olurdu. O kadar caba ve ugrastan sonra farkli bisey söyleyemiyorum. Berg-(TA,EW)= berg

Bu acidan israrla hazirladigim grafikleri sadece bir acemiye yormanizi ama icimdeki sesin bu düsüslerin daha büyük yükselislerle devam edecegini söyledigini bilmenizi rica ediyorum.

Bu güzel forum ortamini bizlere olusturan, yaptigim calismalarda önemli püf noktalarini bir seklide bana ulastiran dostlara tesekkürlerimi ve saygilarimi sunuyorum.

Gelelim soru isaretleriyle dolu modelimize.