Strict Standards: Declaration of vB_Database_MySQLi::db_connect() should be compatible with vB_Database::db_connect($servername, $port, $username, $password, $usepconnect) in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 1095

Strict Standards: Declaration of vB_Database_MySQLi::select_db_wrapper() should be compatible with vB_Database::select_db_wrapper($database = '', $link = NULL) in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 1095

Deprecated: Non-static method vB_Shutdown::init() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 2294
Arka BahÇe Forumu - Tekil Mesaj Gösterimi - Yaşanılmaz ülke Türkiye.
Tekil Mesaj Gösterimi
Eski 17-03-2007, 22:54
meraklı - ait Avatar
meraklı meraklı bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 287/1518
251 Mesaj ına 1077 Kere teşekkür edildi
Exclamation

AliHocam “bildiklerimizi, bildiğimiz sandıklarımızı, daha doğrusu ezberimizi,masallarımızı tekrar gözden geçirelim” demiş……

Ve Sn Süvarinin ekleyerek içimi dağladığı ve yine Nazım Hikmetlerle boğulduğum an buan…Aziz Nesin in gercekçi bakışının dobra akışındaki yalınlığını fazla irdelemeden sadece okuruz…ya da okudum…

Ben suçluyum…

Yaşadığım ülkede verdiğim tepkilerin yetersizliğini gördüğüm halde üzerine gitmediğim için,
Doymaya çalıştığım bu ülkede üretime katkıda bulunamadığım için,

Çalıştığım bu ülkede emek verdiğim hizmete karsılık alamadığım için,

Diploma şartının aciz çıplaklığını yaşarken diplomasızların da emek vererek aslında üretim yaptığını görmeyi reddedenlere karşı çıkarken yeterince güçlü olamadığım için,

Sevgili ülkemdeki aile içi eğitimin ve öğretimin yeterli gelmesi konusunda ısrarcı olamadığım ve yeterli tepkiyi ortaya koyamadığım için,

Sözel tartışmalarda, karsımdaki kişi-lerin at gözlüklerini çıkartmayı başaramadığım için,

Toplu hareketlere katılmanın aslında hiçbir işe yaradığını düşünmediğim için,

Yaşadığım bu düzensizliklerle dolu Türkiyem de sözde mevcut düzeni uygulayamadığım için,
Trafikteki magandaları ve hayatımıza bir sekilde kast edenleri ortadan kaldıramadığım için,
Çocuğuma bile düşüncelerimi anlatamayıp onun bu sözde gelişmiş teknoloji kurbanı olmasını engelleyemediğim için,

Çocukken ağaç tepelerinde buyuyen ben, çocuğuma kırları sevdiremediğim için,

Börtü böceğin de bir canlı olup yaşama hakkı olduğunu, düşen ağaç yaprakları gibi bizim de zamanımız dolduğunda yaşamın içinden alınacağını öğretemediğim için,

Sadece parasal kudretten sebeb kişilerin üstümüzde hak iddialarını kaldıramadığım için,

AB nin sadece abece den başka birsey olmadığını hala kanıtlayamadığım için,

Tarım kökenli yurdumda tarımın ölümünü izlediğim için,

Sadece dubleks-trpleks villalar, tatil köyleri için yakılan ormanlara sahip çıkamadığım için,

Devlet yönetiminde hala denemekten bıkmadığımız bilinenlere oynadığım için,

Saygı paylaşımının azaldığı toplumumuzda sevginin yok olmuş olduğunu dehşetle fark ettiğim halde ben de bu akıntıya kapıldığım için,

BEN SUÇLUYUM……