Strict Standards: Declaration of vB_Database_MySQLi::db_connect() should be compatible with vB_Database::db_connect($servername, $port, $username, $password, $usepconnect) in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 1095

Strict Standards: Declaration of vB_Database_MySQLi::select_db_wrapper() should be compatible with vB_Database::select_db_wrapper($database = '', $link = NULL) in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 1095

Deprecated: Non-static method vB_Shutdown::init() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 2294
Arka BahÇe Forumu - Tekil Mesaj Gösterimi - Cepheleşme üzerine haberler
Tekil Mesaj Gösterimi
Eski 17-05-2006, 20:01
alihoca alihoca bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 361/2464
166 Mesaj ına 2501 Kere teşekkür edildi
Tanımlı Anlayabilmek adına ekzersizler

Alıntı:
Mazhi´isimli üyeden Alıntı
Bu ülkede islamın askerleri varsa Atatürk'ün askerleri de vardır,

Şimdii,

Sevgili Mazhi,
Yukarıda alıntıladığım kısımdaki İslamın Askerleri deyimini neden kullanma ihtiyacı duymuş olabilir?

Laik Çağdaş Cumhuriyetin Vicdanları olan Danıştay Yüksek Hâkimlerini katlederken attığı slogan olan ''İslamın Askerleri Tükenmez'' deyimi için kullanmış olabilir.

Varsayalım ki bu tahminim doğrudur. Peki bu tahminim doğru ise, katilin kendisi ve olası yandaşları için kullandığı ''İslamın Askerleri'' deyiminin,

Türkiye Cumhuriyetinin çoğunluğu olan Türk Ulusunun inançlı İnsanları ile birebir alakalı sanıp, tüm Ulus ile bütünleştirmem ve bundan gocunmam doğru olur mu?

Diğer taraftan Sn Sevgili Mazhi kullanmış olduğu ''Atatürk'ün Askerleri'' deyimi ile Türkiye'nin inançsız insanlarını kastetmiş olabilir mi? Ya da ileri süreceğim; Türkiye'de Atatürk'ün Askerlerinin inançsız olabileceği gibi bir savın dayanağı olabilir mi?

Hadi azıcık da olsa iyiniyet arayalım,
Sn Sevgili Mazhi ''İslamın Askerleri'' deyimini bizzat kullanan KATİLİN kendini ve yandaşlarını kastederek kullanmış olması olasılığı var diyelim. İş bu halde, katilin kendisi ve yandaşları için kullandığı bir niteleme beni ve tüm İslam Ulusunu bağlar ve rahatsız eder mi? Benim birebir ilişkilendirmiş oluşum ile KATİLİN ekmeğine yağ sürmüş olabilir miyim?

Diyelim ki, Sn Mazhi'nin başkaca bir niyeti olduğu hakkında şüphe duydum. O zaman bunu tam ve tüm anlamları ile nasıl öğrenebilirim. Eh Arka BahÇe gibi eğitim, kültür, anlama ve algılama düzeyi yüksek olan bu yerde, özenle seçilmiş kelimelerden oluşacak kısa bir soru sorarak öğrenme isteğimi karşılayabilirim. Sonra gelecek cevaba göre, gerekirse diye elimdeki çekici kullanmak üzere hazır tutarım.

...Vs vb felan feşmekan diyeyim de, Siz bunları bir bunağın sayıklamaları olarak anlayın dilerseniz.