Strict Standards: Declaration of vB_Database_MySQLi::db_connect() should be compatible with vB_Database::db_connect($servername, $port, $username, $password, $usepconnect) in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 1095

Strict Standards: Declaration of vB_Database_MySQLi::select_db_wrapper() should be compatible with vB_Database::select_db_wrapper($database = '', $link = NULL) in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 1095

Deprecated: Non-static method vB_Shutdown::init() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 2294
Arka BahÇe Forumu - Tekil Mesaj Gösterimi - Ser'den, Sera'dan.
Tekil Mesaj Gösterimi
Eski 24-05-2012, 07:43
Emin - ait Avatar
Emin Emin bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 305/762
198 Mesaj ına 2281 Kere teşekkür edildi
Tanımlı Yorgunu Yokuşa Sürdüm

Öyle lanet olsun demekle bu işten sıyrılamayacağını, kör tapanın dişlerine istediği kadar keten lifi, istediği kadar teflon bant sarıp sıkabileceği kadar sıkıp damlamayı göreceli olarak kesse de sızdırmayı önleyemediğini anlayınca çaresiz yataktan kalktı.

Bilgisayarını açıp bir süre ne yazacağını, nerden başlayacağını düşündü.

Daha bir iki saat önce borcun iyisi vermektir diye aklından geçirdiği tüm savunma mekanizmasını bu kez tersten işletecekti.

Büyük harflerle "13. İCRA DAİRESİNE-ANTALYA" dedikten sonra yüzünü avucunun içine alıp düşünüyormuş gibi yaptı ama çok iyi biliyorum ki hiç bir şey düşünmeden öylece kaldı, ta ki gecenin bu saatinde idrar söktürücü çayın etkisiyle tuvalete gidene kadar.

Çay, tuvalet, yazı; çay, tuvalet, yazı derken ve kafasına göre olduğuna inanmadığı dilekçesini sonunda bitirip yatağa uzanırken ortaya gene ağız dolusu bir "Lanet olsun" lafı döküldü.

Adliye Sarayına aranıp taranıp girdikten sonra geceden kızarık gözleriyle önce kimliğinin fotokopisini çektirebileceği yerleri aradı. Kolay buldu, fotokopiciyi.

Nasılsa her şeyin kuyruğuna bu kimlik fotokopisini iliştirmek gerektiğini öğretmişti, hayat.

Sonra gideceği 13. İcranın yerini ve yönünü tabelalarda aradı, onu da buldu.

O yöne doğru yürürken bir yandan da kapıları açık diğer İcra Dairelerinin içine bakıyordu. O arada üstüne vazife olmayan ve gereksiz ayrıca cevabını da veremeyeceği bir soru sordu kendine: "Acaba her bir icra Dairesi kaç dosyaya bakıyor?"

İyi! Kalabalık değildi, geldiği daire. Camekanlı odada bir adam, bankonun arkasındaysa biri masasında diğer ikisi ayakta üç meşgul memur vardı.

Ayaktaki memurların tam ortalarında durdu, hangi memur işini bitirirse ona doğru yılışacaktı.

Yılışmasına hacet kalmadan memurun biri seslendi: "Sizin ne vardı, beyefendi?"

Hemen elindeki zımbalı üç sayfayı uzattı.

Sayfalara hızlıca göz atan bayan memur:"Kimlik fotokopisi?" diyerek tam başından o an için savacakken, aslında mutlaka gerekir düşüncesiyle çektirdiği ama "Belki istemezler" diye düşünüp, esirgediği bu 10 kuruşluk fotokopiyi kaşla göz arasında çıkarıverdi.

Eline beklenmedik bir şekilde tutuşturulan kimlik fotokopisine bakan memur:

-Mehmet Emin siz misiniz?

-Evet.

-Altına tarafıma aittir yazın, imzalayın!

İmzalama işinin sonucunu beklemeyen memur elindeki dilekçede yazılı dosya numarasına göz atıp, ağzına kadar dolu raflara doğru gitti, çok az arandı ve gıcır bir dosyayla geri geldi.

Altı imzalanmış kimlik fotokopisini alırken kaşlarıyla eldeki diğer kağıtları göstererek:

-Dilekçenizin ikinci nüshaları mı?

-Evet, bende kalsın diye...

-Verin bana, üzerine evrak kayıt numarasını yazayım.

Bankodan ayrılıp camekânlı odaya girdi, orada biraz uzun kaldı, belki oradaki görevli itiraz dilekçesinin uzunluğuna takılmış olabilirdi ancak tamamını okumadığı da belliydi.

Masasındaki bilgisayara elindeki dosyadan birkaç şey yazdı, sonra ekrandan da dilekçenin ikinci nüshasına bir şeyler yazıp, bankoya geldi ve "Tamam" dedi, dilekçenin nüshasını verirken.

Şimdilik ne yapacak ne de söylenecek başka bir şey vardı. Dilekçe dosyaya girdiğine göre icra süreci şimdilik durmuştu.

Sanki kendisi yazmamış ve yazdığını döne döne okumamış gibi memurun köşesine belge kayıt numarasını yazıp, verdiği dilekçenin ikinci nüshasını adliye koridorunun bir kenarında durup anlamsız bir şekilde bir kez daha okumaya başladı.

13. İCRA DAİRESİNE - ANTALYA

DOSYA NO: 2012/1014

ALACAKLI: AVEA İletişim Hizmetleri A.Ş. (Avukatları Kadir Sarıcalar, Aydın Bilgi ve Ferhat Atik)

BORÇLU: Mehmet EMİN

KONUSU: Borca İtiraz.

Antalya 13. İcra Dairesinden 2012/1014 Dosya numarasıyla tarafıma gönderilen "ilamsız takiplerde ödeme emri" tebligatını 12.04.2012 tarihinde aldım.

Bu bildiride ileri sürülen borç miktarı ve borca konu belgelere yasal süresi içinde itiraz ediyorum.

İtiraz nedenlerim ve açıklamalarım:

1. Tebligata konu olan isim, TC Kimlik numarası ve adres bilgileri doğru olmasına rağmen 5012344766 Nolu bir GSM hattım yoktur. Dolayısıyla bu hatta ait dökümü yapılan fatura numaraları ve fatura bedelleriyle ilgim yoktur.

2. Söz konusu tebligat sonrası Avea'nın Müşteri Hizmetlerini aradım ve aynı zamanda İnternet sitelerinden de aşağıda ki yazılı talebimi ilettim:

"AVEA İletişim Hizmetleri A.Ş. (Avukatları K.Sarıcalar, A.Bilgi ve F.Atik) tarafından Antalya 13.İcra Dairesinden 2012/1014 Dosya numarasıyla tarafıma gönderilen ödeme emri tebligatını 12.04.2012 tarihinde aldım.

15.4.2012 tarihinde 2423403436 nolu ev telefonumla Avea Müşteri Hizmetlerini (444 1 500) arayıp, Filiz adlı kişiyle yaptığım konuşmada, 5012344766 nolu telefonun adıma kayıtlı olduğunu, 29.08.2011 tarihinde açıldığını ve 30.11.2011 tarihinde de kullanıma kapatıldığını öğrendim.

Bu telefon numarasını kullanmadığımı, böyle bir hattın açılması ve kapatılması için herhangi bir sözleşmeye imza atmadım.

Hattın hangi Avea Bayisinden alındığını ve kapatıldığını, belgelerdeki imzaların tarafıma ait olup olmadığını görmem gerektiğini, bu belgeler ile birlikte; bu hatla görüşmeler yapılmış ise bu görüşmelere ait telefon numaralarının ayrıntılı döküm listelerinin, ayrıca internet erişimi için kullanılmışsa bu bağlantıların hangi IP adreslerinden yapıldığının tarafıma bildirilmesini arz ederim."

3. Ayrıca tebligatta belirtilen faturaların hiçbiri tarafıma tebliğ edilmiş değildir. Eğer bu faturalardan herhangi biri adresime veya e-posta adresime iletilmiş olsaydı zamanında müdahale ederdim. Tebligatta numaraları belirtilen son ödeme tarihleri geçmiş 4 faturaya ilaveten, yani tebligatta olmayan ama bir yandan da devam eden faturalar bulunduğu anlaşılmaktadır. İnternetten GSM nosu ile sorguladığımda bir diğer borç miktarının son ödeme tarihi ve miktarı; "15/04/2012 ve 152,48 TL"dir. Nisan ayı için fatura çıkmışsa öncesindeki aylar için de fatura var demektir. Bu faturaları da belirtmemin nedeni: onlar için de ödeme yapmadığım gerekçesiyle ileriki günlerde İcra takibine uğrayacağımı düşünmüş olmamdır. Ancak şimdiden belirteyim; bu numaraya ait çıkmış ve çıkacak faturaların hiçbiriyle ilgim yoktur.

4. Avea veya Vekilleri tarafından talep ettiğim belgelerle birlikte icra mahkemesinde yapılacak duruşmalarda hazır olacağımı, istediğim belgelerin tarafıma verilmesinin ardından belgelerdeki imzaların bana ait olmaması halinde Cumhuriyet Savcılığına bu belgeleri düzenleyen Avea Bayileri hakkında suç duyurusunda bulunup dava açacağımın bilinmesini, alacaklı tarafın sunacağı böyle bir GSM hattına ait sözleşmenin aslına ve/veya kapatma yapmışsam kapatma evraklarının tarafıma ibraz edilmesine kadar bu İcra takibinin durdurulmasını, icra takip giderleriyle Avukat ücretlerinin alacaklı tarafa yükletilmesini saygılarıma arz ve talep ederim. 16/04/2012

Mehmet EMİN
Zeytinlik Mahallesi 4139 Sok No:46/1
Varsak, Kepez/ANTALYA
EKLER:
Avea İnternet Sitesinden iletilen talebin ekran alıntısı.
Takibe konu olan GSM hattına ait Nisan ayı fatura borcunun ekran alıntısı.

-62/f-