Strict Standards: Declaration of vB_Database_MySQLi::db_connect() should be compatible with vB_Database::db_connect($servername, $port, $username, $password, $usepconnect) in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 1095

Strict Standards: Declaration of vB_Database_MySQLi::select_db_wrapper() should be compatible with vB_Database::select_db_wrapper($database = '', $link = NULL) in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 1095

Deprecated: Non-static method vB_Shutdown::init() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 2294
Arka BahÇe Forumu - Ecilc
Arka BahÇe Forumu

Arka BahÇe Forumu (http://www.arka-bahce.org/forum/index.php)
-   Dgzte-Garan (http://www.arka-bahce.org/forum/forumdisplay.php?f=59)
-   -   Ecilc (http://www.arka-bahce.org/forum/showthread.php?t=97)

Ceenk 24-02-2006 22:44

Ecilc

EcZaCıBaşI iLaÇ

janus 25-09-2006 11:07

alman Ilac Piyasasinda Yeni Anlasma

Belcika Ilac Ureticisi Ucb, Alman Schwarz Pharma`yi
5.6 Milyar Dolar`a Almaya Hazirlanirken, Bu Anlasma
Avrupa Ilac Endustrisinde Son Gunlerdeki 3. Anlasma
Oldu.

Bu Son Anlasmayla Alici Sirketin Toplam Satisinin
3.3 Milyar Euro Olarak Gerceklesmesi Beklenirken,
Yillik Arastirma Butcesinin De 770 Milyon Euro Olarak
Ongoruldugu Belirtilyor.

Alman Merck Ve Altana Da, Toplam 14 Milyar Euro Hacminde
Bir Analasma Yapmisti. Bu Yilin En Buyuk Anlasmasi Ise;
Bayer`in, Haziran Ayinda Rakibi Schering`i 16 Milyar Dolar`a
Alma Sozlesmesi Oldu.

-matriks-

bikmisbroker 18-10-2006 21:43

janus 05-11-2006 11:56

Araştırmacı ruhum kabardı.

İsrailli Teva'ya satış haberlerini duyunca baktım ki Teva Türkiye'de kendi adına alan adı rezerv etmiş. Eczacı ilaç olmasada bir şekilde gelecek demekki.:;kahkaha

Alan Adı Sahibi : Teva Pharmaceutical Industries
Alan Adı Sahibi Adresi : Science Based Industries Campus Har Hotzwim
P.O.Box 1141 Jerusalem 91010 Israel
Out of Turkey - Israel

Dilerim hem ecilc için hemde ülkemiz ilaç ve sağlık endüstrisi için en iyisi olur.
Hintli, Çinli jenerik ilaç üreticileride gelse keşke.

chem73 05-11-2006 12:14

El Oğlu

Alıntı:

janus´isimli üyeden Alıntı
Dilerim hem ecilc için hemde ülkemiz ilaç ve sağlık endüstrisi için en iyisi olur.
Hintli, Çinli jenerik ilaç üreticileride gelse keşke.

Neme lazım ilacımızın içine ilaç neyim katarlar sonra :)

Master 25-12-2006 08:26

ÖZETLE 10 çıvarı demek....Sabır sahiplerine

8:15:05 Eczacibasi Ceo'su Karamercan:"onumuzdeki 3 Yillik Donemde Yatirimlarin 450 Milyon Dolar Civarinda Olmasini Planladik
Eczacibasi Toplulugu Ust Yoneticisi (ceo) Erdal Karamercan, Onumuzdeki 3 Yilda 450 Milyon Dolar Civarinda Yatirim Gerceklestirmeyi Planladiklarini Bildirdi.

Karamercan, Aa'ya Yaptigi Aciklamada, Toplulugun, Ongordugu Hedeflerini Gerceklestirme Konusunda Buyume Ve Karlilik Stratejilerine Yogunlasarak Basarili Bir Yili Geride Biraktigini, Yillik Toplamda 2,8 Milyar Dolarlik Ciroyla Dolar Bazinda Yuzde 11 Civarinda Gerceklesmesi Beklenen Buyume Hizinin Ytl Olcegindeki
Ifadesinin Yuzde 19 Oldugunu Kaydetti.

Topluluk Ihracatinin Yuzde 12'lik Buyumeyle Yaklasik 480 Milyon Dolar Civarinda Geceklestigine Isaret Eden Karamercan, Boylelikle Son 4 Yilda Dolar Bazinda Cironun Yuzde 100, Ihracatin Da Yuzde 110 Arttigini Belirtti.

Karamercan, Ilac Grubunun, Topluluk Ortalamasi Duzeyinde Bir Ciro Buyumesi Gerceklestirdigini Ve Bu Yil Ilac Ihracatinda Dolar Bazinda Yuzde 50'yi Asan Bir Buyume Kaydettiklerini Aktararak, 2007 Yilinda Gerekli Onayin Alinmasiyla Abd Pazarina Ilac Satislarina Baslayacaklarini Bildirdi.

Toplulugun Ilac Faaliyetinde Yeni Stratejik Isbirligi Firsatlarini Degerlendirmek Uzere Merrill Lynch'e Yetki Verildigini Hatirlatan Karamercan, Bu Konudaki Calismalarin Halen Devam Ettigini Belirtti.

-''yapi Grubu, Uluslararasi Bir Kurulusla Ortak Olacak''-

Yapi Grubunun Faaliyetlerine De Deginen Karamercan, 2006 Yili Ihracat Tutari 380 Milyon Dolara Ulasan Grubun, Dunyanin En Eski Ve Bilinen Markasi Olan Villeroy & Boch'un Karo Seramik Kurulusuna Ortak Olma Calismalarinin Son Asamasina Geldigini Kaydetti.

Erdal Karamercan, Turkiye Disindaki Uretim Faaliyetlerine Ipek Kagitin Da Katildigini Animsatarak, Kazakistan'da 10 Bin Ton Kapasiteyle Devreye Giren Bu Tesisin Hizla Buyumesini, Kazakistan Pazarinin Gelismesiyle Beraber Orta Asya'da Turk Cumhuriyetleri Bolgesinde Satis Etkinligini Artirmasini Planladiklarini
Vurguladi.
Ipek Kagitin Yeni Tesis Yatirimi Konusundaki Calismalarinin Devam Ettigine Deginen Karamercan, Tuketim Urunleri Grubunun Bir Diger Kurulusu Olan Girisim
As'nin Insaatina Basladigi Yeni Temizlik Ve Kozmetik Urunleri Uretim Tesisinin 2007 Ortasina Kadar Tamamlanarak Uretime Baslayacagini Aktardi.

-''4 Yilda 615 Milyon Dolarlik Yatirim''-

Karamercan, Mevcut Faaliyet Alanlarinda 2006 Yilinda 165 Milyon Dolar Civarinda Gerceklesen Yatirimlarin Onumuzdeki 3 Yilda Artarak Devam Etmesini Hedeflediklerini, Bu Hedef Dogrultusunda Gelecek 3 Yilda Gerceklestirilmesi
Planlanan Yatirimlarin 450 Milyon Dolar Civarinda Olmasini Ve Boylelikle 2006-2009 Donemini Olusturan 4 Yillik Surecte Yaklasik 615 Milyon Dolarlik Yatirim Gerceklestirilmesinin Planlandigini Bildirdi.

Yurt Disi Acilimlarin Daha Da Ivme Kazanarak Surdurulecegine Isaret Eden Karamercan, Ozellikle Ab'nin Onde Gelen Ulkelerinde Basariyla Surdurulen Ilac Ruhsatlandirma Calismalarinin Katkisiyla Yeni Isbirliklerinin Kurulmasi, Pazara Yeni Urunlerin Sunulmasi Ve Boylelikle Avrupa Pazarina Yonelik Ihracatin Toplam
Satislar Icindeki Payinin Artirilmasini Hedeflediklerini Kaydetti.

Yapi Grubunda Ozellikle Banyo Pazarinda Dunyada En Ust Siralarda Yer Almayi Amacladiklarini Dile Getiren Karamercan, Uretim Alanindaki Yatirimlarla 3 Yil Icinde Seramik Saglik Gerecleri Ve Karo Seramik Alanlarinda Yuzde 60'in Uzerinde Kapasite Artisi Hedeflediklerini Belirtti.

Erdal Karamercan, Bu Plan Dogrultusunda Rusya'da Seramik Saglik Gerecleri Ve Karo Uretimi Icin Gereken Yatirimlara Baslandigini, Bu Yatirimlarin Irlanda Ve Almanya'dan Sonra Yurt Disinda Uretim Tesisi Anlaminda Ucuncu Buyuk Yatirimlari
Olacagini Vurguladi.

-''yeni Ortakliklar, Halka Arzlar...''-

Tuketim Urunleri Grubundaki Liderligi Onumuzdeki 3 Yillik Donemde De Surdurulmesi Icin Gereken Kapasite Artisi Calismalarina Baslandigina Deginen Karamercan, Tuketim Urunleri Grubunda 3 Yilda Yaklasik 170 Milyon Dolarlik Yatirim Planladigini, Temizlik Kagitlari Uretim Kapasitesini Ise Yilda 100 Bin Tondan 160 Bin Tona Cikarilmasi Yonundeki Proje Calismalarinin En Kisa Surede
Tamamlanacagini Aktardi.

Erdal Karamercan, Kaynak Teknolojileri Alaninda Saglanan Buyumenin Gerektirdigi Ek Yatirim Calismalarina Bu Yil Baslandigini, Kapasiteyi Yuzde 50 Artiracak Olan Gebze'de Kurulan Yeni Tesisin Onumuzdeki Gunlerde Uretime Baslayacagini Bildirdi.

Topluluk Olarak 15 Yili Askin Suredir Yabanci Ortaklarla Uyum Icinde Calistiklarini Dile Getiren Karamercan, Sunlari Kaydetti:
''topluluk Olarak, Yabanci Ortagin Sermaye Disinda Teknoloji, Yeni Pazar Olanaklari Ve Benzeri Katkilar Getirebiliyor Olmasi, Kurumsal Kulturlerimizin Uyusmasi Gibi Kosullar Uygun Oldugu Takdirde Yabanci Ortakla Calismayi Her Zaman Benimsemisizdir Ve Onumuzdeki Donemlerde De Bu Tur Isbirlikleri Soz Konusu
Olabilir.

Ortaklik Yapilarinin Tabana Yayilarak Sermaye Piyasasinin Gelismesi Saglikli Bir Ekonomik Buyumenin Temel Itici Guclerindendir. Mevcut Yapimiz Icinde 5 Onemli
Kurulusumuz Halka Acik Olup, Kosullarin Uygunlugu Cercevesinde Bu Sayiyi Artirmak Da Gundemimizdedir.''

-''iyimser Olmak Guc''-

Eczacibasi Toplulugu Ust Yoneticisi (ceo) Erdal Karamercan, Turkiye Ekonomisinin Genel Gidisatina Da Deginirken, Ekonominin Bu Yili Yuzde 6'ya Yakin Bir Buyume Ile Kapatmasini Beklediklerini Belirtti.

Ekonomik Gelismelerin Geneli Hakkinda Gecen Senelerdeki Kadar Iyimser Olmanin Guc Oldugunu Ifade Eden Karamercan, Son 2 Yildir Gelen Dogrudan Yabanci Sermaye Yatirimlariyla Cari Acik Problemi Biraz Hafifliyor Gorunse De Bunun, Ekonominin Bir Sekilde Kirilganlasmasini Engellemedigine Aktardi.

Merkez Bankasinin Yuksek Faizlerle Surdurdugu Kararli Mucadeleye Karsin Enflasyonun 2007 Yilinda Hedeflere Dogru Dusmeye Baslayip Baslamayacaginin Belirsiz Oldugunu Dile Getiren Erdal Karamercan, ''ustelik Ister Istemez Yuksek Faiz Silahinin Yan Etkilerini De Yasamak Zorunda Kaliyoruz. Bunlardan Birisi
Zaten Asiri Dusuk Gittigi Icin Problem Kaynagi Olan Doviz Kurlarini Daha Da Baskilamasi, Digeri De Kontrol Altina Almak Icin Yillardir Ugrastigimiz Butce Faiz Yukunu Tekrar Artirmasi'' Gorusunu Aktardi.

Erdal Karamercan, Ekonomik Reform Programinin En Onemli Capalarindan Biri Olan Ab'ye Entegrasyon Cabalari Acisindan Islerin Cok Yolunda Gittigini Soylemenin Zor Oldugunu Belirterek, Sunlari Kaydetti: ''kuskusuz Tum Bu Gelismeler, Turkiye'nin 2001 Sonrasi Baslattigi Ekonomik Ve Politik Buyuk Yenilenme Hamlesinin Kararlilikla Surdurulmesi Gerektigini Ve Reform Yorgunluguna Mahal Verilmemesi Gerektigini Hepimize Tekrar Hatirlatiyor.
Is Dunyasi Acisindan Ise Her Zaman Risklere Karsi Hazirlikli Olmamiz Gerektigini Ve Planlarimizi Buna Gore Yapmamiz Gerektigini... Elbette Ki Risklere Karsi Hazirlikli Olmanin En Emin Yolu, Is Yaptigimiz Alanlarda Global Rekabet Gucumuzu Gelistirecek Girisimlere Hizla Devam Etmek.''

-eczacibasi Toplulugunun 2006 Yilinda Aldigi Oduller-

Eczacibasi Toplulugu, Kalder Ve Tusiad Tarafindan Duzenlenen 15. Kalite Kongresinde ''ozel Kalite Odulu'', Eczacibasi Ozgun Kimyasal Urunler, ''avrupa Birligi Cevre Odulu'' Ile ''alendronat'' Adli Etken Madde Icin Gelistirilen Ozgun Uretim Yontemi Dolayisiyla, Turk Patent Odullerinde ''buyuk Odul'', Eczacibasi Ilac Pazarlama Ise Piogtan Adli Urunun Tanitim Kampanyasi Ile New York
Festivalinde ''global Award'' Ve Tum Dunyadaki Ilac Tanitim Calismalarinin Degerlendirildigi ''rx Club''da Iki Ayri ''mukemmellik Odulu'' Sahibi Oldu.

Vitra, Unlu Tasarimci Ross Lovegrove'la Isbirligi Icinde Hazirlanan Istanbul Koleksiyonu Ile ''wallpaper'' Ve ''red Dot'' Odullerini Alirken, Defne Koz Tarafindan Tasarlanan Iznik Serisi Karolari Ve Inci Mutlu Tarafindan Tasarlanan
Softcube Serisi Ile ''elle Decor International Design Awards'' Odullerinin De Sahibi Oldu.

Ipek Kagit, Solo Ilkogretim Okullari Kisisel Hijyen Egitimi Projesi Ile Birlesmis Milletler Kalkinma Programi (undp) Tarafindan Duzenlenen ''uluslararasi Ozel Sektor Odulunu'' Kazanirken Kanyon Ofis Binasi, Dubai'de Duzenlenen Cityscape Fuari Kapsamindaki Mimarlik Yarismasinda ''buyuk Odul'', Istanbul Modern De Marka 2006 Konferansinda ''sanata Enerji Ve Deger Katan Marka Odulu''ne
Deger Goruldu.

-aa-

Master 10-01-2007 13:31

Halka Açık Bir Hisse İDİ

''' Bilmen gerekenlerin sonuna ulaştığında,duyumsaman gerekenlerin başında olacaksın.'''

13:58:20 ECZACIBASI ILAC'IN YATIRIM VE ISTIRAK FAALIYETLERI ILE KANYON AVM YONETIM FAALIYETLERINI YURUTMESI PLANLANIYOR
EIS ECZACIBASI ILAC SANAYI VE TICARET A.S.'NDEN GELEN YAZI:
SERMAYE PIYASASI KURULU'NCA 04.01.2007 TARIH, B.02.1.SPK. 0.13/1/78 SAYILI YAZI ILE KURULUSUMUZDAN ISTENEN BILGILERE ILISKIN ACIKLAMALARIMIZ ASAGIDADIR.

1) 06.07.2006 TARIH VE 16 SAYILI YONETIM KURULU KARARI EKTEDIR. (EK:1) 2)
YONETIM KURULUMUZUN 06.07.2006 TARIH, 16 SAYILI KARARINDA VE BU KARARA ILISKIN

'OZEL DURUM ACIKLAMASI'NDA SIRKETIMIZIN, ILAC SEKTORUNDE FAALIYET GOSTEREN BAGLI ORTAKLIKLARIMIZDAKI PAYININ YENI BIR YAPI ICINDE DEGERLENDIRILMESI AMACIYLA DEGERLENDIRME, FINANSAL DANISMANLIK VE BENZERI DIGER HIZMETLERI YURUTMESI ICIN MERILL LYNCH INTERNATIONAL'A YETKI VERILMISTIR.

YAPILAN CALISMALARDA SIRKETIMIZIN COK SAYIDAKI ISTIRAKI; KANYON PROJESI YATIRIMI ILE BIR HOLDING VE GAYRIMENKUL YATIRIM SIRKETI GORUNUMUNDE OLDUGU VE BU YAPISI ILE STRATEJIK ORTAK VEYA YATIRIMCI BULMANIN ZORLUGU ORTAYA CIKMISTIR. NITEKIM, 2003
YILINDAKI YENIDEN YAPILANMA CALISMALARINDA DA BENZER ZORLUKLAR YASANMISTIR. BU NEDENLE SIRKETIMIZIN ILAC ISIYLE ILGILI FAALIYETLERININ, 3'UNCU MADDEDE ACIKLADIGIMIZ 2003 YILINDAKI KARARLARIMIZ PARALELINDE SADECE BU ISLE UGRASAN
BIR BAGLI ORTAKLIGIMIZDA TOPLANMASI GEREKLILIGI ANLASILMISTIR.
BU DEGERLENDIRME, 06.07.2006 TARIHLI YONETIM KURULUMUZUN KARARI VE BUNA ILISKIN OZEL DURUM ACIKLAMAMIZDAN SONRA VE YURUTULMEKTE OLAN YENIDEN YAPILANMA CALISMALARI ILE BELIRGINLESTIGINDEN, ADI GECEN KARARDA VE ACIKLAMADA BU YONDE BIR BILGI YER ALMAMISTIR.

3) SIRKETIMIZIN ILAC ISIYLE ILGILI FAALIYETLERI YANINDA, KANYON PROJESI YATIRIMI
NEDENIYLE BIR HOLDING VE GAYRIMENKUL YATIRIM SIRKETI YAPISINA SAHIP OLMASININ ILAC FAALIYETLERININ DEGERLENDIRME VE ETKIN BIR SEKILDE YONETILMESINE ENGEL
BULUNDUGU BILINMEKTEDIR. NITEKIM, YONETIM KURULUMUZUN 04.07.2003 TARIH, 15
SAYILI KARARINDA (EK:2) SIRKETIMIZIN URETIM FAALIYETLERI ILE MALI YATIRIM VE
DIGER FAALIYET- LERININ HER BIRININ KENDI ICINDE VERIMLILIKLERININ AZAMI SEVIYEYE
CIKARILMASI, MALI YAPILARININ VE KARAR MEKANIZMALARININ EN ETKIN VE GUCLU HALE
GETIRILMESI AMACIYLA FAALIYETLERININ AYRI YAPILAR ICINDE YURUTULMESINE, BU AMACI
SAGLAMAK UZERE YENIDNE YAPILANDIRILMA KONUSUNDA CALISMALARA BASLANILMASI
KARARLASTIRILMISTIR.

BU KARAR DOGRULTUSUNDA YAPILAN CALISMALAR SONUCUNDA SIRKETIMIZIN LULEBURGAZ URETIM
TESISLERININ HISSELERININ TAMAMININ SIRKETIMIZE AIT OLAN (5 ORTAK SARTINI
YERINE GETIRMEK UZERE BIRER HISSELI, 4 ORTAK DAHA VARDIR) ECZACIBASI SAGLIK
URUNLERI SANAYI VE TICARET A.S.'YE AYNI SERMAYE OLARAK KONULMASI
KARARLASTIRILMISTIR. YONETIM KURULUMUZUN 08.10.2003 TARIH VE 23 SAYILI
KARARIYLA BU OLUSUM ONAYLANMISTIR(EK:3)

BU KARAR CERCEVESINDE KURULUNUZDANGEREKLI IZINLER ALINIP, KAMUYA ACIKLAMA
YAPILARAK YENI SIRKET KURULUSU VE LULEBURGAZ URETIM TESISININ DEVRI GERCEKLESMISTIR.
SOZKONUSU SIRKET IKI YILDIR LULEBURGAZ TESISLERINDE FASON URETIM FAALIYETI
SURDURMEKTE VE SIRKETIMIZE DE FASON URETIM YAPMAKTADIR.

YONETIM KURULUMUZUN 06.07.2006 VE 29.12.2006 TARIHLI KARARLARI, 2003 YILINDA
BASLAYAN VE HEDEFI, SIRKETIMIZIN ILAC ISINI AYRI YAPIDA YURUTULMESINI SAGLAMAK
OLAN SURECIN BIR PARCASIDIR. NITEKIM, DEVRE ILISKIN 29.12.2006 TARIHLI DUYURUDA
DA BU HUSUSLAR DETAYLI OLARAK ACIKLANMISTIR. BU SUREC SONUNDA ILAC ISIYLE ILGILI
FAALIYETLERININ BAGLI ORTAKLIGIMIZ ECZACIBASI SAGLIK URUNLERI SANAYI VE TICARET
A.S. TARAFINDA YURUTULMESI SAGLANACAKTIR.

4) SOZ KONUSU DEVIR ILE ILGILI OLARAK SIRKETIMIZ ILE BAGLI ORTAKLIGIMIZ ECZACIBASI
SAGLIK URUNLERI SANAYI VE TICARET A.S. ARASINDA BIR SOZLESME DUZENLENMEMIS OLUP,
IKI SIRKETIN YONETIM KURULLARI BU KONUDA KARAR ALMISTIR.(EK:4)

ECZACIBASI SAGLIK URUNLERI SANAYI VE TICARET A.S.'NIN SPK KAYDINDA OLMASI
NEDENIYLE ALINAN YONETIM KURULU KARARI 29.12.2006 TARIHLI OZEL DURUM ACIKLAMASI
ILE KURULUNUZA BILDIRILMISTIR.

5) DEVREDILMESI PLANLANAN ILAC ISI ILE ILGILI RUHSAT, MARKA, MOBILYA, MEFRUSAT, OFIS
EKIPMANLARI VE ARABA GIBI VARLIKLARIN DEVIR ISLEMLERININ, ADI GECEN YONETIM
KURULU KARARINDA BELIRTILEN KISTASLAR VE YASAL PROSEDURLER DIKKATE ALINARAK,
2007 YILININ ILK YARISINDA TAMAMLANMASI DUSUNULMEKTEDIR. DEVREDILECEK
RUHSATLARIN BIR KISMININ BEDELI, SIRKETIMIZIN LULEBURGAZ TESISLERININ
ECZACIBASI SAGLIK URUNLERI SANAYI VE TICARET A.S.'YE AYNI SERMAYE OLARAK
KOYULMASI SIRASINDA LULEBURGAZ ASLIYE HUKUK HAKIMLIGINCE TAKDIR EDILMISTIR.
SOZKONUSU RAPOR EKTEDIR. (EK:5) DEGER TAKDIRI YAPILMAMIS RUHSATLAR ILE DEVRE
KONU DIGER VARLIKLARA (MARKA, MOBILYA, MEFRUSAT, BINEK OTOSU VB.) ILISKIN
DEGERLEME YONTEMINE ILISKIN CALISMALAR ISE DEVAM ETMEKTEDIR.

6) YAPILACAK DEVRE ILISKIN BEDEL, SIRKETIMIZIN ECZACIBASI SAGLIK URUNLERI SANAYI
VE TICARET A.S.'YE OLAN BORCUNDAN MAHSUP EDILECEK, BORCLA MAHSUP EDILEMEYEN TUTAR
KALMASI HALINDE, BU TUTAR SOZKONUSU SIRKETTEN NAKIT OLARAK TAHSIL EDILECEKTIR.
ALACAGIN TAMAMININ 2007 YILI SONUNA KADAR TAHSIL EDILMESI ONGORULMUSTUR.

7) SIRKETIMIZIN TICARET UNVANININ DEGISTIRILMESI KONUSU, ANCAK ISLEMLERIN BUTUNU
ITIBARIYLE SONUCLANDIRILMASINDAN SONRA DEGERLENDIRMEYE ALINABILECEKTIR.

8) YENI YAPILANDIRMA CERCEVESINDE SIRKETIMIZIN, YATIRIM VE ISTIRAK FAALIYETLERI ILE
KANYON OFIS VE ALISVERIS MERKEZI YONETIM FAALIYETLERINI YURUTMESI
PLANLANMAKTADIR. ECZACIBASI SAGLIK URUNLERI'NIN ISE ILAC ISIYLE ILGILI URETIM,
TEDARIK, DAGITIM VE SATIS FAALIYETLERINI YURUTMESI ONGORULMUSTUR.

9) MERILL LYNCH FIRMASININ YAPTIGI CALISMALAR SONUNDA ILAC ISIMIZI GELISTIRECEK
STRATEJIK ORTAK VEYA YATIRIMCI BULUNMASI VE BU KONULARDA MUTABAKAT SAGLANMASI
HALINDE ECZACIBASI SAGLIK URUNLERI VE GEREKLI BULUNMASI HALINDE DE ILAC GRUBU
KURULUSLARI OLAN EIP ECZACIBASI ILAC PAZARLAMA A.S. ILE EOS ECZACIBASI OZGUN
KIMYASAL URUNLER SANAYI VE TIC. A.S.'YE ORTAK ALINMASI, BIR ANLAMDA DA BU
SIRKETLERE AIT BIR KISIM HISSELERIN SATISI DUSUNULEBILECEKTIR.

-IMKB-

Master 22-02-2007 09:57

Genel Şartlar Nedeni ile

7 / 7.5 okdir ;)

chem73 02-03-2007 15:23

Faydalı İlaç

Faydalısı var zararlısı var. Ehline müracaat etmeli;)

Master 05-03-2007 09:53

Şık Meali son satır

ECZACIBASI ILAC, BAGLI ORTAKLIKLARI ECZACIBASI SAGLIK VE EOS ECZACIBASI OZGUN'DEKI HISSELERININ %75'INI SATIYOR
EIS ECZACIBASI ILAC SANAYI VE TICARET A.S.'NDEN GELEN YAZI:

KURULUSUMUZUN YONETIM KURULUNUN 02.03.2007 AKSAMI YAPTIGI TOPLANTISINDA
ALIINAN KARAR ASAGIDADIR.

BUGUN TOPLANAN YONETIM KURULUMUZDA

KURULUMUZUN 06.07.2006 TARIH, 16 SAYILI KARARINDA BELIRTILEN ILAC FAALIYETLERINE
ILISIKN YENI YAPILANMA STRATEJIMIZ DOGRULTUSUNDA VE EKTEKI 29.12.2006 TARIHLI
KARARIMIZ ILE 29.12.2006 TARIHLI EZCACIBASI ILAC PAZARLAMA A.S. YONETIM KURULU
KARARINDAKI PRENSIPLER CERCEVESINDE OLMAK UZERE

1) EIS ECZACIBASI ILAC SANAYI VE TICARET A.S.'NIN BAGLI ORTAKLIKLARI OLAN
ECZACIBASI SAGLIK URUNLERI SANAYI VE TICARET A.S. VE EOS ECZACIBASI OZGUN
KIMYASAL URUNLER SANAYI VE TICARET A.S.'NIN HER BIRISINDE SAHIBI BULUNDUGU
HISSELERIN % 75'ININ ZENTIVA N.V. SIRKETINE 31.12.2006 TARIHI ITIBARIYLE
BASARAN NAS SERBEST MUHASEBECI MALI MUSAVIRLIK A.S,. (A MEMBER OF
PRICEWATERHOUSE COOPERS) TARAFINDAN BU PROJEYE OZGU OLARAK GOZDEN GECIRILMIS
PROFORMA FINANSAL TABLOLAR ESAS ALINARAK VE HISSE DEVIR ISLEMININ KAPANIS
TARIHI IITIBARIYLE BASARAN NAS SERBEST MUHASEBECI MALI MUSAVIRLIK A.S. (A
MEMBER OF PRICEWATERHOUSE COOPERS) TARAFINDAN DENETLENECEK KAPANIS
BILANCOSUNA GORE SIRKETLERIN NET NAKIT/BORC DURUMU VE CESITLI CALISMA
SERMAYESI KALEMLERINDE 31.12.2006 TARIHIN DEN SONRAKI DEGISMELERLE ILGILI
UYARLAMALARA TABI OLMAK KAYDIYLA BELIRLENEN VE GEREKLI YASAL SUREC VE IZINLERIN
TAMAMLANMASINA BAGLI OLARAK, TOPLAM 613.000.000 EURO'LUK BEDELIN % 75 KARSILIGIOLAN 459.750.000 EURO BEDELLE DEVREDILMESINE,
2) BU KARAR DOGRULTUSUNDA, HISSE DEVIR SOZLESMESI, HISSEDARLAR SOZLESMESI,
HIZMET SOZLESMELERI DE DAHIL OLMAK UZERE GEREKLI HER TURLU ILGILI ANLASMALAR
VE BELGELERI IMZALAMAYA TADILE, BU SOZLESMELER VE KAPANIS ISLEMLERI ILE
ILGILI GEREKLI TUM IS VE ISLEM- LERI ICRA ETMEYE YONETIM KURULU UYELERINDEN
HERHANGI IKISININ MUSTEREK IMZA ILE YETKILI KILINMASINA,

3) EIS ECZACIBASI ILAC SANAYI VE TICARET A.S.'YE AIT ECZACIBASI SAGLIK
URUNLERI SANAYI VE TICARET A.S. VE EOS ECZACIBASI OZGUN KIMYASAL URUNLER
SANAYI VE TICARET A.S.'TEKI HISSELERIN ZENTIVA N.V. SIRKETINE YUKARIDA
BELIRTILEN SARTLARLA DEVRI ISLEMININ ISLEMIN KAPANISI ONCESINDE SIRKETIMIZIN
YAPILACAK ILK OLAGAN GENEL KURUL TOPLANTISINDA GENEL KURULUN BILGI VE ONAYINA
SUNULMASINA,

4) YAPILACAK HESAPLAMALAR SONUNDA BELIRLENECEK KARIN % 75 'LIK KISMININ 5520
SAYILI KURUMLAR VERGISI KANUNU'NUN 5'INCI MADDESININ (1)'NCI FIKRASININ (E)
BENDINDE BELIRTILEN ISTISNADAN YARARLANILMASI AMACIYLA OZEL FON HESABINDA
TUTULMASINA OYBIRLIGI ILE KARAR VERILMISTIR.

YUKARIDA BELIRTILEN YONETIM KURULU KARARINA GORE,

1) BELIRLENEN SATIS FIYATI BUGUNKU EURO/YTL PARITESINE GORE 863,135,000
YTL OLUP, SATISTAN DOGACAK KAR KESIN KAPANISIN VE DEVRIN YAPILISINDAN SONRA
GERCEKLESECEK HESAPLAMALAR VE REVIZLER SONUCUNDA BELIRLENEBILECEKTIR.

2) SIRKETIMIZIN 29.12.2006 TARIHLI YONETIM KURULU KARARI CERCEVESINDE ECZACIBASI
SAGLIK URUNLERI SAN. VE TIC. A.S.'YE DEVRI YAPILMAKTA OLAN RUHSAT, MARKA VE
OFIS EKIPMANLARININ 'DEGER BELIRLEME' CALISMALARI SURMEKTEDIR.

3) ECZACIBASI SAGLIK URUNLERI SAN. VE TIC. A.S. ILE EOS ECZACIBASI OZGUN
KIMYASAL URUNLER SAN. VE TIC. A.S.'NIN, SIRKETIMIZIN 30 EYLUL 2006 TARIHI
ITIBARIYLE SERMAYE PIYASASI KURULU DUZENLEMELERINE GORE HAZIRLANAN KONSOLIDE
BILANCOSUNDAKI AKTIF TOPLAMDAKI PAYI SIRASIYLA YAKLASIK %14,4 VE 3,6'DIR.

4) ECZACIBASI SAGLIK URUNLERI SAN. VE TIC. A.S. ILE EOS ECZACIBASI OZGUN
KIMYASAL URUNLER SAN. VE TIC. A.S. NIN SIRKETIMIZIN,30 EYLUL 2006 TARIHI
ITIBARIYLE SERMAYE PIYASASI KURULU DUZENLEMELERINE GORE HAZIRLANAN KONSOLIDE
GELIR TABLOSUNDAKI NET SATISLARDAKI PAYI SIRASIYLA YAKLASIK %7 VE %0,3'TUR.

5) DEVREDILECEK OLAN FAALIYETIN TOPLAM NET SATIS TUTARININ SIRKETIMIZ'IN
30.09.2006 TARIHLI KONSOLIDE GELIR TABLOSUNDAKI SATISLAR ICINDEKI PAYI %35
CIVARINDA OLUP, KONSOLIDE MALI TABLOLARDA YER ALAN SADECE ILAC FAALIYETLERINE
ILISKIN NET SATISLARDAKI PAYI ISE YAKLASIK %60'TIR.

-IMKB-

Meali : 10 gibi oldu 9.50 Satarım

Bütün Zaman Ayarları WEZ +2 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 15:13 .

Telif Hakları vBulletin v3.5.4 © 2000-2024, ve
Jelsoft Enterprises Ltd.'e Aittir.
Tercüme ve Tasarım : Arka & Bahce